Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
ХАХАХА КОМЕТАЛ ШАМПИОНЕЕЕЕЕЕЕ :pos2: ај бар коа ќе заврши кариера ко фудбалер, ке го зееме за пикер ни фали
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.903
Коментаториве на трач.ком (кој BTW има ново руво), имаа оргазми на мечот во кој Манчестер го преслуша Фулам како на тренинг. Еве дел:

Well that's it!!! There's no mistaking now!!! Manchester United have surpassed the record! There's no stopping this rigid backline! They are really a formidable force, and judging by Fulham's display at Old Trafford this evening, they have every chance of making it 14 full clean sheets on the spin! What a record! What a team!
Што е право, право е. Ретко виден рекорд од 14 натпревари без примен гол, што несомнено покажува две работи:

1. Јунајтед има одлична одбрана
2. Во премиер лигата годинава има 4+2 екипи кои нешто играат а останатите се за мајтап.

Она второто додуша и не ни е од никакво значење за муабетов. Јас му посакувам на Манчестер до дуелот со Интер да не прими ни еден гол, за да можеме да ја прекратиме серијата на Џузепе Меаца. Не за друго, за чалам :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Коментаториве на трач.ком (кој BTW има ново руво), имаа оргазми на мечот во кој Манчестер го преслуша Фулам како на тренинг. Еве дел:

Што е право, право е. Ретко виден рекорд од 14 натпревари без примен гол, што несомнено покажува две работи:

1. Јунајтед има одлична одбрана
2. Во премиер лигата годинава има 4+2 екипи кои нешто играат а останатите се за мајтап.

Она второто додуша и не ни е од никакво значење за муабетов. Јас му посакувам на Манчестер до дуелот со Интер да не прими ни еден гол, за да можеме да ја прекратиме серијата на Џузепе Меаца. Не за друго, за чалам :pos2:
Е па јаки сме, а мора да те разочарам, рекордот е само за првенствени натпревари, не и за ЛШ. Гол примивме од Дерби во ФА купот во неделата:helou:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Коментаториве на трач.ком (кој BTW има ново руво), имаа оргазми на мечот во кој Манчестер го преслуша Фулам како на тренинг. Еве дел:

Што е право, право е. Ретко виден рекорд од 14 натпревари без примен гол, што несомнено покажува две работи:

1. Јунајтед има одлична одбрана
2. Во премиер лигата годинава има 4+2 екипи кои нешто играат а останатите се за мајтап.

Она второто додуша и не ни е од никакво значење за муабетов. Јас му посакувам на Манчестер до дуелот со Интер да не прими ни еден гол, за да можеме да ја прекратиме серијата на Џузепе Меаца. Не за друго, за чалам :pos2:
Malce bi te ispravil. Serijata na Man. Utd ne vazi za ligata na sampionite zatoa sto tamu primale golovi. Znaci i da im dade Inter gol nema da se prekine istata. Serijata ja odrzuvaat samo vo Premier a ne vo CL.:smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.903
Е па јаки сме, а мора да те разочарам, рекордот е само за првенствени натпревари, не и за ЛШ. Гол примивме од Дерби во ФА купот во неделата:helou:
Е хеби га... Сепак ќе ви дадеме, од принцип :pos2:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.903
Ако да ни дадете, ако не можете ќе ви попуштиме зошто ние сигурно ќе дадеме 2 кај вас:pipi:
Слободно вие попуштајте што е до мене ич не се бунам :pos:

Е до кај ни дојде муабетов, ние ќе ви дадеме, не, ние вас ќе ви дадеме... срамота е да не чита некој, ама во самоодбрана, не е лошо да се насмееме малце :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Слободно вие попуштајте што е до мене ич не се бунам :pos:

Е до кај ни дојде муабетов, ние ќе ви дадеме, не, ние вас ќе ви дадеме... срамота е да не чита некој, ама во самоодбрана, не е лошо да се насмееме малце :smir:
Tочно, мора малку и шала, а не само да се расправаме и караме:smir:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Tочно, мора малку и шала, а не само да се расправаме и караме:smir:
Хахахаха, ве читам и јас... и си велам им "тргнал" муабетот на двајцава, па реков да удрам и јас еден коментар.
БЕЗ НАВРЕДА нормално. Што мислите дека ги тепавте пензионериве и нас ќе не тепате!?!?!? Е, нееее ќе видиме за тоа, можеби ќе му го расипите ресположението на Ван дер Цар, ама на крај ќе се смејме ние послатко малце. Единствено што чувствувам е дека ќе биде СУПЕР НАПТРЕВАР со многу возбуда, и борба на теренот во секоја смисла.:vozbud::vozbud:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
И Рома слабо примаше голови... па ги прими седум на екс.
Ајде, спремајте се и вие. Дур да запали, како нафтата е Интер пробај угасни го штом ќе запали. Бавно почнува, ама штом ви даде еден гол ќе ви даде уште три.


Интер - Манчестер 4-1
Манчестер - Интер 1-2

Последици:
Пензија на ВДС, повлекување на неговиот искинат дрес и искината мрежа на Олд Трафорд.
Трансфер на Видич во Милан, само таму нема да доживува Европски дебакли од Интер... пошо Милан ќе игра во Куп на Уефа. Очекувам неговиот пример да го следи и Фердинанд и да премине во Јувентус.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.903
Хахахаха, ве читам и јас... и си велам им "тргнал" муабетот на двајцава, па реков да удрам и јас еден коментар.
БЕЗ НАВРЕДА нормално. Што мислите дека ги тепавте пензионериве и нас ќе не тепате!?!?!? Е, нееее ќе видиме за тоа, можеби ќе му го расипите ресположението на Ван дер Цар, ама на крај ќе се смејме ние послатко малце. Единствено што чувствувам е дека ќе биде СУПЕР НАПТРЕВАР со многу возбуда, и борба на теренот во секоја смисла.:vozbud::vozbud:
Да ти кажам право одамна не сум чекал натпревар како што го чекам овој. Осеќам дека ќе биде спектакл двомечов. Борба не гине никогаш во Милано а атмосферата уште од сега е загреана до точка на вриење. Ќе биде лудница.

За мене и не е толку важно дали Ван дер Сар ќе го прими или не колку што е важно да не го прими Цезар. Во модерниов фудбал последно време 0-0 дома и не е лош резултат за реванш. Ама сепак, 80 000 луѓе на стадион и милиони надвор, греота е да нема голови.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.903
Одлично за десктоп. А има ли некоја позадина за мечот со Манчестер, додека сме во исчекување да ставиме на десктоп? Нешто слично на ова:

int-man.jpg

Само да е подобро, некако не ме бендиса оваа слика...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.556
Поени од реакции
6.245
само и резултато да го пишува на сликата и се ке биде ТОП.А иначе нема потреба да се караме признавате дека ке отпаднете од нас нели:baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom