Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

hnv

Член од
14 ноември 2010
Мислења
91
Поени од реакции
14
Кога ќе уклучам игра ( на пр. Real Racing 3 ) по кратко време сама се гасни ... Во што е проблемот ? Претходно ги немав овие проблеми.

Инаку имам Alcatel ot 995
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Извинете што отворам нова тема :(
Значи вака, на телефонов не можам да се поврзам на GPRS интернет... Одам во Data Account и таму ми дава 3 мрежи:
KNU1 GPRS
sxmnet
sxmwap
Сите 3 ги пробав и не сака. Корисник сум на One, и ја пробав картичката на друг телефон и работи GPRS-от... Што е проблемот :( ?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Рачно намести ги сетинзите за GPRS,провери на one страната кои се,мора да има :)

EDIT: Еве,провери ЛИНКОВ.
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Рачно намести ги сетинзите за GPRS,провери на one страната кои се,мора да има :)

EDIT: Еве,провери ЛИНКОВ.
Телефонов е кинески, го нема во листата :( Сега што!? Еве пробувам со некој си Alcatel OT-710 бидејќи има слични спецификации :D
 
S

Sasha

Гостин
Settings - More - Mobile networks - access point names : Name One Apn ppinternet password 1234 save после го исклучуваш и пак го пушташ мобилниот и треба да ти работи нетот поздрав
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.770
Поени од реакции
1.529
Sony xperia miro цел телефон го свртев и никако неможам да најдам како да испратам песна по bluetooth ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Sony xperia miro цел телефон го свртев и никако неможам да најдам како да испратам песна по bluetooth ?
Најверојатно како и кај другите андроиди, кога ќе ја уклучиш песната клик на најдесно копчето од трите доле и треба да имаш сенд, шер или така нешто
или па во листата со песни задржи на песната и исто така опција треба да ти даде

ај па пиши, моментално не користам андроид
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Извинете што отворам нова тема :(
Значи вака, на телефонов не можам да се поврзам на GPRS интернет... Одам во Data Account и таму ми дава 3 мрежи:
KNU1 GPRS
sxmnet
sxmwap
Сите 3 ги пробав и не сака. Корисник сум на One, и ја пробав картичката на друг телефон и работи GPRS-от... Што е проблемот :( ?
На кој оператор си? Дали користиш припејд или постпејд?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Sony xperia miro цел телефон го свртев и никако неможам да најдам како да испратам песна по bluetooth ?

На Miro ако си,тогаш пронајди ја песната во WALKMAN,држи на неа 2-3 секунди и ќе ти излезат 5-6 опции,ти избери Send.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Што проблем ми се случи прееска ...
Префрлав фајлови(со песни, спотови, видеа, слики...) од мојот компјутер на мобилниот(со помош на USB кабелче) и потоа откако завршив со префрлувањето го отварам телефонот и фајловите кои сум ги префрлил на телефонот(во File Manager) се во некаков друг тип(.lnk) и не можат да се отворат иако мемориската картичка покажува дека е исполнета(значи меморирани се во телефонот, ги има) но не се отвараат, а имињата на фајловите/фолдерите си стојат но на крајот имаат наставка .lnk и не се отвараат, пишува само Run и кога ќе кликнам на Run ништо не се отвара !
Како да ги отворам фајловите/фолдерите(кои сепак постојат во телефонот т.е. зачувани се на мемориската SD картичка), односно кaко да не бидат повеќе во тој .lnk формат ???
P.S. Заборавив да напишам дека станува збор за Nokia N9 со оперативен систем MeeGo !
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кога ми ѕвонат на телефон, ми се исклучуе. Мислам почна едно време ни да не можам да го укључам. Куцам пин, се уклучуе 2 секунди и па се ресатртира. Шо му е?

Да го носам на сервис, дур е под гаранција или? Совет...?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Кога ми ѕвонат на телефон, ми се исклучуе. Мислам почна едно време ни да не можам да го укључам. Куцам пин, се уклучуе 2 секунди и па се ресатртира. Шо му е?

Да го носам на сервис, дур е под гаранција или? Совет...?

Најверојатно батеријата ти е отидена,пробај дур е под пуњач да ти се јават или да пуштиш некоја апликација. Доколку тогаш сака,а кога не се полни нејќе,тогаш дефинитивно е батеријата.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Најверојатно батеријата ти е отидена,пробај дур е под пуњач да ти се јават или да пуштиш некоја апликација. Доколку тогаш сака,а кога не се полни нејќе,тогаш дефинитивно е батеријата.

Пуначо на работа го заборавив.Утре то прво праам.

Туку да ти кажам изглеа си у право. Последниве денови батеријата ми се празнеше за 1 ден и беше хронично загреана. Ама чудно ми е шо се останато супер си функционира (од ваерлеси до плеери)?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Пуначо на работа го заборавив.Утре то прво праам.

Туку да ти кажам изглеа си у право. Последниве денови батеријата ми се празнеше за 1 ден и беше хронично загреана. Ама чудно ми е шо се останато супер си функционира (од ваерлеси до плеери)?
Тоа што го напомена може да го издржи,само не многу. Извади ја батеријата и види дали е малце како подуена,ако е - тогаш дефинитивно е тоа. Во секој случај,пробај тоа со полнење,ќе ја реши мистеријата. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom