Македонијо, ште умра за теп!

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Да да бфф ми е. Прочитав дарко ангелески на форумот и така го најдов, па ми личеше мене, ама го избришав за да не настрада некој друг по грешка.
Енивејс:
Што се силите сите клошари едни, па уште на едно видео на јутуб пишале : кретенот против ДОБРОУШНАТА бабичка. Од кај к*р знае тој каква била бабата. Можеби она правела вакви срања кога била млада може го варала мажот. Од кај к*р вие се најдовте да пресудувате и да одлучувате кој треба да умре да биде обесен на плоштад и слично. Ако он сам не се вразуми и си рече „чекај бе што правам“ ќотеци и други работи НЕ ПОМАГААТ.
Вакви луѓе постоеле и ќе постојат, не само во македонија, не само на балканот, насекаде низ светот..

Добродушна - им посака добар ден и добро здравје колку што се сеќавам. За возврат доби коментар дека е курва и ја полија со пиво. Дали го варала мажот, дали се бодела во вена, не е битно во моментов. Жената не даде никаков повод за да биде така понижена.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
300
Поени од реакции
367
Да да бфф ми е. Прочитав дарко ангелески на форумот и така го најдов, па ми личеше мене, ама го избришав за да не настрада некој друг по грешка.
Енивејс:
Што се силите сите клошари едни, па уште на едно видео на јутуб пишале : кретенот против ДОБРОУШНАТА бабичка. Од кај к*р знае тој каква била бабата. Можеби она правела вакви срања кога била млада може го варала мажот. Од кај к*р вие се најдовте да пресудувате и да одлучувате кој треба да умре да биде обесен на плоштад и слично. Ако он сам не се вразуми и си рече „чекај бе што правам“ ќотеци и други работи НЕ ПОМАГААТ.
Вакви луѓе постоеле и ќе постојат, не само во македонија, не само на балканот, насекаде низ светот..
Да ги ебам тие на видеото и тие какви тебе алоо бе ретардиран се слушаш ли што збориш БАБА е ЖЕНА У ГОДИНИ ...крали марко на тебе и на нив у гз да ви го збрцам
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Море мажишта ... тој со пивото треба тоа шишлакот во газот да му се стави .... трајно
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
http://24vesti.mk/sin-na-poznat-biznismen-maltretira-baba

Почнаа да објавуваат и на медиумите , преска А1 објави на нет , сеа 24 Вести на ТВ и на нивниот сајт. Ќе го стигне правдата копилето.

п.с. Па шо е глуп , сам го постирал видеото на нет ...

Шокантно видео денеска се прошири по социјалните мрежи. Син на скопски бизнисмен од сопствената архива на каналот Јутјуб постирал видео, во кое тој и неговите пријатели малтретираат една баба и истураат течност во лицето.
Ти ебам мороно ...
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Моментот кога ќе сфатиш дека ликови ко индигото погоре се полоши од бескичмењаците на видеото...

Моментот кога ќе сфатиш дека дечките со ник на форум "Malcolm van den Сабаховић" се совршени суштества...
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
http://24vesti.mk/sin-na-poznat-biznismen-maltretira-baba

Почнаа да објавуваат и на медиумите , преска А1 објави на нет , сеа 24 Вести на ТВ и на нивниот сајт. Ќе го стигне правдата копилето.

п.с. Па шо е глуп , сам го постирал видеото на нет ...

Шокантно видео денеска се прошири по социјалните мрежи. Син на скопски бизнисмен од сопствената архива на каналот Јутјуб постирал видео, во кое тој и неговите пријатели малтретираат една баба и истураат течност во лицето.
Ти ебам мороно ...

Знаат и кој е веројатно .... се надевам некој ќе ја посоветува бабата како треба да ги тужи , па да видам после дали ќе се смее кога ќе види бабичка по патот која оди пешки за да зашдеди за лепче
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Медиумиве да не се анлаш, зошто како што знам се тргна од коментар на фб. Да не биде истата приказна како со Рио Фердинанд на фестивалот во Штип.
 
Член од
13 септември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
469
Се сомневам дека може да остане некој рамнодушен на ова.
Иако ги разбирам тие што велат дека УЧК и нивните обожаватели го прават ова во населби каде што се мнозинство, сметам дека оваа тема не е соодветна за тоа, како и за нео-нацистите (???!!!).

Околу видеово - па дури и на најголемиот почитувач на сите можни права и еднаквост, со максимален висок морален суд, итн. итн. му има поминато идеја за механичко дислоцирање на вилица низ грклан на момчево.

Една забелешка: доколку ова видео не побуди никаква реакција кај вас, на пат сте кон оформување на чист психопат.
Посебно ме револтира случајов, не можам да разберам зошто - некој може да рече „хех, само течност ѝ фрлија, ништо посебно..“ и тешко е да го споредиш со некој целосен физички контакт (како што УЧК и нивните обожаватели прават на Македонци). Но, знаејќи го тоа, ПАК постои револт.

Дали дека станува збор за баба која барем проба да им помогне, баба - симбол на немоќ во однос на младоста, итн. не можам да знам.

Ми се допаѓа што само пар полуретардирани особи пробаа да го релативизираат случајов, т.е. во голем дел, постоеше револт кај луѓето.
Не гледам разлика меѓу овој на видеото и тие особи.

И уште нешто - пред да коментирате, внимавајте - има шанси луѓето да ве разберат. (да, не е грешка во пишување).
Голем број на малоумници се манифестираат преку вакви работи..
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Се сомневам дека може да остане некој рамнодушен на ова.
Иако ги разбирам тие што велат дека УЧК и нивните обожаватели го прават ова во населби каде што се мнозинство, сметам дека оваа тема не е соодветна за тоа, како и за нео-нацистите (???!!!).

Околу видеово - па дури и на најголемиот почитувач на сите можни права и еднаквост, со максимален висок морален суд, итн. итн. му има поминато идеја за механичко дислоцирање на вилица низ грклан на момчево.

Една забелешка: доколку ова видео не побуди никаква реакција кај вас, на пат сте кон оформување на чист психопат.
Посебно ме револтира случајов, не можам да разберам зошто - некој може да рече „хех, само течност ѝ фрлија, ништо посебно..“ и тешко е да го споредиш со некој целосен физички контакт (како што УЧК и нивните обожаватели прават на Македонци). Но, знаејќи го тоа, ПАК постои револт.

Дали дека станува збор за баба која барем проба да им помогне, баба - симбол на немоќ во однос на младоста, итн. не можам да знам.

Ми се допаѓа што само пар полуретардирани особи пробаа да го релативизираат случајов, т.е. во голем дел, постоеше револт кај луѓето.
Не гледам разлика меѓу овој на видеото и тие особи.

И уште нешто - пред да коментирате, внимавајте - има шанси луѓето да ве разберат. (да, не е грешка во пишување).
Голем број на малоумници се манифестираат преку вакви работи..
Ова е Команданти Краљи Марку од Кондове на кљипов сум го гљедал како баца кашикара његова техник е гарант.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Инаку на темава за испрскана Баба со пиво за 18 часа 280 коментари...темата за поскапување на цигари 225 коментари за 3 дена а на темата за државниот долг од 2.700.000.000 евра 250 коментари за 8 месеци. Приоритети :D Гарант ако Грујо прдне на собраниска говорница ќе има 300 коментари за 30 минути :pos: И после медиумиве го затупувале народот...тој е...:LOL:
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Да да бфф ми е. Прочитав дарко ангелески на форумот и така го најдов, па ми личеше мене, ама го избришав за да не настрада некој друг по грешка.
Енивејс:
Што се силите сите клошари едни, па уште на едно видео на јутуб пишале : кретенот против ДОБРОУШНАТА бабичка. Од кај к*р знае тој каква била бабата. Можеби она правела вакви срања кога била млада може го варала мажот. Од кај к*р вие се најдовте да пресудувате и да одлучувате кој треба да умре да биде обесен на плоштад и слично. Ако он сам не се вразуми и си рече „чекај бе што правам“ ќотеци и други работи НЕ ПОМАГААТ.
Вакви луѓе постоеле и ќе постојат, не само во македонија, не само на балканот, насекаде низ светот..
коа ќе остариш и тебе ќе те стигне правдата , мислам за постов лош :eek::D
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
коа ќе остариш и тебе ќе те стигне правдата , мислам за постов лош :eek::D

Јас заразлика од многу други тука ниту му пресудив на никого, ниту одлучив каква треба да му биде судбината. Сум се нашол и во ситуација на дечките и во ситуација на бабата, сум понижувал ме понижувале.. Таков е животот.. Не реков дека бабата била таква и дека они се во право, туку си имам свој начин на размислување и несакам да осудувам никого..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom