Кои телевизии ги фаќате дигитално?

Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
Божем 60 телевизии пријавија дигитализација денес на бум тв и макс нема ниедна нова ! освен на бум што ги додадоа едо,крт,ера,мтм.... Каде се другите ??? кој телевизии ги фаќате вие што имате посебно сет топ бокс ?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Знаев јас дека 60-70 % од народот погрешно ќе ја свати дигитализацијата....алав да му е не бум тв ќе се наполнат пари...
Инаку друже со дигитализацијата не се добиваат нови канали туку можност за нови..ама бидејќи кај нас сакаат да работат телевизија со 100 евра годишно ќе гледаме само толку(и овие срањава што постојат треба да се исфилтираат)...треба да се знае што е телевизија и дека треба да се работи сериозно а не само кичерај Српски и Турски емисии.
А инаку можеш да следиш: МРТ 1,2,3,ХД, Телма, Сител, Канал 5, Алфа, Алсат и регионални зависно од каде си.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Јас сите ги фаќам дигитално.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
232
Поени од реакции
164
Мене ме интересира една работа во врска со ова. Имам сега земено сет-топ-бокс од Бум ТВ. Кога ќе пројде тој еден месец бесплатно гледање на каналите од БумТВ, дали само странските канали ќе бидат кодирани или и македонските (конкретно за Сител3, Канал5+, Наша тв)?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Мене ме интересира една работа во врска со ова. Имам сега земено сет-топ-бокс од Бум ТВ. Кога ќе пројде тој еден месец бесплатно гледање на каналите од БумТВ, дали само странските канали ќе бидат кодирани или и македонските (конкретно за Сител3, Канал5+, Наша тв)?
Ќе ти бидат блокирани. Ги немам јас.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Мене ми фаќа сите канали како што си беше на БУМ ТВ и плус регионални домашни канали и добро е што не го кодирале порки канали:pos:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Кои се новите телевизии додадени на БУМ ТВ на денот на дигитализацијата?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Кои се новите телевизии додадени на БУМ ТВ на денот на дигитализацијата?
Па предходното што немаше канали,а тоа е МТМ,Едо,Шутел и др. и сега има како да се додадени LoL
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
од мтв уште е гној сликата кај мене
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
mtv ja fakjam analogno a niedna digitalno :D
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
незнам за бум и за макс теве ама близу нема ништо ново..... да не дознале последни?

упс. ке го преформулирам прашањето - близу информирани ли се дека од месецов е почната дигитализација?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
незнам за бум и за макс теве ама близу нема ништо ново..... да не дознале последни?

упс. ке го преформулирам прашањето - близу информирани ли се дека од месецов е почната дигитализација?

Значи по 100 пати да се повтара едно па исто - КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ НЕ ГИ ФАЌА ДИГИТАЛИЗАЦИЈАТА!!! т.е ги фаќа, ама интерно... кај крајните корисници СЕ Е ИСТО
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Ја иам МАХ ТВ а дедоми БУМ ТВ ние имаме слика се а вчера кај него снема некој му викаат можно е да е до дигиталново.Шо ќе кажете.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Мене ме интересира една работа во врска со ова. Имам сега земено сет-топ-бокс од Бум ТВ. Кога ќе пројде тој еден месец бесплатно гледање на каналите од БумТВ, дали само странските канали ќе бидат кодирани или и македонските (конкретно за Сител3, Канал5+, Наша тв)?
Ќе ти бидат блокирани само странскиве канали,сите Македонски канали мора да се прикажуваат бесплатно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom