Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Чекај малку нели е ХТЦ -то е Виндоус мобајл како и нокиата би требало да има сите апликации и за ХТЦ и Нокиа и другите Виндоус Мобајл ?
Јас користам лумиа 800 моментално и можам да кажам дека нокиа доста се потрудиле да направат нивни нокиа апликации за виндоусот

и бтв доста забавна ми е :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Јас користам лумиа 800 моментално и можам да кажам дека нокиа доста се потрудиле да направат нивни нокиа апликации за виндоусот

и бтв доста забавна ми е :D

на 7.8 апдејтирана ти е?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Да на 7.8 е моментално ... ми покажува и дека има апдејт
со зуне да ја поврзам ?
Ја имаш Nokia City Lens апликацијата на 7.8? Според интернетов, треба да ја има.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Јас користам лумиа 800 моментално и можам да кажам дека нокиа доста се потрудиле да направат нивни нокиа апликации за виндоусот

и бтв доста забавна ми е :D
Па за тоа викам во нашиот форум дека размислувам да земам нокиа лумиа 920 бидејќи ми е смачено од хејтање за iOS и андроиди :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Па за тоа викам во нашиот форум дека размислувам да земам нокиа лумиа 920 бидејќи ми е смачено од хејтање за iOS и андроиди :D
Па земи ... забавен е софтверот
да смениш малце
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Па земи ... забавен е софтверот
да смениш малце
ама немам намера да менувам често телефони еве се уште го користам бившиот твој ДХД :D и си ставив официјален РОМ и лета како гром нема сецкање и кочење за разлика од другите портирани РОМ-ви :)

Затоа да бидам сигурен за да почесто да користам .
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Сега ја инсталирав ... за што е поточно?
Епа ја користи камерата на телефонот, за да ти даде реален приказ во простор за места кои се во близина, како кафичи, ресторани и слично. Ѕирни на нет, има доста видеа за неа.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Епа ја користи камерата на телефонот, за да ти даде реален приказ во простор за места кои се во близина, како кафичи, ресторани и слично. Ѕирни на нет, има доста видеа за неа.
Ахам ... ај баш ќе ја пробам
сега и праам апдејт да видам што сака :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ахам ... ај баш ќе ја пробам
сега и праам апдејт да видам што сака :)

Да на зуне, абе нокиа има дозвола сама да апдејтира телефоните и си прават апдејти почесто за подобрување на камерата, стабилноста и такви работи.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Да на зуне, абе нокиа има дозвола сама да апдејтира телефоните и си прават апдејти почесто за подобрување на камерата, стабилноста и такви работи.
Епа напраи еден апдејт, па уште еден најде, сега еве и тој се инсталираше
јас може и нема да приметам ништо разлика
--- надополнето: 1 јуни 2013 во 00:12 ---
Да на зуне, абе нокиа има дозвола сама да апдејтира телефоните и си прават апдејти почесто за подобрување на камерата, стабилноста и такви работи.
А и друго ме занимаше
ме нервира вибрира неколку пати и после нема вибрации, при дојдовен повик
неможе цело време дур ѕвони и да вибрира, а не само на почеток 4-5 пати ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А и друго ме занимаше
ме нервира вибрира неколку пати и после нема вибрации, при дојдовен повик
неможе цело време дур ѕвони и да вибрира, а не само на почеток 4-5 пати ?
хмм сега баш читам, ова го има кај некоеи телефони од нокиа. Финтата е да ставиш пократок ringtone за да вибрира на секој 2 секунди.

Види на маркетот има програми за рингтонс сптши рингтоне некој краток нека биде и тој долг некаде до 2 секудни, па кажи дали така ќе се среди.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Ајде некој нека што се разбира повеќе или што има Lumia, Lumia 800 вреди за 110 евра ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ајде некој нека што се разбира повеќе или што има Lumia, Lumia 800 вреди за 110 евра ?
Јас имам мометално лумиа и вреди секако ефтино ти ја даваат
забавен телефон, добро изработен итн итн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom