Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Ај да ве разберам да зборите добри работи за Мур за во Интер, али да го правдате за сите киксови во реал? Чекајте малце, го обвинувавте Бенитез дека не барал во Интер играчи, а го правдате Мур дека не му дозволувале да наметне своја филозофија во Реал? Ако Мурињо не наметнал своја филозофија, ниту девојката од Loves comes again не е најубава на светот.

Мур се бранеше со Барса додека фановите на Реал сакаа напаѓачки фудбал, Мур лапна 5 комада од Барса кога пробуваше хај дифенс во дефанзивна тактика, Мур го јадеше од Барса во поголемиот дел од натпреварите како мало дете, во ЛШ никаков успех а има тим кој вреди премногу. Ич не му дозволувале на Мур, затоа Касиљас седи на клупа, и ова се ми се заклучоци од малкуте натпревари што сум ги гледал на Мур во Реал.

Анчелоти не може да биде полош од Мур, бидејќи од Мур се очекуваше многу а он не направи ништо.

И чудни сте со замислите дека Мацари ќе се обиде да ја имплементира играта на Наполи бидејќи е невозможно, тоа се учи со години не со месеци, а Морати сака резултати во два месеци а притоа ти ги продава најдобрите играчи. Сигурен сум дека уште 5 години нема да видиме титула во Серија А.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Timot bese upropasten koga nekoj se resi, prvo, da donese praktikant za trener, vtoro, celosno da gi ignorira negovite baranja za nosenje na novi fudbaleri, treto, da mu go dostavi, igracki najslabiot Inter u zadnji 15 godini, i cetvrto, koga tipot imase dobri rezultati i bese na bod do prviot so pobeda nad istiot sred Torino, da mu zabranat da go igra eden od najdobrite poedinci u Inter, i eden od podobri na taa pozicija u Svet ( top5 koga e u forma ).

Eden Murinjo u Chelsea ne mozese da se nosi so mesanje na onoj od gore u negova rabota, ne pa Stramaccioni. Strama e zrtva i nisto poveke, inaku covekot ima idnidna vo ovaa profesija ali mu fali golemo iskustvo, treba po primerot na Montela da go uci zanaetot, covek koj licno mene mi bese zelba za nov trener, on i nikoj drug, so ogled deka Klop e nedostapen.[/quote]
Брука невидена. Уште кога го направија тој чекор сумљав дека тимот иде у ку*ац. Неискуство, неавторитет, манекенство, вадење играчи од ракав (заедно со Бранка) и она што највеќе ме љљутеше- менување формација на секој втор натпревар. Човеку од 4-4-2 идеш на 4-3-3 па на 3-5-2, после на 3-4-3, па пак на 4-4-2...дегутантно, очигледно Ане сакала да вежба фудбал и да учи занает не да води тим.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.495
Поени од реакции
58.826
Ај да ве разберам да зборите добри работи за Мур за во Интер, али да го правдате за сите киксови во реал? Чекајте малце, го обвинувавте Бенитез дека не барал во Интер играчи, а го правдате Мур дека не му дозволувале да наметне своја филозофија во Реал? Ако Мурињо не наметнал своја филозофија, ниту девојката од Loves comes again не е најубава на светот.

Мур се бранеше со Барса додека фановите на Реал сакаа напаѓачки фудбал, Мур лапна 5 комада од Барса кога пробуваше хај дифенс во дефанзивна тактика, Мур го јадеше од Барса во поголемиот дел од натпреварите како мало дете, во ЛШ никаков успех а има тим кој вреди премногу. Ич не му дозволувале на Мур, затоа Касиљас седи на клупа, и ова се ми се заклучоци од малкуте натпревари што сум ги гледал на Мур во Реал.
Го седнал Касиљас на клупа и тоа ти е аргумент дека можел да наметне филозофија? Уште од кавгите со Касиљас се знаеше дека Мур е завршена приказна во Мадрид. Пошто во Реал Касиљас е институција, а не Мур.

Играта на Мур со Порто, Челзи и Интер, тоа е негова филозофија. 11 души на терен кои дишат како еден, армија што гази на секој дел од теренот. Тоа овој Реал нема никогаш да го има и нема тренер што може да ги контролира оние манекени и метросексуалци. Тоа што беа блиску до нешто е доволно за нив, предходно испаѓаа во четвртфинале, исто како и ние.

Вака ќе излезе дека ги мразам Реал, напротив, омилен клуб од Шпанија ми биле отсекогаш, само не можам да гледам што стана од нив.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
12.763
Ја па мислам дека како и да е со оваа смена на тренери сме од магаре на коњ,за разлика од пред тоа коа идевме постојано од коњ на магаре...Што се однесува до чоекот што сака да купи 51 % од Интер е индонезиец,еден од најбогатите луѓе во азија,и доколку гледаме реално можеби би било подобро да му ги дадат акциите,иако не верувам дека тоа ке се деси.Еве на Абрамович не му скурчи толку време,може и овој е некој голем ентузијаст .За морати барем сите веке знаеме дека му е скурчено.Вакви самоубиствени потези како во овие 3 години после триплетата не праеле ни јапонците во втората светска војна.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Честито нов тренер комшии, али не верувам дека Мацари ќе направи нешто со Интер, следната сезона и него ќе го смените, јас мислам дека не требаше да го мењата Страмачиони, али тоа е.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Си видел Челзи колку 1/2 и 2/1 имаа оваа сезона? Виде денес со Сити кога играа пријателска 1/2 и 7+ еве и пари за трансфери. Мислиш дека сите трансфери им се од џебот на Абрамович. :D
Хаххаххаха абе човек оваа со Сити беше хуманитарен натпревар за жртвите од ураганот во Америка....сега ке изиграаат уште една.
--- надополнето: 25 мај 2013 во 10:49 ---
Да, Grazie Strama за тоа што го еба тимот со копиљана и со губење на авторитет. Мрш да учиш занат у Комо и Про Версели не у Интер, лигуш неписмен.
Кога почна сезоната и кога ги рендавме Милан, Јуве, Наполи итн. Страма беше бог за нас и новиот Мурињо. Ама овој срам што го доживеа Интер се почна со сапуницата околу Шнајдер, па следеа повреди и ред други работи. Страма е млад тренер и ова му беше прво искуство во сериа А. За ова што ни се деси сите треба да земат одговорнос Управа, Тренер и Играчите. И ЗАТОА GRAZIE STRAMA !!!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Изнакажа толку глупости, што чуек ќе помисли дека никад у живот фудбал не си глеал...


Моментално, потрофеен тренер од Карло е само Мур, од кога Ферги замина у пензија.. Човекот има 2 ЛШ, титула у Серија А, двојна круна у Англија у својата прва сезона..
Човекот иде прв пут у живот у Англија, и им ебава мамичето на тренеришта ко Ферги и Венгер, види, види како Челзи ги заврши натпреварите со големите екипи од Англија таа година...

Од 4-2-3-1 у Милан, или попознатата Елка, се префрли на 4-4-2 дијамантската у Челзи, се адаптира на тимот, на лигата, на целото окружување, значи одма ти паѓа у вода дека не е тактички флексибилен..
Од многу фудбалски стручњаци прогласен за најдобар тренер за нокаут фаза во светот, тоа не го може некој тактични не флексибилен...

Идемо даље, кој го препозна Пирло, кој беше исфрлен од Интер, поради неталентираност, и беше трампан за Андрес Џулмифјкгфкгфакингпјетро.. Па не дај боже дека му ја погодил позицијата, и недај боже дека Карло го напрае Пирлота најдобар светски плејмејкер своевремено, играч кој после стана МВП на Светско првенство.. Никако, не знае да препознае, не знаеше да го префрли Малдини у средина од лев бек, абе страшно, Кака од лево крило у полушпиц, ја го препознав и му ја погодив позицијата, а ти отиде и Блас факинг Маутиди го направи најдобар играч во француското првенство...

Сите играчи за него изјавуваат, дека имале најдобри односи од сите тренери предходно, најсвежа изјава на Ибрахимовиќ, секогаш за секоја одлука имал образложение, никогаш не фаворизирал, ниди смрзнувал некој играч без да им каже, никогаш немало играч што излегол и изјавил дека го мрзи Карло, а Мур пола Мадрид сакаше да го убие....


Каква Хемија имаше Милан во првите 5 години од неговото водство, ја од тогаш не сум видел, једино можда близу беше вашиот тим од 2010-та година...

Мене никој па неможе да ме убеди дека Карло не е тренериште, моментално сигурно у топ 3, јур беловед Мур е набркан од Реал ка задње гомно од Реал, каде со тој тим на располагање освои исто титули колку и Тревизо, а ПСЖ и Реал се тепаат за Карло...

Ќе им се извиним на остатоток на вашиот фан клуб за офтопикот, алергичен сум на тропање глупости на форум, од људи од кои тоа не го очекувам... :)




Марли не се нервирај бе ....ќе добиеш некој инфаркт, после иркињите што ќе прават?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.692
Поени од реакции
110.679
Ај да ве разберам да зборите добри работи за Мур за во Интер, али да го правдате за сите киксови во реал? Чекајте малце, го обвинувавте Бенитез дека не барал во Интер играчи, а го правдате Мур дека не му дозволувале да наметне своја филозофија во Реал? Ако Мурињо не наметнал своја филозофија, ниту девојката од Loves comes again не е најубава на светот.

Мур се бранеше со Барса додека фановите на Реал сакаа напаѓачки фудбал, Мур лапна 5 комада од Барса кога пробуваше хај дифенс во дефанзивна тактика, Мур го јадеше од Барса во поголемиот дел од натпреварите како мало дете, во ЛШ никаков успех а има тим кој вреди премногу. Ич не му дозволувале на Мур, затоа Касиљас седи на клупа, и ова се ми се заклучоци од малкуте натпревари што сум ги гледал на Мур во Реал.

Анчелоти не може да биде полош од Мур, бидејќи од Мур се очекуваше многу а он не направи ништо.

И чудни сте со замислите дека Мацари ќе се обиде да ја имплементира играта на Наполи бидејќи е невозможно, тоа се учи со години не со месеци, а Морати сака резултати во два месеци а притоа ти ги продава најдобрите играчи. Сигурен сум дека уште 5 години нема да видиме титула во Серија А.
И истиот Мур ја плеска Барса последниве две години, маме и ебава на секое поле, што у првенство, што у куп, што у Супер куп. Бене дај бе, ко да не знаеш што е главниот проблем во Реал, убаво ти пиша ИО, Мур не може да води екипа каде што на 90% од играчите побитна им е фризурата и депилираните нозе отколку играњето фудбал. Мур во Реал има 5 пати подобри играчи од оние што ги имаше во Интер и 10 пати послаби резултати, зошто е тоа така? Затоа што е лош тренер? Не. Едноставно начинот на работа и начинот на функционирање на Реал не му одговара и тоа е тоа. Еве ако дојде пак у Челзи ќе видиш што ќе праи и пак ќе се навратиме на старите добри муабети за него.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ќе им се извиним на остатоток на вашиот фан клуб за офтопикот, алергичен сум на тропање глупости на форум, од људи од кои тоа не го очекувам... :)
Чоек..тоа не се глупости..тоа е само мое размислување дека Анџелоти е неспособен тренер и тоа пак ќе го докажи кога ќе оди во Мадрид...
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
935762_478477935572975_1343983899_n.jpg
Добри играчи се Исла, Фернандо и Зинига, ама дали ке дојдат е прашањето?
Не само зато што неиграме во Европските купови, туку дали има мани мани за да ги обезбедиме.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
И истиот Мур ја плеска Барса последниве две години, маме и ебава на секое поле, што у првенство, што у куп, што у Супер куп. Бене дај бе, ко да не знаеш што е главниот проблем во Реал, убаво ти пиша ИО, Мур не може да води екипа каде што на 90% од играчите побитна им е фризурата и депилираните нозе отколку играњето фудбал. Мур во Реал има 5 пати подобри играчи од оние што ги имаше во Интер и 10 пати послаби резултати, зошто е тоа така? Затоа што е лош тренер? Не. Едноставно начинот на работа и начинот на функционирање на Реал не му одговара и тоа е тоа. Еве ако дојде пак у Челзи ќе видиш што ќе праи и пак ќе се навратиме на старите добри муабети за него.
Далеку од тоа дека ја плескал Барса, ја исплеска Баерн Минхен во буквална смисла на зборот. Исто така далеку од тоа дека на Реал тимот е 5 пати подобар од тој што беше во Интер, ниту по имиња не се подобри, јас се чудам како може одредни играчи да играат за Реал, да ги купиш Алтинтоп и Кедира :pos:

Во Челзи има веќе добра основа, не дека Мур ќе биде заслужен за што било, јас им пишав во фан-клубот дека со потенцијалот што го имаат во младите играчи за 2-3 години ќе растураат. Со 2-3 засилувања, особено еден класа шпиц, и Челзи ќе биде топ фаворите во Премиер.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
od 2006
Chelsea ima osvoeno okolu 9 tituli ociigledno I Chelsea ti e gresen primer iako Abramovic ne e arapin (Ti kazav porano ti nemas mozok da mislis)
mancester siti edna ili dve

slobodno kazite uste ekipi od toa arapite ce vidite deka za kur ne gi bidua


Inter ima osvoeno okolu 14

I na kraj kraeva idi naviaj za nekoj club so go ima arapin moze ce ti go dade da mu go p>>>>>>
Ostajne nas da se nerviramo zaedno so familija Morati clubot go ima 40 godine I da mu go dade na nekoj glup covek da igra kur tasaak so nego nemooj molimte
Кога ти го имаш мозокот да размислуваш кажи ми зошто италјанската лига пропаѓа? Зошто никој луд арап или русин не инвестира во италјански клуб? Зошто некој врвен играч не дојде во италија?

А ги има многу клубови кои се купени од арапите или некој русин па цветат сега ти ггарантирам дека и монако кој го купи руски тајкун ќе почне да цвете а интер кога ќе процвете кога Морати ќе најде нов извор на нафта,тај нов изворр односно компанија моментално бара 51 % а тај не дава а нема пари да инвестира 3 год се лажаме со стадион и него го нема. Барем грујо става камен темелник потоа не е битно овој ни тоа не го може.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.692
Поени од реакции
110.679
Далеку од тоа дека ја плескал Барса, ја исплеска Баерн Минхен во буквална смисла на зборот. Исто така далеку од тоа дека на Реал тимот е 5 пати подобар од тој што беше во Интер, ниту по имиња не се подобри, јас се чудам како може одредни играчи да играат за Реал, да ги купиш Алтинтоп и Кедира :pos:

Во Челзи има веќе добра основа, не дека Мур ќе биде заслужен за што било, јас им пишав во фан-клубот дека со потенцијалот што го имаат во младите играчи за 2-3 години ќе растураат. Со 2-3 засилувања, особено еден класа шпиц, и Челзи ќе биде топ фаворите во Премиер.
Ај кажи ми дека ме заебаваш со првиот дел од постот. Добро можеби не е она класично плескање и ебавање матер али битно ја победи, и во првенство, и во куп и во Супер куп, тоа доволно говори колку им влезе под кожа последниве две сезони.
Друго, Интер освои Триплете со Мота и Милито како клучни трансфери, еееј Мота и Милито, а во Реал егзистираат играчи како Роналдо, Кака, Рамос, Озил и слично. Само Интер го красеше тимскиот дух и жртвувањето, а не сликањето по плажи и правењето фризури, а згора на тоа Мурињо имаше тотална поддршка од Морати и целата управа. Значи не можеш да ме убедиш дека Реал нема појак состав од тој на Интер во 2010, само причините за неуспехот на Мурињо се тие што ти ги набројав во претходниот пост.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Ај бе, ко ние да се тешиме дека сме освоиле Куп а Јуве ни избега 20 бода, глупо е... Им се држи последнава година во меѓусебните(меѓусебните, али небитни кога ќе видиш дека ти бега 20 бода нели?) али па и Барса игра се послабо, им играше и со пола тим на некои натпревари, без напаѓач, премногу е променета Барса и затоа Баерн ја исплеска зашто моментално е најдобриот тим во Европа.

Убаво звучат како имиња, али Кака не е ни пола од Пандев, Кака е моментален Рики Алварез, не можеш него да го ставаш во имињата. Не викам дека немаат добар тим, али имаат поприлично лош тим за парите кои ги имаат и плус лошо се уклопени. А поради тоа што Мурињо беше семоќен, всушност не направи ништо со тимот, без разлика дали му виселе над глава или он седел на глава од што му се можело.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom