Обложување на нет

Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
http:www.oblozuvanje.com се е одлично образложено за онлине кладење. Имаат и оддел за прашања на корисници да ви објаснат како е најдобро да ги повлекувате парите итн итн

А и добро типуваат
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.367
Бидејќи на Мастеркард не можш да повлечеш пари (само на Виза или Виза Електрон) парите што си ги добил со Мастер ќе треба да ги вадиш директно на банкарска сметка. За да ти ги дадат сите детали оди во банка и прашај ги за Свифт код, твојот банкарски IBAN код и за адресата на банката па ќе ти ги префрлат од бет365 за една недела мислам трае. Нареден пат ако мораш да ставиш пари преку Мастеркард подобро стави ги преку Скрил па од Скрил на бет365, потоа когазаработката ќе мора да се повлече на Скрил да знаеш дека ако на Скрил ја потврдиш и Виза картицата ќе може тие пари таму да ги повлечеш.
Кажи ми само дали имаш искуство со банкарски трансфер? Ја веќе ја научив лекцијата, ама така се случи, банкоматот ми ја голтна визата, и морав преку Мастер да уплаќам...

Она што ме видно интересира е дали бараат доказ за потекло на парите, и колкава провизија земаат?
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Кажи ми само дали имаш искуство со банкарски трансфер? Ја веќе ја научив лекцијата, ама така се случи, банкоматот ми ја голтна визата, и морав преку Мастер да уплаќам...

Она што ме видно интересира е дали бараат доказ за потекло на парите, и колкава провизија земаат?
За жал немам префрлано преку банковен трансфер од Бет365 туку имам преку банковен од Скрил и не ги интересираше ништо, парите едноставно легнаа на сметка. Не можам да тврдам со сигурност и не сум адвокат ама длабоко се сомневам дека од банката ќе бидат заинтересирани за поединечни трансакции не поголеми од 1000 евра. Најдобро да прашаш во банка аа не спомнувај дека парите ти се од коцкање туку речи им си работел консултативна работа преку нет. Прашај ги што и дали треба да пријавиш.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.058
Поени од реакции
19.749
За жал немам префрлано преку банковен трансфер од Бет365 туку имам преку банковен од Скрил и не ги интересираше ништо, парите едноставно легнаа на сметка. Не можам да тврдам со сигурност и не сум адвокат ама длабоко се сомневам дека од банката ќе бидат заинтересирани за поединечни трансакции не поголеми од 1000 евра. Најдобро да прашаш во банка аа не спомнувај дека парите ти се од коцкање туку речи им си работел консултативна работа преку нет. Прашај ги што и дали треба да пријавиш.
Скрил акаунтот верификуван ти е? Може од неверификуван да се извадат пари преку банковен трансфер?
 
Член од
28 декември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
21
Едно прашање дечки.. како можи да уплатам тикет на бет365? значи си одбирам натпревари шо сакам да ги клам и стискам multiple options и после кај треба ?
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Едно прашање дечки.. како можи да уплатам тикет на бет365? значи си одбирам натпревари шо сакам да ги клам и стискам multiple options и после кај треба ?
Multiple option ти е за повеќе натпревари, за сингл не. Ако имаш селектирано 5 натпревари. во мултипли ќе имаш бројче 5 и пресметан коефициент на тие натпревари па ќе си ставиш таму. bet365 - Online Sports Betting.jpeg

Пишува 5Фолдерс и 1@. Тоа е за чиста уплата, без системи и слично.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Префрлив од Бвин преку банковен трансфер. Имам сметка во унибанка, и ми се јавија на мобилен и ме известија дека имам прилив на девизна сметка само треба да дојдам и да потпишам нешто(не слушнав што ми кажаа во брзање бев).

Помош некој да ми каже што е ова и што да им кажам ако ме прашаат од каде стигнале?
Навистина не се интересираат што ке им кажам?
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Префрлив од Бвин преку банковен трансфер. Имам сметка во унибанка, и ми се јавија на мобилен и ме известија дека имам прилив на девизна сметка само треба да дојдам и да потпишам нешто(не слушнав што ми кажаа во брзање бев).

Помош некој да ми каже што е ова и што да им кажам ако ме прашаат од каде стигнале?
Навистина не се интересираат што ке им кажам?
Речи им дека ти ги пратиле роднини или пријатели од странство. Ако е пак во банката твој човек кажи му, знае тој што да прави. Ама нема да има проблем да ти ги префрлат, стандардна процедура е тоа!
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
edno prasanje maka mi e da listam nazad.. kolku pari minimum mojs da istajs od bet365 na kartickata ?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Игра ли некој на wwin? гледам доста играат а и не се лоши квотите.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
i us neso.. imam VISA debit i VISA electron preku koja da prefrlam pari na bet365 i koj se razlikite ?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676

Kajgana Shop

На врв Bottom