Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Ако замине Страма едно ме засега. Што ке се деси со Барди, Бенедети, Крисетиг, Беса, Данкан и Лонго.
Страма доста добро ги знае квалитетите на овиее таленти и кога тогаш ке добијат шанса во неговиот Интер.
Несакам да ја доживееат судбината на Дестро, Бонучи, Сантон итн.
Исто би ги додал и Калдирола, Бираги, Ливаја. Тоа се фудбалери кој не би сакал да ги изгубиме.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ако замине Страма едно ме засега. Што ке се деси со Барди, Бенедети, Крисетиг, Беса, Данкан и Лонго.
Страма доста добро ги знае квалитетите на овиее таленти и кога тогаш ке добијат шанса во неговиот Интер.
Несакам да ја доживееат судбината на Дестро, Бонучи, Сантон итн.
Исто би ги додал и Калдирола, Бираги, Ливаја. Тоа се фудбалери кој не би сакал да ги изгубиме.
Ако дојде Мацари тогаш дефинитивно ќе ја доживеат судбината на Дестро, Бонучи, Сантон итн. Мене ме фаќа страв за Кова и Хуан.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.759
Поени од реакции
44.113
Ковачич и Хуан се недопирливи, кој и да дојде сакал нејкел ке мора да ги игра, т.е., како и да е ќе ги игра зашто они го поседуваат потребниот квалитет за овој дрес, а бројот на такви во тимов е минорен.

Јебига, ќе треба да го подржуваме и Мацари, гнасен е тоа е факт, копиле тешко е али не ко Мурињо, него класичен ванаби клошар е и то је то, ќе треба ебење од резултати да донесе и да го штити клубот ко да нема утре за да ги придобие моите симпатии, до тогаш и те како на тапет ќе ми е, на тежок хејт, све да му ебам грдо, уште џигерицата да ја пушти и со денови ќе гледам на кој дел телевизорот најмногу се појавува за да ставам црни кругови. Леле па коа ќе почиња да плаче и тоа потегот со рачето да го прави, она типичноно талијанско аии аиаиаиаиаииииииииии
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.583
Поени од реакции
2.605
Ковачич и Хуан се недопирливи, кој и да дојде сакал нејкел ке мора да ги игра, т.е., како и да е ќе ги игра зашто они го поседуваат потребниот квалитет за овој дрес, а бројот на такви во тимов е минорен.

Јебига, ќе треба да го подржуваме и Мацари, гнасен е тоа е факт, копиле тешко е али не ко Мурињо, него класичен ванаби клошар е и то је то, ќе треба ебење од резултати да донесе и да го штити клубот ко да нема утре за да ги придобие моите симпатии, до тогаш и те како на тапет ќе ми е, на тежок хејт, све да му ебам грдо, уште џигерицата да ја пушти и со денови ќе гледам на кој дел телевизорот најмногу се појавува за да ставам црни кругови. Леле па коа ќе почиња да плаче и тоа потегот со рачето да го прави, она типичноно талијанско аии аиаиаиаиаииииииииии
Да си кажиме реално. Нит повреди, нит бутур, Страма потполно потфли. Не викам дека е лош тренер, ама со сигурност не е дораснат за Интер, т.е. нема муда. Мацари и јас не го можам, ама сепак мислам дека има некој афторитет, нешто шо фали после Мурињо. Плус, колку толку имаме играно со 3ца во одбрана годинава, така да нема да му биди на играчите квантна физика. Од друга страна, претпоставувам и засилувања по негова желба ќе се донесат, ваљда Морати научи од последниве две години. Докажан е во Италија, така да во секој случај е upgrade и тоа не така мал.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.886
Поени од реакции
111.773
Ајде со „среќа“ нека ни е Мацари, од следната година дупло повеќе нервози, плукања, пцуења, мајкошајкосувања и слично. Како бе него го донесоа, какооооооо?? Пичката смрдлива што во секој наврат го ругаше Интер сега ќе ја тренира истата екипа... Морати, пријателе, многу работи си сторил за тимов, али ова што го правиш последниве 3 години е срамно, го осквернави името на клубот со твоите мизерни потези. Треба Мацари да освои Серија А следната сезона за да кажам добри зборови за него и да почнам да го поштувам, а сите знаеме дека тоа е невозможно така да... И уште една нервоза, пак ќе си гледаме дифеза е тре и ќе си ја лупаме главата. Ама ако, преродбата продолжува да живее Морати.




Гасперини, врати се простено ти е!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.759
Поени од реакции
44.113
Страма и те како потфрли тоа е непобитен факт, глупо е некој да го спори тоа, како и да е на располагање го има убедливо најслабиот Интер од кога 95% од нас почнале здраво да го следат клубот, а гарант и у ерата на Ио ваков слаб Интер немало, на ова да го додадеме неговото искуство кое не постои, епилогот е и повеќе од реален, плус да не заборавиме еј, Снајдер му забрануваа да го игра во период кога Интер беше во серија и на добри игри и на добри резултати, тоа беше врвот.

Ова што му се деси на Интер е класична фудбалска карма за Морати и Бранка, повеќе од заслужено си го добија, бидејќи со такви срамни потези ко забраната за Снајдер да игра со услов, или потпиши нов финансиски послаб договор иако овој ти истекува за 2 години, или нема да играш, клубот друго и не заслужуваше.

Голема маана за Страма сезонава на која ја најмногу замерувам е тактичката неконстантност и очајното ротирање на играчи, однос ЛЕ-Серија А, во првото натпреварување требаше 70 до 80% од првотимците да се млади фудбалери, поготово во дуелите со Партизан, Хајдук и тие азербејџанците, па и Клуж, иако тоа беше нокаут фаза. Аналогно на ова се десија и повредите, ја незнам бе они зашто не се вратат стриктно на тренингот со топка ко во ерата на Мур, ги гледам на слики тегови креваат и влагаат у некој рамбосталоне филм, до душа за Милито тоа разбирливо е ...

Е кога сме кај повредите, тоа е једина добра работа на Џигерицата, мајстор е за намалување на фрекфенција на повредени фудбалери, со години Наполи најдобро котираат на тој план и бар за тоа нема да треба многу да му ја мислиме, ќе си го собере типот и коучинг стафот со него, добро би било Џиги да изнуди и доаѓање на Бигон, техничкиот директор на Наполи.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.130
Поени од реакции
8.200
Ковачич и Хуан се недопирливи, кој и да дојде сакал нејкел ке мора да ги игра, т.е., како и да е ќе ги игра зашто они го поседуваат потребниот квалитет за овој дрес, а бројот на такви во тимов е минорен.

Јебига, ќе треба да го подржуваме и Мацари, гнасен е тоа е факт, копиле тешко е али не ко Мурињо, него класичен ванаби клошар е и то је то, ќе треба ебење од резултати да донесе и да го штити клубот ко да нема утре за да ги придобие моите симпатии, до тогаш и те како на тапет ќе ми е, на тежок хејт, све да му ебам грдо, уште џигерицата да ја пушти и со денови ќе гледам на кој дел телевизорот најмногу се појавува за да ставам црни кругови. Леле па коа ќе почиња да плаче и тоа потегот со рачето да го прави, она типичноно талијанско аии аиаиаиаиаииииииииии
Ајде малце повеке инфо за ова болдираново?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Официјално ова за Мацари или уште е на ниво на шпекулација? Се мачам со google translate со ова италијанскиве страници ништо не разбирам...

Јас имам поделени мислења за ова, од една страна типот ми е одбивен а од друга тимот ни е во тешки гомна и ни треба некој искусен да не извади.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.514
Поени од реакции
58.975
Ако замине Страма едно ме засега. Што ке се деси со Барди, Бенедети, Крисетиг, Беса, Данкан и Лонго.
Страма доста добро ги знае квалитетите на овиее таленти и кога тогаш ке добијат шанса во неговиот Интер.
Несакам да ја доживееат судбината на Дестро, Бонучи, Сантон итн.
Исто би ги додал и Калдирола, Бираги, Ливаја. Тоа се фудбалери кој не би сакал да ги изгубиме.
Ич Тасе не ме боли за ниеден од нив. Или ќе бидеме тим со квалитетни имиња во кој има место за 2-3 младинци, или ќе бидеме заебанција како и до сега. Ни еден од овие нема ништо да ни промени на подобро. Балотели и Ковачиќ се единствените млади фудбалери кои сме ги имале а кои биле на потребно ниво. Лонго и Барди се единствени кои можат да израснат во екстра класа. Со останатите си го лажеме умот. Добри се за ваков Интер. Не за Интер кој треба да доминира и да игра некаква улога во ЛШ.

Страма потфрли ама заборавате дека очекувано беше да потфрли. Всушност, Страма во еден момент го подигна Интер од мртвите, во еден период игравме како за титула, добивавме дерби, победувавме 10 пати во серија на гости. Бродоломот не е вина само на Страма, заборавате дека на сред сезона управата утрча на терен, створи нервоза со продажбите на Снајдер и Кутињо, почнаа договори за намалување на плата со Милито и Камби и генерално ја однесоа атмосферата у к****. Потоа почнаа повредите за кои многу веројатно одговорност сноси и Страма, но ако погледнеме неколку години наназад, убедливи рекордери сме во број на повредени играчи. Во првата година на Мурињо се сеќавам во вториот дел на сезоната на неколку натпревари клупата беше составена од дечишта, додуша тогаш имаше и многу тенка клупа. Рафа направи болница за месец дена а сега и Страма остана без играчи. Тука мора да си има удел и лекарскиот им, состојбата на терените итн...

И на крајот, ни еден тренер кој доаѓа од младинска лига не може да наметне авторитет кај играчите. Во Интер сеуште работат клановите, сеуште има има недопирливи играчи и сеуште тренерот нема главен збор околу засилувањата.

Сето ова не е за да го правдам туку само да укажам дека невозможно е во вакви услови вината да се лоцира во тренерот и само во тренерот, всушност сметам дека вината на Страма е минимална а главни виновници се оние кои ја смислија и ја спроведуваат оваа стратегија која се покажа како катастрофална.

Обично на крајот на пост кој треба доаѓа по крајот на една а пред почетокот на друга сезона би требало да пишам: „Се надевам дека...“, меѓутоа за првпат не се надевам на ништо и по којзнае кој пат, ме боли Тасе. Што сакаат нека прават.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.583
Поени од реакции
2.605
Io Sono Interista
Не викам дека цела вина е во Страма, ама факт е дека во еден куп наврати пичка се покажа. Наместо да оди All In напад, тој калкулираше со второразредни екипи, со 5 души одбрана.
Уште не е дораснат за Интер. Не можиш да ме убедиш дека ако имавме асолен тренер, немаше да бидиме во првите три.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.514
Поени од реакции
58.975
Io Sono Interista
Уште не е дораснат за Интер. Не можиш да ме убедиш дека ако имавме асолен тренер, немаше да бидиме во првите три.
Јас откако го исчукавме Јуве во Торино бев убеден дека ќе бидеме први ама гледај што се случи. Без сите оние срања што ги наброив ќе бевме во први три и со Деко на клупата. И други тренери (со исклучок на Гасперини) туркаа до некаде пред да им се случи бродолом. Леонардо играше сосема добро додека не почна да пука тиквата и настрадавме во една недела со Милан и Шалке кои заедно ни дадоа 40 гола или нешто така... И крофнарот знаеше да одигра добра партија и да ја исчука Парма со едно 5 комада ама потоа не можеше да тепа никого. Страма имаше серија на мамеебавање и плус тепаше во дерби натпревари па се распадна.

Приказната премногу пати се повторува за да ја фрлиме вината само на тренерот. Јас барем што е до мене мислам дека Страма е најдобар тренер што сме го имале од Мурињо наваму, и покрај сите грешки што ги направи нормално затоа што не е топ тренер, нема искуство и поважно, нема авторитет. И во такви услови тој не зарадува барем во еден период. Ако ви се чинат неговите резултати полоши од предходниците, тоа е само поради фактот дека предходниците многу брзо јадеа корпи. Сега никој не се ни труди да смени нешто па го оставија човеков да се мачи 3 месеци.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас откако го исчукавме Јуве во Торино бев убеден дека ќе бидеме први ама гледај што се случи. Без сите оние срања што ги наброив ќе бевме во први три и со Деко на клупата. И други тренери (со исклучок на Гасперини) туркаа до некаде пред да им се случи бродолом. Леонардо играше сосема добро додека не почна да пука тиквата и настрадавме во една недела со Милан и Шалке кои заедно ни дадоа 40 гола или нешто така... И крофнарот знаеше да одигра добра партија и да ја исчука Парма со едно 5 комада ама потоа не можеше да тепа никого. Страма имаше серија на мамеебавање и плус тепаше во дерби натпревари па се распадна.

Приказната премногу пати се повторува за да ја фрлиме вината само на тренерот. Јас барем што е до мене мислам дека Страма е најдобар тренер што сме го имале од Мурињо наваму, и покрај сите грешки што ги направи нормално затоа што не е топ тренер, нема искуство и поважно, нема авторитет. И во такви услови тој не зарадува барем во еден период. Ако ви се чинат неговите резултати полоши од предходниците, тоа е само поради фактот дека предходниците многу брзо јадеа корпи. Сега никој не се ни труди да смени нешто па го оставија човеков да се мачи 3 месеци.
Реално гледано неможиме да се осврниме на тоа дека проблемот е кај тренерот бидејќи ако гледаме објективно и го немаме потребниот квалитет за да можиме да се носиме со Јувентус и Милан и да правиме серија од победи како на шала што ги правевме некогаш..Разбирам дека Страмачиони ја оплеска во неколку наврати но реално неможиме со онакви централни дефанзивци како Ранокија и Хуан или пак хоророт Киву да очекуваме да не примаме голови или пак со Занети/Џонатан и Переира по бековите кои ги врви кој ќе стигни...

Модерниот фудбал се базира на минимум еден брз офанзивен бек кој ќе ја разниша противничката одбрана заедно со играчите од средина кои ќе проигруваат на секое..ние немаме бекови а уште помалце играчи на средина кои знаат да одиграат..Ковачич ни е единствена светла точка кој можи нешто да одигра..Гуарин е силеџија и тој е повеќе за втор напаѓач а другите средни поединци се просеци сите до еден, освен можеби Алварез....Напаѓачи исто така немаме бидејќи Милито е стар и повреден на секое, Паласио е добар за втор напаѓач, а Касано неможи да оди повеќе камоли да игра...

Врти сучи пак е до играчкиот кадар и до неорганизираното работење во клубот во врска со трансферите и во изборот со играчите...неможи бе Милан да зема 5 просечни играчи и пак да му се совпаднат во играта и да играат течно добро и динамично што му носи резултати а нашите да не знаат топката да ја шутнат..нема ебана логика тука
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.886
Поени од реакции
111.773
Да бе а Милан една одбрана што ја има, еден јак кадар што да ти расправам. Исти кур се и они само поорганизирани се од „горе“ па затоа се пред нас, инаку и они и ние сме за жалење. Кој, Абате да не е подобар од нашиве дефанзивци, или нивната средина со Мунтари-Амброзини-Ночерино?
Само они не мењаат тренери три пати годишно и не прават револуции, ремунтади, лимонади и слично.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Пак почнаа шпекулации за вас и Арон Ленон од Тотенхем :) само не знам колку ќе ви треба имате поприоритетни проблеми од крилата според мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom