Предлог за филм со кратка рецензија

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
За сите љубители на психоделични трилери и неочекувани краеви, д уан енд онли, Identity .

оцена 9/10, добри рецензии има на imdb, еден од подобрите трилери дефинитивно, и една од подобрите глуми на Џон Кјузак . :smir:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
За сите љубители на психоделични трилери и неочекувани краеви, д уан енд онли, Identity .

оцена 9/10, добри рецензии има на imdb, еден од подобрите трилери дефинитивно, и една од подобрите глуми на Џон Кјузак . :smir:

Те држам за збор : )) У фаза на спуштање..
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
За сите љубители на психоделични трилери и неочекувани краеви, д уан енд онли, Identity .

оцена 9/10, добри рецензии има на imdb, еден од подобрите трилери дефинитивно, и една од подобрите глуми на Џон Кјузак . :smir:
ми 2 прелистав малце за филмо и изгеда дека е добар
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
ај некој да ми предложит некој јак хорор со вампири и нешо така... ама страшен да е по можност да не е нешо лесно... а фала од напред
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Вака .... ми треба филмче со содржина ... мафија , дрога , убиство , бркање ајт фала .. иначе ви го препорачувам Rightous Kill with Al Pacino and Robert De Niro :smir:

Batka ZRNO ako sakas da gledas film jas ke ti kazam ama treba da imas vreme i toa mnogu zatoa sto e seriski ne se sekiraj ne od tie "kasandrite" sto gi davat
Filmot se vika "Prison Break" momentalno najako nesto od serija pa moze i so film da konkurira definitivno zakon veke ima 4 sezona 11 epizodi a mislam deka i 12 e izlezena:star:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
32
Romper Stomper ... филмов е од 1992 год .... Nazi Skinheads ...
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Batka ZRNO ako sakas da gledas film jas ke ti kazam ama treba da imas vreme i toa mnogu zatoa sto e seriski ne se sekiraj ne od tie "kasandrite" sto gi davat
Filmot se vika "Prison Break" momentalno najako nesto od serija pa moze i so film da konkurira definitivno zakon veke ima 4 sezona 11 epizodi a mislam deka i 12 e izlezena:star:
хаха ... изгледав 1ва сезона .. почнав 2ра али некако 2рата ми почна ко без содржина од она што беше во првата сезона и се откажав .. а и повеќе луѓе имам прашано од првата сезона немало поубава така да .. не се трудам понатаму да гледам иначе стварно добра серија :smir:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Последен гледан добар филм ми е 21! Не знам дали некој го има гледано, го препорачувам со задоволство:wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Нема ич да зажалиш. Многу добар трилер. Него, Syn, дај предложи уште нешто од овој тип:)
Уфф, тешко дека ке погодам филм што не си го гледал, се надевам дека од наредниве предлози има таков што не си го погледнал :

1. Donnie Darko , еден од моите најомилени филмови. Имаш две опции, или многу ке ти се допадне, или ке ме колнеш за потрошените 113 минути од твојот живот, средина нема. Ако е втората опција, мој совет, гледај го пак. Нека не те залаже тоа што глуми Дру Баримор, ептен малце се појавува, споредна улога има и нејзината антипатична појава не го упропастува филмот. Oцена 10/10, одлично дочекан од критиката, одлични рецензии од филмоманите на Imdb, феноменален саундтрак .

2. The Machinist, типичен психоделичен трилер со разврска од типот на Identity, до самиот крај поставуваш прашања и даваш претпоставки, посебен шмек му дава Кристијан Бејл 8/10.

3. Koга сме кај него ( Бејл ), American Psycho, заебан, болен трилер со примеси на хумор, психопатски филм за кој К.Б. требаше да добие бар кандидатура за оскар, феноменално одглумено, оцена 8,5/10

4. Mulholland Dr. , ова е филм кој ми го препорачала секоја особа што го изгледала, го немам гледано а ми се мафта у pc година дена . Секоја рецензија и резимеата од истите биле со коментарот '' "Mulholland Dr." is a masterpiece. It's brilliant, enigmatic, and masterfully filmed. I love it.", главна улога е Naomi Watts ( Ring, Stay ), така да можеш да претпоставиш за каков филм станува збор .

п.с. Болдираното од 4иот предлог, покрај неа глумат и Рајан Гоуслинг ( Notebook ) и Иан Мекрегор ( Тhe Island ), за разлика од другиве филмови, скалило подоле, оцена 6/10, мене би беше монотоно трилерче али вреди да се изгледа .
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
4. Mulholland Dr. , ова е филм кој ми го препорачала секоја особа што го изгледала, го немам гледано а ми се мафта у pc година дена . Секоја рецензија и резимеата од истите биле со коментарот '' "Mulholland Dr." is a masterpiece. It's brilliant, enigmatic, and masterfully filmed. I love it.", главна улога е Naomi Watts ( Ring, Stay ), така да можеш да претпоставиш за каков филм станува збор .
Овој не ми е гледан. Омг Дејвид Линч е режисер.:) Одма оди на даунлоад.
Другите ми се изгледа. И да, Дони вредеше 113 минути.:)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Еве моја препорака, ако сакате да гледате филм каде што секоја наредна секунда ќе чекате да дојде така што 3 часа ќе ви поминат како еден и ако сте љубители на криминалистички драми или слично, повелете:
The Green Mile, во главна улога е ѕверот Том Хенкс.Овој филм од мене има чиста 10ка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom