Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.442
- Asked if Inter are set to sign Quaresma, Mourinho replied: "We will see."

* Inter.it

Има надеж момци , Кварезма е изоставен од составот на Порто , не играше ни на Супер Купот во Португалија , нормално дека Мурињо нема да излезе пред медиумите со давање на критики за играта вчера , сепак сигурен сум дека имал забелешки , знае дека едната крилна позиција во тимот е непотполнета така да не верувам да е до толку луд па да остане со истиот кадар со кој располага на крилните позиции . Денес или утре очекувам потпис од Рикардо .
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
- Asked if Inter are set to sign Quaresma, Mourinho replied: "We will see."

* Inter.it

Има надеж момци , Кварезма е изоставен од составот на Порто , не играше ни на Супер Купот во Португалија , нормално дека Мурињо нема да излезе пред медиумите со давање на критики за играта вчера , сепак сигурен сум дека имал забелешки , знае дека едната крилна позиција во тимот е непотполнета така да не верувам да е до толку луд па да остане со истиот кадар со кој располага на крилните позиции . Денес или утре очекувам потпис од Рикардо .
Брат нема утре, до вечер ако не ја биди ништо тогаш. :toe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
што му е оној геријатриецот Фиго бре.....па јеби га, стави го Круз, Адријано, Хименез, некој од нив во напад, не флегма, да не може 5 метра да истрча...
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Думан голем дел од работите што ги кажа не се точни. Како можеш да кажеш само тоа за Занети, Па нема подобар играч од него во светот. Човекот е десен бек, а игра во средниот ред да го ставиме и напаѓач и тоа ќе игра без проблем. Играч не поминува покрај него, а кога е топката во неговио нозе никој неможе да му ја земе, ги тера противниците да трчаат како мали деца покрај него. Незнам што очекуваш од него ама он не е тој што треба да ни ги решава натпреварите.

Ме мрзи да зборувам за другите пошо е касно и ми се спие,
така е се согласувам во се што пиша,ова сакав да го кажам,и според мене искрено најдобар играч на светот,никогаш не може да се најде играч како капитенот.Како марадона(прогласен еден од најдобрите на сите времиња)донекаде е меси,но кажете некој кој може да биде 2-иот занети...нема таков.
На морати никогаш нема да му се лутам дека нема везе за фудбал,тој ни го донесе диамантот,срцето и прекрасниот човек на интер.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ете Милан направи огромен кикс за разлика од Интер, баш ме интересира сеа дали толку ќе се оцрнат играчите нивни.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Хаха, што пишав вчера, да видиме и останатите фаворити па после ќе зборуваме. Пак најсолиден резултато извадивме ако се земат во предвид околностите. ФОРЦА ИНТЕР!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ок, легнете си сеа а утре сабајле коа ќе станете, проверете под елката...
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Воопшто не треба да ги следиме резултатите на останатите противници, мораме да се фокусираме на нашата игра и она што го постигнуваме. Доколку ние одиграме како што треба и победуваме на 80% од натпреварите Скудетото е наша.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ок, легнете си сеа а утре сабајле коа ќе станете, проверете под елката...
Хехеххе, што му текнало на Морати да подрани :pos:

Воопшто не треба да ги следиме резултатите на останатите противници, мораме да се фокусираме на нашата игра и она што го постигнуваме. Доколку ние одиграме како што треба и победуваме на 80% од натпреварите Скудетото е наша.
Абе види, ние колку и да се фокусираме на нашата игра тоа нема ништо да смени :wink:.Играта си е супер, може да се подобри реализацијата и толку.Но сигурно знаеш дека ни фали и добар дел од тимот, така да уживај :helou:
 
А

Адриано

Гостин
Di Vaio-----Кејфови луѓе ауууу :salut:

Инаку сме имале уште 1 пријателска утакмица во петок!
Friday's friendly against Locarno in Switzerland (kick-off 18:00).
 
Член од
4 август 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Epa da go imavme ronaldinjo vo INTER sea od 10 vakvi odlicni pasovi 4-5 mislam deka ke bea realizirani.Ne mi se veruva ovie milan kakvi idioti se.brukiiiiiii
p.s.ima li nesto za kvarezma?Procitav deka navodno denes sletal vo milano....
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Марјанчо
Навијач на Интер си? Сврти некоја страна назад и ќе најдеш линкови за последните вести за Кварезма.Позз
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Воопшто не треба да ги следиме резултатите на останатите противници, мораме да се фокусираме на нашата игра и она што го постигнуваме. Доколку ние одиграме како што треба и победуваме на 80% од натпреварите Скудетото е наша.
Се согласувам дека треба да си ја следиме нашата игра, ама сепак, ретко фан на Интер да не се израдува на пораз на Милан и обратно :wink:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom