Сендвичара "Седмица"

Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Братучедка ми работеше во МекДоналдс во Германија лани летото. После тоа престана да јаде секакви сендвичи. Не можеше да се начуди каква нехигиена владеела таму.
A па тука владее.Во мекдонолс се има дешено и некој да плука во сендвичите.
Иначе беше редно некој да ја затвори 7-ца никаква хигиена немаат.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
A па тука владее.Во мекдонолс се има дешено и некој да плука во сендвичите.
Иначе беше редно некој да ја затвори 7-ца никаква хигиена немаат.
Затворена е од УЈП, дали нешто со данок, фискални нешто незнам ама заради хигиената мислам дека не е затворена.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Затворена е од УЈП, дали нешто со данок, фискални нешто незнам ама заради хигиената мислам дека не е затворена.
Јасно но искрено ако збориме за хигиената тогаш има ли сендвичара во земјава што ќе опстане повеќе од недела дена?

Избегнувам да јадам по сендвичари некое време и јадам ептен кога сум приморан и нема ништо друго.
 
M

Muranyi

Гостин
Братучедка ми работеше во МекДоналдс во Германија лани летото. После тоа престана да јаде секакви сендвичи. Не можеше да се начуди каква нехигиена владеела таму.
Хигиената во МекДоналдс сендвичарите,ширум Европа е на најниско можно ниво.Да не споменувам кој се не работи таму,бидејќи ќе бидам погрешно сфатен.
Едноставно нема споредба со останатите сендвичари во тој поглед,макар се работело и за маалски.Во Македонија е различна приказна.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
A па тука владее.Во мекдонолс се има дешено и некој да плука во сендвичите.
Иначе беше редно некој да ја затвори 7-ца никаква хигиена немаат.
Не не, не сакав да правам споредба меѓу сендвичарите тука и на запад. Само пренесов искуство од некој што бил таму и видел како е. Според мене секаде е исто, помалку или повеќе.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.759
Братучедка ми работеше во МекДоналдс во Германија лани летото. После тоа престана да јаде секакви сендвичи. Не можеше да се начуди каква нехигиена владеела таму.
И јас работев лани во МекДоналдс во Германија (ќе работам и оваа година) и имам тотално спротивно мислење од тоа на братучедка ти, затоа што со мои очи гледав (често и јас бев вклучен во тоа) како секоја вечер се правеше генералка на целиот ресторан. Нормално, преку ден секогаш се одржуваше хигиена.
И сендвичите се далеку подобри од тоа што сите го мислат.

Знам дека ова нема врска со темата за 7ца, али нејќам некој да шири дезинформации.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
A па тука владее.Во мекдонолс се има дешено и некој да плука во сендвичите.
Иначе беше редно некој да ја затвори 7-ца никаква хигиена немаат.
у 7мица ако немаат хигиена ти очигледно не си јадел во други сендвичари да видиш што е нехигиена.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
А бе дечки сендвичара ,,7" што го затворија не е поради нехигиена,туку затајување на даноци по принцип половина е пријавен,а другиот дел во џеб што значи според УЈП дека се констатирани непривилности на готовинскиот промет и фискализација и со тоа според законот следува казна 30 дена вршење работна дејност и парична казна над 3000 евра ;)


Испратено од iPad 3 со Tapatalk HD
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Што човек треба да си да прекриваш данок во сендвичара со најскапи сендвичи и најголем промет во Македонија.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Најдоброто нешто што УЈП го направиле досега. (y)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Којзнае дали прекривал данок,може и за ситна пара јака казна да се изеде.Вака коа сум идел скоро секогаш давале фискална.
Како и да е затворена најдобрата сендвичара за 30 дена,ако сакаш асален хамбургер незнам кај би јадел.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Којзнае дали прекривал данок,може и за ситна пара јака казна да се изеде.Вака коа сум идел скоро секогаш давале фискална.
Како и да е затворена најдобрата сендвичара за 30 дена,ако сакаш асален хамбургер незнам кај би јадел.
Жужу (y)
 
P

PewDiePie

Гостин
Како и да е затворена најдобрата сендвичара за 30 дена,ако сакаш асален хамбургер незнам кај би јадел.
:ROFLMAO: а демек кај нив е асален бургерот ? :LOL:

Може некогаш бил на времето,сега...

Нема во Скопјево кај да јадеш добар бургер. Најдобриот што сум го јадел во кафичот под скалите во ВЕРО.
--- надополнето: 7 мај 2013 во 23:33 ---
Нејќеш.
 
O

Orion.

Гостин
Којзнае дали прекривал данок,може и за ситна пара јака казна да се изеде.Вака коа сум идел скоро секогаш давале фискална.
Како и да е затворена најдобрата сендвичара за 30 дена,ако сакаш асален хамбургер незнам кај би јадел.
Во Аеродром?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom