Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
некој со htc one x , и дали вреди телефончево .. ми се пружа можност да го земам со 50 % попуст ново неотпаковано !!!!
Ако стварно за 14 можеш да го земеш тогаш не му ја размислувај многу многу,зимај. Мада малце тешко ми е да поверувам дека за само 14.000 можеш неодпакуван HTC One X да земеш. Провери да не те моткаат нешто,доколку се е legit ондак блазесити.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
А ако е до батеријата каде да купам батерија за тој телефон(Nokia N9) и како ќе ја сменам кога овие телефони се запечатени, не се ко оние постарите генерации, едино на сервис, сам не пробувам да го отворам и да му мењам батерија ... колку кошта нова батерија за овој телефон ?!
Пробај првин со друг полнач,не брзај...а ако телефонот не можеш да го вклучиш и кога е на полнач тогаш прилично сум сигурен дека е до полначот...со мала резерва за софтверот.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Пробај првин со друг полнач,не брзај...а ако телефонот не можеш да го вклучиш и кога е на полнач тогаш прилично сум сигурен дека е до полначот...со мала резерва за софтверот.
А што може да му биде на софтверот ... добар си беше телефонот во секој поглед, едино ова сега што не се полни батеријата и што кога ќе го уклучиш телефонот после хх минути полнење за 2-3 секунди веднаш самиот се исклучува !
Е сега незнам дали има врска тоа што овој тип на адаптер е малку помал/потесен, а штеќерот е од оние класичните(пошироки) па малку е лабаво вклучен адаптерот ... :cautious:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
А што може да му биде на софтверот ... добар си беше телефонот во секој поглед, едино ова сега што не се полни батеријата и што кога ќе го уклучиш телефонот после хх минути полнење за 2-3 секунди веднаш самиот се исклучува !
Е сега незнам дали има врска тоа што овој тип на адаптер е малку помал/потесен, а штеќерот е од оние класичните(пошироки) па малку е лабаво вклучен адаптерот ... :cautious:
Без да пробаш со друг полнач може да си праиме муабет до сабајле
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Без да пробаш со друг полнач може да си праиме муабет до сабајле
ОК но не познавам никого што има таков полнач за таа марка телефони ЈБГ, едино да го купам па да пробам ... :icon_mrgr:
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Да си прашам. Типото толку е лош телефон? На gsm arena воопшто не го фалат. Има ли енкој искуства со овој телефон?
Не е воопшто лош,го користам више 3 ипол месеца,мака нема.Едино батеријата малце јебе не држи многу али како и секој смартфон.Ако не го чепкаш многу два-три дена(мој рекорд е 3 дена и 15 саата :D ) а со многу активно користење ден-ден ипол
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
zdravo decki koj moze da mi pomogne da go otklucam mobilniot...
znaci go blokirav toa parent ili kako se vika screen lock i sea mi bara da se uklucam na google za da go verifikuvam akauntot arno ama nemam aktivirano internet na mobilniot a i ne mozam wifi da uklucam
vo mobilara mi baraat 800 denari da go opraat
postoi li drugo care osven vo mobilara da go nosam???

inace samsung galaksi mini e mobilniot
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
ОК но не познавам никого што има таков полнач за таа марка телефони ЈБГ, едино да го купам па да пробам ... :icon_mrgr:
Однеси го во Нокиа сервис центарот во ТЦ Бисер(позади него на први спрат во старииот дел на трговскиот карши Тинекс) ќе ти го проверат веднаш и нема ништо да ти земаат (ако е до полначот).
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.903
Глупаво прашање, али како се вклучуваат Samsung Galaxy S3 Mini ? :tapp:

--- надополнето: 15 април 2013 во 23:28 ---
Глупаво прашање, али како се вклучуваат Samsung Galaxy S3 Mini ? :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom