PayPal (официјална тема)

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.986
Поени од реакции
5.606
Ништо кога ја регистрирам картицава (СТБ Интернет Виза) вика неможе таа картица само картици од државите кој страницата ги поддржува.
Ебаму мајката нивна.
Не може со таа картичка.
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Словенија, Скопје и мојата адреса. Следи го упатството што го има Anon стаено и ќе ти успее
Средив, фала многу :D.
Утре само да ја верифирам, да си префрлам тро кеш од сметка на карцитава и готово.
:D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.792
Поени од реакции
1.508
Луѓе што е тоа ИБан?
Како да го најдам, прочитав дека е број на сметка ама ако ја внесам фалат уште неколку цифри за да се надополни тоа што треба.
За Стопанска Банка ми треба ИБан како да најдам?
odi prasaj si vo bankata se ke ti kazat

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Словенија, Скопје и мојата адреса. Следи го упатството што го има Anon стаено и ќе ти успее
Чим користиш исто од СТБ да те прашам, од ПејПел ми вика таму некој си код со 4 бројки ќе се појави на некоја сметка кај шо покажува колку ми зеле, кај го најде ти овој код?
Да барам по тоа е-банкинг или?
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
20
Поени од реакции
1
Ја едититираш картицата и го ставаш новиот датум и CVV кодот и готово. ;)

Другај ај те молам малку подетално објасни подетално како да го продолжам paypal акаунтот по истекување на картицата?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Другај ај те молам малку подетално објасни подетално како да го продолжам paypal акаунтот по истекување на картицата?
Да ти кажам право многу одамна беше сум заборавил. Само треба да го едитираш датумот до кој што важи и cvv кодот не и бројот на картицата и нема да треба пак да верификуваш.
 
Член од
24 март 2011
Мислења
151
Поени од реакции
69
Другај ај те молам малку подетално објасни подетално како да го продолжам paypal акаунтот по истекување на картицата?
па нема филозофија логирајсе на paypal најди каде ти се податоците од картицката и промниги со новите од новата картицка знаци треба да го сменис дадумот да го ставис од новата картицка и троцифрениот број сто е на задната страна од картицката само тие две работи
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Чим користиш исто од СТБ да те прашам, од ПејПел ми вика таму некој си код со 4 бројки ќе се појави на некоја сметка кај шо покажува колку ми зеле, кај го најде ти овој код?
Да барам по тоа е-банкинг или?
Тие 4 бројки се крајните 4 бројки од картицата што ја впишуваш и при секоја трансакција ти ги покажува тие 4 бројки како доказ дека од таму ти зема, а другите се иксови :)
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Чим користиш исто од СТБ да те прашам, од ПејПел ми вика таму некој си код со 4 бројки ќе се појави на некоја сметка кај шо покажува колку ми зеле, кај го најде ти овој код?
Да барам по тоа е-банкинг или?
Baraj vo izvodot ili online ke gi najdes brojkite.
 

Haa

Член од
14 април 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали може со дебитна од тутунска или мора кредитна?
Немам редовни примања и затоа неможам да извадам кредитна, а сакам да продавам преку pay pal.Решение? :cautious::)
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Baraj vo izvodot ili online ke gi najdes brojkite.
Идам во Е-банкинг страницата на СТБ, одам во изводи, и сега ми дава дека од сметка сум префрлил на картица толку и толку(за верифирање)и потоа ми покажува дека од 200 ден паднало на 110(90 ден за потврдата) а тие 90 ден не ги кажува каде сум ги платил.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Дали може со дебитна од тутунска или мора кредитна?
Немам редовни примања и затоа неможам да извадам кредитна, а сакам да продавам преку pay pal.Решение? :cautious::)
Можеш со дебитна. Јас имам дебитна, и имам корисничка сметка на Paypal.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom