Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
цел тел го штити само екранот не,а фолија на пазарче зелено има 100ден ќе
Да де така мислев и јас. Не сум знаел досега дека се купуваат фолии. Тоа се оние „најлончиња“ што се залепени на екранот кога ќе го купиш така?
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Да де така мислев и јас. Не сум знаел досега дека се купуваат фолии. Тоа се оние „најлончиња“ што се залепени на екранот кога ќе го купиш така?
па незз,не сум видел какви се,вајда не се баш исти зошто еве мене ми се одлепи фабричкото најлонче,не би требало таа фолија да се одлепува и на реклама 5 продаваат
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.845
Поени од реакции
10.649
Планирам да земам 2 телефони средна класа. Прв избор ми е HTC Desire X не е многу скап и има солидни спецификации. Арно ама тука е ZTE Grand X IN кој што е поефтин а исто со добри спецификации. Е сега на интернет гледам многу поделени мислења за телефонов, едни викаат добар е други не. Според нив, иако има камера од 8 МП не вадела добри слики и стаклото лесно се гребело. Друга работа што ме буни е Intel процесорот, па ако некој имал искуство со телефонов би сакал да знам како е задоволен. Предлози за други не многу скапи телефони се добредојдени. :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Планирам да земам 2 телефони средна класа. Прв избор ми е HTC Desire X не е многу скап и има солидни спецификации. Арно ама тука е ZTE Grand X IN кој што е поефтин а исто со добри спецификации. Е сега на интернет гледам многу поделени мислења за телефонов, едни викаат добар е други не. Според нив, иако има камера од 8 МП не вадела добри слики и стаклото лесно се гребело. Друга работа што ме буни е Intel процесорот, па ако некој имал искуство со телефонов би сакал да знам како е задоволен. Предлози за други не многу скапи телефони се добредојдени. :)
Каков кинез
Земи си хтц-то и мирна глава
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Планирам да земам 2 телефони средна класа. Прв избор ми е HTC Desire X не е многу скап и има солидни спецификации. Арно ама тука е ZTE Grand X IN кој што е поефтин а исто со добри спецификации. Е сега на интернет гледам многу поделени мислења за телефонов, едни викаат добар е други не. Според нив, иако има камера од 8 МП не вадела добри слики и стаклото лесно се гребело. Друга работа што ме буни е Intel процесорот, па ако некој имал искуство со телефонов би сакал да знам како е задоволен. Предлози за други не многу скапи телефони се добредојдени. :)
sony xperia j (y)
 
Член од
9 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
2
Купив АЛКАТЕЛ ОТ 902 и работи само со WI-FI, a обичен интернет неможи да се подеси. Од Т-Мобиле праќаат сетинзи за интернет тие не можат ни да стигнат на телефонот. (пр. активирав фејсбук за 69 ден. за џабе, не можи да се поврзи на фејсбук, освен со WI-FI (така можи). Плус, ако знајте кој е кодот на телефонот, фабрички обично ставаат код 12345, а тој не ми го прифаќа. Чаре?
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Го гледав и овој ама HTC-то е подобар ми се чини.
не е баш подобар,HTC нема corning gorilla glass заштита на екранот,неможе апдејт на jelly bean,нема втора камера и sony има појака батерија ,а HTC то има повеќе рам меморија и дуал кор процесор
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.845
Поени од реакции
10.649
не е баш подобар,HTC нема corning gorilla glass заштита на екранот,неможе апдејт на jelly bean,нема втора камера и sony има појака батерија ,а HTC то има повеќе рам меморија и дуал кор процесор
По она што го пишува на интернет апдејт би требало да има летово, а втората камера не ми е многу потребна.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Не си играјте, HTC Desire X e подобар од Xperia J, остај тоа нема 2ра камера, нема заштита на екранот и такви работи, дуал кор процесорот + повеќе рам меморија = подобар мултитаскинг, плус подобар е во игри, Xperia J има outdate gpu, со adreno 200 ништо не правите, класа е подобар htc-to од J.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4930&idPhone2=4951 одлучи си сам,за мене најголем недостаток на HTC то е застарениот ОС без најава за апдејт на џили бин и дисплеј што се гребе,а плус дуалкор и рам повеќе,ако ти е за игри зимај HTC,
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ве гледам со тоа горила глас ... па хатецево имаш екран што се гребел бла бла
значи СЕ се гребе и горила и морила и било што каков сака нека
телефонот ако не го чуваш џабе што и да ти стават
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Ве гледам со тоа горила глас ... па хатецево имаш екран што се гребел бла бла
значи СЕ се гребе и горила и морила и било што каков сака нека
телефонот ако не го чуваш џабе што и да ти стават
исто ама не е исто http://www.youtube.com/watch?v=AnOj3YGItBo,пробај на обичен екран http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jf1fRu9YgfE
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
Дали можам да ставам Password на пораки и броеви ?
Nokia 5228 e телефонот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom