Каде може да најдам? (Општи прашања)

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
Каде можам да се најде во продажба тоа сосот што го даваат со начос чипсот во cineplexx киното.Не црвениот чили сос туку тој другиот кремастиот :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.549
Поени од реакции
3.847
каде можам да најдам

и по можност да се 1:18
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Плава перика, не плава боја туку жута. Али да не биде 350 денари ко у џамбо. Вистинска коса ќе си купам со тие пари..
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
^ Без пари е царина. Ти го праќаат означено како поклон од Кина..
Ова дали важи за било кој предмет, или? Конкретно, едно другарче може да ми прати мобилен по пошта, ама нема да ми се исплати ако ме тераат да платам царина и глупости.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
каде можам да најдам

и по можност да се 1:18
Оди види во Аеродром. Значи карши Верото, од другата страна на булеварот, одиш меѓу згради, баш у правец право, и ќе видиш знак. Има едни тука овлазтени застапници за бураго се. Поздрав.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Ова дали важи за било кој предмет, или? Конкретно, едно другарче може да ми прати мобилен по пошта, ама нема да ми се исплати ако ме тераат да платам царина и глупости.
Не важи за ниеден производ, нема значење дали пакетот е означен како подарок или не, туку пакети со вредност под 45 евра се ослободени од царинска постапка. Ако веќе ти праќа телефон, нека запише помала вредност од реалната, на пример 50 долари, тоа може да помогне. Јас купив телефон од 250 долари пред 4-5 месеци, и го замолив продавачот да означи 50 долари на пакетот, па тука не ми побараа никакви давачки да платам.
 

Marx

Just Do What You Want And Be Happy !
Член од
4 ноември 2012
Мислења
21
Поени од реакции
8
Дали знаете каде можам да најдам карта за концертот на Бијонсе во Белград што е ,некој ако продава или нешто слично нека ми кажи !!!
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.558
Дали знаете каде можам да најдам карта за концертот на Бијонсе во Белград што е ,некој ако продава или нешто слично нека ми кажи !!!
Овде се продаваа, само распродадени се.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Дечки, кежуал машки кошули, онака за секој ден носење? У Скопје. Ефтини :D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
daj be da najdeme slobodna tezga na zelen pazar me napnaa mojte im treba za honorarno cepkanje?????? naci da si ja plakale mesecno ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom