Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Видете го Пирло на 0:14 кога ќе ја подади топката, како ја врти цело време главата :ROFLMAO:

 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
Изгледа Камбиасо требаше да му ја скрши ногата на Џовинко па можеби и ќе го помилуваше федерацијата...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Како се ближи утрешниот натпревар се повеќе нервозен стануваш, другите поопуштени се,дури ни зафрканции не сакаш иако на денот на ждрепката кога се паднавме ти беше тој што се зафркаваше. Или тогаш далеку беше до натпреварот?

Фуфка ти станува а :icon_lol:
Абе не се нервирам тамам работа туку многу се напали на победата над сендвичот за тоа, ама ако ќе ве приземјиме утре па после да видам што ќе пишуваш :D
Јас ќе се радувам ако иде Јуве даље, али никако не се плашам и нема да се нервирам ако продужи Баерн бидејќи стварно се јаки и секако поштено ќе ви честитам пролазак даље
--- надополнето: 1 април 2013 во 15:55 ---


Математички ни требаат 5 победи :гик:
5 мислам 2 сум напишал... абдал сум:tapp:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.308
Поени од реакции
26.221
Абе не се нервирам тамам работа туку многу се напали на победата над сендвичот за тоа, ама ако ќе ве приземјиме утре па после да видам што ќе пишуваш :D
5 мислам 2 сум напишал... абдал сум:tapp:
Не се напалив, се зезам. А ти се напали. Јас сум свесен дека со вас утре ќе биде сосема друг натпревар. Што и да се случи утре не треба да се креваме ни вие ниту ние бидејќи има уште еден натпревар што треба да се игра ;)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Не се напалив, се зезам. А ти се напали. Јас сум свесен дека со вас утре ќе биде сосема друг натпревар. Што и да се случи утре не треба да се креваме ни вие ниту ние бидејќи има уште еден натпревар што треба да се игра ;)
Оној spaso од вашиот фан клуб многу се крева :pipi:

Инаку Конте држел тренинг со затворени врати. Сигурно има некое изненадување за со Баерн. Очекувам Лихт и Рибери да се јадат по левата страна
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.308
Поени од реакции
26.221
Оној spaso од вашиот фан клуб многу се крева :pipi:

Инаку Конте држел тренинг со затворени врати. Сигурно има некое изненадување за со Баерн. Очекувам Лихт и Рибери да се јадат по левата страна
Па ве нема гледано сигурно затоа толку оптимистички типувал 4:0 :D

Рибери баш не е многу спремен, вчера само трчал.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Не се напалив, се зезам. А ти се напали. Јас сум свесен дека со вас утре ќе биде сосема друг натпревар. Што и да се случи утре не треба да се креваме ни вие ниту ние бидејќи има уште еден натпревар што треба да се игра ;)
Редно беше ваков пост да прочитам од тебе :D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Па ве нема гледано сигурно затоа толку оптимистички типувал 4:0 :D

Рибери баш не е многу спремен, вчера само трчал.
Нормално дека не не гледал, шпекулира дека Конте ке играл 4-4-2 или 4-3-2-1 :coffee: :pos::pos::pos:
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Искрено од сите екипи најмалце ги посакував Баерн Минхен, но јебига шта је ту је. Ќе бидат два исклучително тешки нaтпревари, мислам дека главната битка на теренот ке се води на средината во главно кој ќе ја освои тој ке биде подобар, но германските екипи се познати по нивнита офанзивна игра. Сепак ќе видиме утре :)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Ne se znae tocno so koja formacija ke poncuvame , treba da zboruvaat za mediumi i Konte i Buffon.

Spored mene treba da pocnuvame so 3-6-1

LICHSTEINER-VIDAL-PIRLO-POGBA-ASAMOAH , MARCHISIO malku po napred i VUCINIC vo napad .

Odbranta BARZAGLI-BONUCCI - CHIELLINI ... GIGI na golot ..

FORZA JUVEEEEEEEEEEEEEEEE!

p.s. vo ovoj imam najmnogu nadezh... AJDEEEEE

Ти дали до сега си видел 6 во средина ?
Нели размисли дека така сами ке се буткаат.Иначе со оглед на тоа дека сме најаки во средината држи вода да имаме 6 во средина но тесен е теренот .
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ти дали до сега си видел 6 во средина ?
Нели размисли дека така сами ке се буткаат.Иначе со оглед на тоа дека сме најаки во средината држи вода да имаме 6 во средина но тесен е теренот .
Cekaj be... tie 6 ke napadnaat , ke se odbranat , se ke pravat , ke im pomagaat na odbranbenite ... mnogu dobro e ovaa protiv Bayern na prviot mec... siguren sum deka max. 1 gol mozhemo da jademo , a kolku ke postigneme ne znam ..

JAS SUM MN OPTIMIST ZA MECOT... Samo da gi iskoristime shansite .

FORZAAA RAGAZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZI

 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Cekaj be... tie 6 ke napadnaat , ke se odbranat , se ke pravat , ke im pomagaat na odbranbenite ... mnogu dobro e ovaa protiv Bayern na prviot mec... siguren sum deka max. 1 gol mozhemo da jademo , a kolku ke postigneme ne znam ..

JAS SUM MN OPTIMIST ZA MECOT... Samo da gi iskoristime shansite .

FORZAAA RAGAZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZI
4 - 2 - 3 - 1 е доста офанзивна формација така да не верувам дека ќе се бранат башка играат дома, мислам дека првата утакмица ке биде нешто слично како со Селтик првата утакмица кога гостувавме, секако гледано резултатски не иако во фудбалот све е можно, но ќе играат пресинг игра иако ќе бидат отворени на бековските позиции бидејки Лам и Алба ке се придодаваат во нападите.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Конте кажа дека Баерн се фаворити... уште еден добар потег да ги опушти своите играчи, и да го зголеми притисокот на Баварците :icon_lol:. Инаку јас би сакал да излеземе со 3-6-1, да немаат многу простор каде да проигруваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom