Дали некој бил кај г-дин Селман Минтас...

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ова не е само медицина, ова е the answer to life, universe and everything, не би сакала да угушам волку креативен лик посматрајќи го исклучиво од медицински аспект.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Мижи да ти баам.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Не лекува од ништо. Лаже. Не постојат такви ствари како натприродни болести и маѓиски работи. Не тврдам дека е измамник но сепак, контрадикторно ми е како типов тврди дека не постојат пророци, јасновидци и надри лекари а истовремено тврди дека тој има способност да ги лечи луѓето од маѓиите на истите..

Исто како што Иван Исцелител тврди дека не постојат видовити и бајачи. Само тој секако ги поседува тие натприродни способности кои се реални и можат да помогнат. Лесен начин да се набеди конкуренцијата на пазарот.

Многу е лесно да лечиш болести кои не постојат.
Еве и јас ја имам истата способност.
Ако дојдеш со поплака дека имаш натприродна болест ќе ти ја излечам со помош на Куранот или Библијата.
Ако болеста е од медицински карактер ќе те пратам на доктор.
Не пазиш добро а се буниш. Г. Селман врши „лекувајне од над природни“ болести као Џинот (познат под медицинското име Јордан Хаџиконстантинов) оградисаност, маѓии, уроци и особено денес меѓу младите, необлеченост. За џински ветар и џински удар г. Селман е меѓународно признат експерт. Медицината нема решение за џински (црвен) ветар и удар кои одат низ крвта и мозокот. Он експлицитно се изјасни против лажните гатачи и бајачи и писмено лекува со „дувајне и пишувајне од Куран и Сунет“, и превенира „инфраци и камејна во желудец“. Ти имаш уште леб да јадеш да се носиш со исцелители како Селман.

Он топик: сум се консултирал со Селман, али далеку поише сум задоволен од Дуле од Велес. Помалце бамбори и е поефикасен, поготово против карипски маѓии. Дуле има 100% учинок против Палери (и палири) во Palo Brillumba con Mayombe. Тоа е Афро-Кубанска врачарија што има корени во Конго, а се развила во Хаити и Куба откако робовите дошле и се одомаќиле на овие карипски острови.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Оооо, Петар му се придружи на Змејко со језиво следење по форумов.....да не работиш ти за Дуле вака што припазуваш на потенцијални муштерии за да го известиш своевремено за се - па да можеме да го фалиме овде колку све погаѓа!

Он топик - прв пат слушам....а овој е муслимански исцелител сеа, а?
 
Член од
17 март 2013
Мислења
4
Поени од реакции
3
Јас не прашав дали е ова лага или не е, него некој да каже свое искуство дали стварно овие луѓе имаат некоја си моќ да помагаат...
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Јас не прашав дали е ова лага или не е, него некој да каже свое искуство дали стварно овие луѓе имаат некоја си моќ да помагаат...
Нека си смеат колку сакаат овде....нешто има, некои луѓе можат да помагаат. Не знам дали баш овој го бива или не. Најдобро е да си побараш за referrals. Да видиш што луѓе биле кај него, дали имале резултат и сл.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
чекај чекај , уклучиго...
мене ак ме најдовте, не сум бил, ама ова шо ќе го кажам да се пренесит на владата на република македонија и до министерката јанкулоска: Не одите кај такви господини, ќе ве доразболат ито илјада посто, пеесет посто.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Нека си смеат колку сакаат овде....нешто има, некои луѓе можат да помагаат. Не знам дали баш овој го бива или не. Најдобро е да си побараш за referrals. Да видиш што луѓе биле кај него, дали имале резултат и сл.
Врачаро, ти даваш совет кој злато вреди. Ја само да додадам освен referrals да побара и peer reviewed publications, но и fellowships, како и associations со prestigious institutions. Вујче го префатило моето језиво следење, ама разбери ме, јас следам само луѓе од особен интерес чии постови изобилуваат со корисни содржини. Пало Брилумба Палер Авиоимпекс рокс!!!
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Врачаро, ти даваш совет кој злато вреди. Ја само да додадам освен referrals да побара и peer reviewed publications, но и fellowships, како и associations со prestigious institutions. Вујче го префатило моето језиво следење, ама разбери ме, јас следам само луѓе од особен интерес чии постови изобилуваат со корисни содржини. Пало Брилумба Палер Авиоимпекс рокс!!!
(y)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Тешко се одлучувале да ја барале лекта...
 
D

Daedalus

Гостин
Кога сме кај црните магии, се прашувам дали способностите на овој човек можат да ме заштитат од маѓесници како што е овој...
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Кога сме кај црните магии, се прашувам дали способностите на овој човек можат да ме заштитат од маѓесници како што е овој...
аууууууууууууу, се рассонив од смеење. не е нормален оној “свештеникот“!!! :pos:
ќе му ја откинеше главата на кутриот човек :place:
 
D

Daedalus

Гостин
аууууууууууууу, се рассонив од смеење. не е нормален оној “свештеникот“!!! :pos:
ќе му ја откинеше главата на кутриот човек :place:
За да успеат црните магии, понекогаш е потребен физички контакт при кој свештеникот ќе проба да и ја откорне главата на жртвата. Доколку ја откорне истата, црната магија ќе биде извршена и жртвата ќе умре.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Е, му се запнавте на човекот. Водителката е за никаде, нит информирана нити знае што да праша, ниту што да прескокне. Не е лесно саат и пол да си збориш сам.

Не сфатив, што е тоа магија со жива? :confused:
 
D

Daedalus

Гостин
Не сфатив, што е тоа магија со жива? :confused:
Тоа е архајска магија кадешто некој ти става жива во пијалокот за потоа да може да те контролира преку истата. Како резултат на таа црна магија многубројни ликови се умрени од труења од жива која била ставана од страна на нивните сопруги во нивната ракија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom