За Ресен

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај баталете кмето... пофалете се дека ги имате Љамбе и Боки13ка за најславни личности :wink:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ај баталете кмето... пофалете се дека ги имате Љамбе и Боки13ка за најславни личности :wink:
хахахахахахахахахаа :pos2::vozbud: ај за Ламбе.. можиме да се гордееме, ама за она педерчето.. уствари.. види колкава стока е... педериштето боки :pusk: ауу.... скраја да е,.. мило ми е што неам роднини во Претор :pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
хахахахахахахахахаа :pos2::vozbud: ај за Ламбе.. можиме да се гордееме, ама за она педерчето.. уствари.. види колкава стока е... педериштето боки :pusk: ауу.... скраја да е,.. мило ми е што неам роднини во Претор :pos2:
Епа... немој ни во Брајчино да имаш... пола е од таму.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Епа... немој ни во Брајчино да имаш... пола е од таму.

еј доста нема шанси да е од Брајчино, од Претор има роднини, јас сум од Брајчино,.. и знам дека не е од таму... леле.. не дај Боже да испаднам роднина со него... во сите весници ке пиши после дека некој извршил спектакуларно самоубиство :tapp:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
еј доста нема шанси да е од Брајчино, од Претор има роднини, јас сум од Брајчино,.. и знам дека не е од таму... леле.. не дај Боже да испаднам роднина со него... во сите весници ке пиши после дека некој извршил спектакуларно самоубиство :tapp:
Би те посоветувал да се распрашаш дома :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
а од каде имаш слушнато за Брајчино?:smir:
па знам за брајчино од тоа што имаше репортажи за него по весници гледав, едни мои соседи беа таму летово и гледав слики и видов дека е прекрасно место
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Да ама оваа година во Д.Дупени се деси нешто страшно имаше тепачка меѓу Дупенци и Љубанци во 4 саат сабајле сите бевме ко мрднати(Дупенци)па не се знаеше кој на кого мава!:kesa:Се деси на првата слика.:(

Иначе од кај си???
Незнам за тепачката, немам разбрано, иначе јас живеам во Ресен
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
па знам за брајчино од тоа што имаше репортажи за него по весници гледав, едни мои соседи беа таму летово и гледав слики и видов дека е прекрасно место

епа тоа е Брајчино... јас сум од таму, мајка ми е од таму, и одам секогаш кога можам,а браќами одат секој викенд, едниот е келнер во ресторанчето што е во Брајчино а татко ми е кувар таму, и кога можиш,.. кога ке ти се отвори шанса... да одиш и да видиш што е прекрасно место
 

Kajgana Shop

На врв Bottom