За Ресен

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
за брајчино сум слушнала убаво место дека било особено за време на летото ке треба дас го посетам следното лето
Tој предел, Брајчино, Љубојно, Наколец, Д.Дупени е прекрасен и во лето и во секое годишно време.
Природата таму била дарежлива. Вреди да се посети, прекрасно е:smir:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Tој предел, Брајчино, Љубојно, Наколец, Д.Дупени е прекрасен и во лето и во секое годишно време.
Природата таму била дарежлива. Вреди да се посети, прекрасно е:smir:
Si bil\a tamu vo Dolno Dupeni?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
И јас имам слушано за Долно Дупени популарно е местото...:)
Ај ако имате ставете слики од него да видиме па ако можеме ќе го посетеме.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
ПА можда те знам кај(кај кого) си бил и као се викаш?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Пошо секоја година идам!Еј абе го знае некој кметот на Д.Д.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ПА можда те знам кај(кај кого) си бил и као се викаш?
А бе јас сум од Ресен и одма таму ама не да седам многу време. За викенди одам најчесто со друштво:helou:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Закон е Долно Дупени.. слики тука http://www.prespasky.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3414&Itemid=244

Инаку ептем добри журки се правеа во Љубојно секоја вечер во кафичот што беше најгоре во селото. Закон беше ова лето и навистина имаше многу луѓе.

Редовно прво одевме во кафаната која се наоѓа на сред село а потоа продолжувавме со забава во кафичот на отворено.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
И јас имам слушано за Долно Дупени популарно е местото...:)
Ај ако имате ставете слики од него да видиме па ако можеме ќе го посетеме.

можиш и на гугл да најдиш слики за Брајчино, Љубојно, Долно Дупени, тоа се места кои е грев ако не ги посетиш. Посебно Брајчино, каде што е премногу развиен селскиот туризам, и парите што ке ги платиш за престој, знаеш за што си ги дал, таква убавина, такви јадења, такви гостопримливи луѓе нема никаде. поздрав за сите Преспани, и за сите Брајчинци ако има некои такви.:helou:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Закон е Долно Дупени.. слики тука http://www.prespasky.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3414&Itemid=244

Инаку ептем добри журки се правеа во Љубојно секоја вечер во кафичот што беше најгоре во селото. Закон беше ова лето и навистина имаше многу луѓе.

Редовно прво одевме во кафаната која се наоѓа на сред село а потоа продолжувавме со забава во кафичот на отворено.
Да ама оваа година во Д.Дупени се деси нешто страшно имаше тепачка меѓу Дупенци и Љубанци во 4 саат сабајле сите бевме ко мрднати(Дупенци)па не се знаеше кој на кого мава!:kesa:Се деси на првата слика.:(

Иначе од кај си???
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Да ама оваа година во Д.Дупени се деси нешто страшно имаше тепачка меѓу Дупенци и Љубанци во 4 саат сабајле сите бевме ко мрднати(Дупенци)па не се знаеше кој на кого мава!:kesa:Се деси на првата слика.:(
абе се знае дека вие дупенци сакате да се покажите пред женските, демек кои сте вие и ајде мајка...ке се тепаме со селанчињата од Љубојно :vozbud: зошто не одите и не си помините убаво, што сакате да докажите со тепањето?? Јеби га :drk:и јас пред некоја година ке се степав со некој од Дупени ама не го знам кој е како е,.. се гибал со брат ми нешто :nenene:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да ама оваа година во Д.Дупени се деси нешто страшно имаше тепачка меѓу Дупенци и Љубанци во 4 саат сабајле сите бевме ко мрднати(Дупенци)па не се знаеше кој на кого мава!:kesa:Се деси на првата слика.:(

Иначе од кај си???
абе се знае дека вие дупенци сакате да се покажите пред женските, демек кои сте вие и ајде мајка...ке се тепаме со селанчињата од Љубојно :vozbud: зошто не одите и не си помините убаво, што сакате да докажите со тепањето?? Јеби га :drk:и јас пред некоја година ке се степав со некој од Дупени ама не го знам кој е како е,.. се гибал со брат ми нешто :nenene:
Љозмански национален спорт... што воошто знаете да правите друго :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom