За Ресен

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Da, ulicnoto osvetluvanje bese iskluceno edna ili dve veceri ama ne i cel grad. A za neplatenite smetki ako pravime muabet, ima luge koi sto rabotat vo opstina i seuste nemaat zemeno plata a kamoli za smetki da se plaka!
poleka, se vo svoe vreme, se nadevam deka i toa ke se sredi i ke nema problem!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
vo opstina plata treba da im obezbedi samata opstina za toa e decentralizacijata zatoa del od danocite ostanuvaaat vo opstinata a kako da zemat koga ne ni znaaat koj e na platen spisok koj ne e gledam pola partiski stab odat na sdsm sekoj den so praat ne znam
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
vo opstina plata treba da im obezbedi samata opstina za toa e decentralizacijata zatoa del od danocite ostanuvaaat vo opstinata a kako da zemat koga ne ni znaaat koj e na platen spisok koj ne e gledam pola partiski stab odat na sdsm sekoj den so praat ne znam
No, loso e koga od danocite vo opstinata ne stignal nitu denar od vlasta, bidejki im trebale parite za nekakvi si kampanji, a mnogu e poloso i koga resen e zakocen vo vtorata etapa od decentralizacijata od strana na vladata.

Od akvapura nema nitu A, zosto im smeta imeto na nasiot gradonacalnik bidejki ne e od nivnite listi. No sepak sme posilni od se!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Vo Resen nema stignato od vladata vo ovoj period nitu denar na smetka na opstinata, bilo kako pari za razvoj na zemjodelstvo, bilo kako sredstva za proekti ili slicno.
Demek lugeto imaat pari tamu, ne im treba nisto poveke. Dali dosol nekoj da go poseti resen od politicarite i da se zaprasa sto kako.
Ova e fakt, Resen e zaboraven od vladata kako i nekoi drugi gradovi koi navodno se koreni na sdsm!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ne etocno combe toa vo pumpenata stanica vo pretor bese napravena steta od 107 iljadi evra zaradi toa sto sefot na onli pecale kako stecaen upravnik na vodostopanstvo vo resen ne postavi cuvarska sluzba a firmata ne ja likvidira za da mozi da eksploatira pesok za potrebite na buzle i kompanija aplus ova nie kako vodni zaednici bevme primorani smetkite za struja da mu gi plakame na evn preku vodostopansvo no nie pari prefrlame a vodostopansvo ne plaka na evn i sega pak uste 100 e borg
pa taka sega koga nie vidovme sto e storeno pobaravme pomos od vladata dojde milosevski ni prefrlija na smetkata 110 ljadi eu pumpi se poracaa od italija sega i emo ohrid gi instalirat ograbenite transvormatori taka da na 20 juni vodnite zaednici krani i podmocani ke dobijat voda za navodnuvanje
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Ресен е убаво и интересно градче. Мајка ми потекнува од таму така да голем дел од мојот живот е врзан за овој град.

Имам први братучеди таму и скоро секое лето како помал сум седел и по месец до два. Тогаш не сум излегувал мн. мн. зашто сум бил копиљ:). За во поново време можам да кажам дека има солиден ноќен живот, секогаш се трудат да има по некој гостин во дискотеките кои се актуелни во тие моменти.
Последно бев за велигденските празници, си споив добри 6-7 дена, и си поминав екстра, ама веќе почна да ми здосадува, па ја здував накај охрид:).

Значи се на се, интересно градче и најбитно од се е околината во која се наоѓа, односно преспа нуди мнооогу убави места за да се прошета, како брајчино, претор, отешево и мн. други.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ресен е убаво и интересно градче. Мајка ми потекнува од таму така да голем дел од мојот живот е врзан за овој град.

Имам први братучеди таму и скоро секое лето како помал сум седел и по месец до два. Тогаш не сум излегувал мн. мн. зашто сум бил копиљ:). За во поново време можам да кажам дека има солиден ноќен живот, секогаш се трудат да има по некој гостин во дискотеките кои се актуелни во тие моменти.
Последно бев за велигденските празници, си споив добри 6-7 дена, и си поминав екстра, ама веќе почна да ми здосадува, па ја здував накај охрид:).

Значи се на се, интересно градче и најбитно од се е околината во која се наоѓа, односно преспа нуди мнооогу убави места за да се прошета, како брајчино, претор, отешево и мн. други.
Taka e:)
Koga ke dojdes pak resen pobaraj me da se vidime, prasaj samo koj e Chombe, odma ke me najdes. Da si popravime muabet i da pieme po edno pivo!
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Taka e:)
Koga ke dojdes pak resen pobaraj me da se vidime, prasaj samo koj e Chombe, odma ke me najdes. Da si popravime muabet i da pieme po edno pivo!
Договорено. :) ...А може и да те знам, пошо покрај братучет ми имам многу луѓе запознаено. ...чомбе.. :raz: не ми текнува , ама како што стојам слабо со меморија..(треба да ја појачам:pos:)

...у секој случај ќе пиеме пиво следно доаѓање во Ресен.:)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Договорено. :) ...А може и да те знам, пошо покрај братучет ми имам многу луѓе запознаено. ...чомбе.. :raz: не ми текнува , ама како што стојам слабо со меморија..(треба да ја појачам:pos:)

...у секој случај ќе пиеме пиво следно доаѓање во Ресен.:)
Чомбе те лажи :).........има и други Чомбевци (дис ис фор Чомбе1 :baeh:). А ако прашаш за Чомбе со новата фЛизура дете за превари забава и едноличен муабет.......чудо од дете т.е момче :pos:
И, и јас се канам на пиво па ако сакате на глава превртете се
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Чомбе те лажи :).........има и други Чомбевци (дис ис фор Чомбе1 :baeh:). А ако прашаш за Чомбе со новата фЛизура дете за превари забава и едноличен муабет.......чудо од дете т.е момче :pos:
И, и јас се канам на пиво па ако сакате на глава превртете се
Е убо, за охрид заеба а сега не каниш на пиво а :(
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
Мало гратче, ептен мало!
Секоја година одам таму кај роднини, и немам некоја посебна забелешка за градот.. Тоа.. :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Е убо, за охрид заеба а сега не каниш на пиво а :(
Па барем се трудам да се поправам а и што да правам кога излезе друга работа. Мака ми е многу шо не дојдов а ти не мора да ме расплакуваш овде :(......ќе те тепам :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
pro
Чомбе те лажи :).........има и други Чомбевци (дис ис фор Чомбе1 :baeh:). А ако прашаш за Чомбе со новата фЛизура дете за превари забава и едноличен муабет.......чудо од дете т.е момче :pos:
И, и јас се канам на пиво па ако сакате на глава превртете се
Znaci kako me pretstavi, sekoja cest. A za pivo nema problem, imas i oficijalna pokana od mene!

p.s. ova e za tebe :baeh:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Леле тиквааааа......
Се ми се чини дека втората реченица не ми е довршена........кизнај шо сум мислела :)
И сега се собравме Јас (You), Чомбе1 :)pos:), Апокалипто (многу многу најс бој) и дечкото со јузернејм кој има врска со Милан нешчо :) (тиква не разбира што е тоа :)) а кога и како врска немат сите само останува да ни се придружат пљус људи....:)

Ова не е на маменски :pos:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
кога каде,во порта???? има лајт муун:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom