Денешните мажи...

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
А од срамежливите девојки тука за еден пријател совет:icon_lol:. Нема такви тука сето....

Проба таму потег ф6 на г4 и оваа не вика ни да, ни не :icon_lol:. Најверојатно на сите така претходно пред него ама човекот не е сите лесно не се откажува, упорен човек бре тоа многу :icon_lol:. Да речи да се знае да речи не се знае :icon_lol:, вака ништо не се знае. Многу е срамежлива....
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Problemot e poveke vo zenite otkolku vo mazite,bar vo nasava drzava izgleda samo.Togas zosto nasive mazi se pomokni i posamouvereni vo bilo koja drzava osim vo nasava.Ali loso za niv oti posle edno 5-10 godini koga bar 40% od mladite i sposobni mazi ke otidat vo stranstvo,e togas koga ke bide odnos 4 na 1 zeni/mazi e togas zenite ke mora malku da se spustat na zemja i da prestanat da ziveat vo nekoi si Spanski i Turski serii.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Денешните мажи....
(сите сличности со постоечките луѓе и настани се случајни освен тие што не се )
Случај бр. 1
На концерт си со пријателките, си стоите, си пеете, скокате играте, се смеете.... и .... налетува еден батка.... пијан.... бара цигара (зошто не знае на друг начин да почне разговор, нормално). Му даваш цигара, му палиш (култура нешто оно ово) и се запознавате, почнува муабет со две од другарките, но цело време ја мерка третата која баш во тој момент си ужива во песната од бендот. Ја мерка, ама уште да си го извади и да почне да дрка. Ти се врти и ти вели, е ај викни ја другарка ти, да дојде да разговара со мене, и кажи и дека ме знаеш и дека сум многу добар дечко, па можеби и до дома ќе ја однесам. На што добива одговор Доколку немаш муда да и пристапиш сам, јас мислам дека нема потреба да го трошиш и нашето време (и нормално вртиш грб и се правиш како да не го познаваш)
Случај бр.2
Излезена си во кафич со другарките, си стоите си разговарате не сте се виделе милион години, се зезате, убаво ви е. И од еднаш доаѓа келнерката со пијачки и вели овие се од дечкото на шанк. Се вртиш да го види, не е нешто посебно но сепак од култура креваш чаша за да го поздравиш. За помалку од 5 мили секунди, дечкото се нацртува до тебе и почнува разговор... Само што пристигнува, ги остава клучевите од кола и двата мобилни на маса, при што сте принудени да ги тргнете чашите и шишињата, зошто додека ги остава вели: Само пазете да не истурите нешто врз мобилните зошто не се од тие за 1 ден.
Окееееееј....
Втората реченица што излегува од неговата уста е... Уффффф сега се враќам од пат, мртов уморен сум.... Бев за (рандом соседна земја), знаеш имам приватен бизнис, па нон стоп сум по патишта.
Океееј x 2
На ова одговараш, па ако си толку уморен зошто си излегол, зошто не си останал дома да се одмориш?
Абе не сакав јас, другар ми ме запна, ај па ај...(а од другарот нема ни трага)
разговорот продолжува...
Он: Од Скопје си?
Не, од Струмица
Баш од Струмица, од градот, или...
Од градот,
А во центар на Струмица живееш.
Не од центар малце налево околу 200 метри..
Аха..
Е сега муабетот може да оди во две насоки..
1 насока -- Аааа Струмица, Заев, Заев, се е ваше таму... :facepalm:
2 насока -- Абе јас знам еден од Струмица, Трајан се вика? Го знаеш? Не го знаеш постар е он.. А ти колку години си?
29
мхм, јас мислев помала си, ич не личиш на 29
неколку минутно молчење проследено со денсање на песната во кафичот кое се состои со свиткани раце во лактовите фрлајќи ги дланките напред назад.
он: А работиш нешто или уште на мама и тато парите им ги трошиш... (следува идиотско смеење) ха... ха... ха....
јас: да работам, таму и таму ..
он: Аааа програмер си, има пари во таа работа има. А овде под кирија си? Кај седиш?
Да под кирија, таму и таму
(пак неколку минутно молчење проследено со денсање)
и сега веќе се чувствуваш како на квиз и велиш ај да го зазборам малце јас, може се срами па не знае што муабет да направи...
јас: Често доаѓаш овде? Јас не сум многу по излегувањето. Еве излеговме со другарките да се видиме, па овој кафиќ ни стоеше како пристојно место да се забавуваме..
он: Да бе ееее, немој да кажеш дека не ме знаеш. Секој ден сум овде јас, Ване (газдата) ми е најдобар другар, вака сме... Знаеш дека јас му ги лепев плочките во вц?
јас: Не. Навистина? Супер. Не сум била се уште во вц-то. Но кога ќе отидам, баш ќе обрнам внимание на плочките. :)
он: И викаш од Струмица си а? Слушам многу убави девојчиња имало таму, еве ти си пример, и многу биле слободни, опуштени, ептен за разговор...
јас: Да, да ....
(и веќе почнуваш да вриеш, не знаеш како да го откачиш и правиш знак со очите кон другарките, ајмо вамос)
Му пушташ рака за да се поздравиш, и му велиш касно е веќе, мораме да одиме...
Прави тажна фаца и ти вели Дај ми твој мобилен...
на што добива одговор: Друг пат...

(крај на првиот дел)
 
D

Daedalus

Гостин
(крај на првиот дел)
Дали забележа, дека во сите верзии што ги наведе, женските седат и некој несреќник пробува да направи нешто?
Не забележав ни една верзија кадешто место вие да си седите и да дојде некој, вие идете храбро и пробувате муабет со некое машко друштво.
Ај ваљда тоа у вториот дел:)
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
Zeni smenetego malce ponasanjeto i ne izigravajte Paris Hilton.Od ledeni kralici mi e preku stojko .Namalite malce so egotripot i rabotite ke si dojdat na svoe mesto.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Дали забележа, дека во сите верзии што ги наведе, женските седат и некој несреќник пробува да направи нешто?
Не забележав ни една верзија кадешто место вие да си седите и да дојде некој, вие идете храбро и пробувате муабет со некое машко друштво.
Ај ваљда тоа у вториот дел:)
Немам потреба јас да одам кај рандом мажи на шанк, тие сами доаѓаат. :)
Најчесто ако му пријдам на некој, е зошто на другарка ми и се допаѓа. Па каква што сум „ненормална“, одам и и го носам на маса. :D
 
D

Daedalus

Гостин
Немам потреба јас да одам кај рандом мажи на шанк, тие сами доаѓаат. :)
Најчесто ако му пријдам на некој, е зошто на другарка ми и се допаѓа. Па каква што сум „ненормална“, одам и и го носам на маса. :D
Епа тоа е проблемот. Што женските чекаат да дојде некој до нив а не вложуваат и некој напор они да отидат некогаш. Не само ти, повеќето девојчиња. Ретки се смелите девојки кои се атрактивни и немаат ништо против, они први да отидат. Муабетот е што многу е полесно кога седиш, го гледаш дотичниот што пробува да ти го привлече вниманието by all means, и пошто знаеш дека му се свиѓаш, можеш да си играш со него или можеш одма да го смуваш и јако ти е така? ;)

Штом вие жените ни давате совети за тоа како треба да си ги ставиме мудата преку рамо и да идеме, ондак на вам не би требало да ви е тешко да го направите истото. Пробај некад бе Неса :). Иди пуштај му се на тип и види како ќе се осеќаш. Дали ќе имаш самодоверба како што Леандра и Олимпиа тролаат машки кои викаат дека им е глупо да се ставаат пошто не се сигурни у себе. Дури пошто сте женски, полесно ќе ви биде, пошто повеќето од машките не се пребирливи и ако се само машко друштво голема е шансата да прифатат што им се дава.
Ептен би ми било супер, такви убави девојчиња и дами како што сте вие, да дојдат и да ми се пуштаат пробувајќи да склопат муабет. Ми се дешавало. Јако е, пошто знам дека ја ги влечам конците.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Денешните мажи....
(сите сличности со постоечките луѓе и настани се случајни освен тие што не се )
Случај бр. 1
На концерт си со пријателките, си стоите, си пеете, скокате играте, се смеете.... и .... налетува еден батка.... пијан.... бара цигара (зошто не знае на друг начин да почне разговор, нормално). Му даваш цигара, му палиш (култура нешто оно ово) и се запознавате, почнува муабет со две од другарките, но цело време ја мерка третата која баш во тој момент си ужива во песната од бендот. Ја мерка, ама уште да си го извади и да почне да дрка. Ти се врти и ти вели, е ај викни ја другарка ти, да дојде да разговара со мене, и кажи и дека ме знаеш и дека сум многу добар дечко, па можеби и до дома ќе ја однесам. На што добива одговор Доколку немаш муда да и пристапиш сам, јас мислам дека нема потреба да го трошиш и нашето време (и нормално вртиш грб и се правиш како да не го познаваш)
Случај бр.2
Излезена си во кафич со другарките, си стоите си разговарате не сте се виделе милион години, се зезате, убаво ви е. И од еднаш доаѓа келнерката со пијачки и вели овие се од дечкото на шанк. Се вртиш да го види, не е нешто посебно но сепак од култура креваш чаша за да го поздравиш. За помалку од 5 мили секунди, дечкото се нацртува до тебе и почнува разговор... Само што пристигнува, ги остава клучевите од кола и двата мобилни на маса, при што сте принудени да ги тргнете чашите и шишињата, зошто додека ги остава вели: Само пазете да не истурите нешто врз мобилните зошто не се од тие за 1 ден.
Окееееееј....
Втората реченица што излегува од неговата уста е... Уффффф сега се враќам од пат, мртов уморен сум.... Бев за (рандом соседна земја), знаеш имам приватен бизнис, па нон стоп сум по патишта.
Океееј x 2
На ова одговараш, па ако си толку уморен зошто си излегол, зошто не си останал дома да се одмориш?
Абе не сакав јас, другар ми ме запна, ај па ај...(а од другарот нема ни трага)
разговорот продолжува...
Он: Од Скопје си?
Не, од Струмица
Баш од Струмица, од градот, или...
Од градот,
А во центар на Струмица живееш.
Не од центар малце налево околу 200 метри..
Аха..
Е сега муабетот може да оди во две насоки..
1 насока -- Аааа Струмица, Заев, Заев, се е ваше таму... :facepalm:
2 насока -- Абе јас знам еден од Струмица, Трајан се вика? Го знаеш? Не го знаеш постар е он.. А ти колку години си?
29
мхм, јас мислев помала си, ич не личиш на 29
неколку минутно молчење проследено со денсање на песната во кафичот кое се состои со свиткани раце во лактовите фрлајќи ги дланките напред назад.
он: А работиш нешто или уште на мама и тато парите им ги трошиш... (следува идиотско смеење) ха... ха... ха....
јас: да работам, таму и таму ..
он: Аааа програмер си, има пари во таа работа има. А овде под кирија си? Кај седиш?
Да под кирија, таму и таму
(пак неколку минутно молчење проследено со денсање)
и сега веќе се чувствуваш како на квиз и велиш ај да го зазборам малце јас, може се срами па не знае што муабет да направи...
јас: Често доаѓаш овде? Јас не сум многу по излегувањето. Еве излеговме со другарките да се видиме, па овој кафиќ ни стоеше како пристојно место да се забавуваме..
он: Да бе ееее, немој да кажеш дека не ме знаеш. Секој ден сум овде јас, Ване (газдата) ми е најдобар другар, вака сме... Знаеш дека јас му ги лепев плочките во вц?
јас: Не. Навистина? Супер. Не сум била се уште во вц-то. Но кога ќе отидам, баш ќе обрнам внимание на плочките. :)
он: И викаш од Струмица си а? Слушам многу убави девојчиња имало таму, еве ти си пример, и многу биле слободни, опуштени, ептен за разговор...
јас: Да, да ....
(и веќе почнуваш да вриеш, не знаеш како да го откачиш и правиш знак со очите кон другарките, ајмо вамос)
Му пушташ рака за да се поздравиш, и му велиш касно е веќе, мораме да одиме...
Прави тажна фаца и ти вели Дај ми твој мобилен...
на што добива одговор: Друг пат...

(крај на првиот дел)
Епилог :
Хероината излегува со другарките од кафичот, одат на паркингот каде што ги имаат врзано розевите еднорози и секоја јавајки го својот еднорог по виножитото се упатуваат кон својте палати, надевајќи се дека попат ќе го сретнат принцот кој што е во невоља бидејќи ја изгубил левата потковица на коњот.
И си живееа среќно до крајот на животот.
ЕДИТ сабајлето кога се разбуди го здогледа таксистот кој што мртва пијана ја врати дома .
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Here is a random thought.
Ако некој бега као пиче дали значи дека вие, пичињата, сте урнебесно плашливи створења што чекаат се на готовс?
Нели е парадокс пиче да вика дека мажите немаат муда?
Нели е парадокс коа пиче го кани цитро на кафе 2 години да тој со мадиња не се појавуе и бега као ѓавол од темјан? Кој е у ситуацијава пиче?
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Епа тоа е проблемот. Што женските чекаат да дојде некој до нив а не вложуваат и некој напор они да отидат некогаш. Не само ти, повеќето девојчиња. Ретки се смелите девојки кои се атрактивни и немаат ништо против, они први да отидат. Муабетот е што многу е полесно кога седиш, го гледаш дотичниот што пробува да ти го привлече вниманието by all means, и пошто знаеш дека му се свиѓаш, можеш да си играш со него или можеш одма да го смуваш и јако ти е така? ;)

Штом вие жените ни давате совети за тоа како треба да си ги ставиме мудата преку рамо и да идеме, ондак на вам не би требало да ви е тешко да го направите истото. Пробај некад бе Неса :). Иди пуштај му се на тип и види како ќе се осеќаш. Дали ќе имаш самодоверба како што Леандра и Олимпиа тролаат машки кои викаат дека им е глупо да се ставаат пошто не се сигурни у себе. Дури пошто сте женски, полесно ќе ви биде, пошто повеќето од машките не се пребирливи и ако се само машко друштво голема е шансата да прифатат што им се дава.
Ептен би ми било супер, такви убави девојчиња и дами како што сте вие, да дојдат и да ми се пуштаат пробувајќи да склопат муабет. Ми се дешавало. Јако е, пошто знам дека ја ги влечам конците.
За ова треба да одговори некоја девојка која е сингл и има потреба од запознавање дечки. Јас ти кажав, немам потреба. Доколку би имала, би пристапила.
Ајде договор: Нареден пат, кога ќе сме на пиво, ти бираш дечко јас пристапувам. Ок? Ама ако сака да ме носи дома на ебење, тебе ќе те пуштам да ме замениш. Важи? :D
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Да, а? И што велиш шмизлите корпирале 20 души пошо него го чекале. :facepalm:
Да бе, коа не прашал не се фаќај за глава туку за меѓуножје. Види кај сте ги остаиле топчињата :pipi:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Нели е парадокс коа пиче го кани цитро на кафе 2 години да тој со мадиња не се појавуе и бега као ѓавол од темјан? Кој е у ситуацијава пиче?
Во оваа ситуација цитро не е“ пиче “ туку хомо-сексуалец
Шкорпо да го викне не на кафе туку вода од фонтана да се напијат заедно да видиш како ќе долета.
:pos:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ко што прочитав јас фидбек имало кон сите, не само кон него.
Од кај знаеш тие СИТЕ како им пришле на девојките и шо им кажале за да ги одбијат?
Да, не се знае додека не отидеш, али здравата логика вели џабе ќе одиш во случајов.
Ти Баба Ванѓа да не си?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Без разлика далечина, гужва... не е ракетна физика да видиш дека шмизлите на таа маса флертуваат.
На крај краева, ако велите дека немало фидбек зошто го "критикувате" што не пришол.
У право си, ако немало кон него фидбек нема што да иде да пристапува бидејќи шансите да му ги превртат очите се големи :)
 
L

Luki Junior

Гостин
У право си, ако немало кон него фидбек нема што да иде да пристапува бидејќи шансите да му ги превртат очите се големи :)
Превртувајне очи е смртоносна болест за машкио пол. :D:D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom