Денешните мажи...

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Би ја питал, зашо им репна систематски педантни корпи на 3цата пред мен, и ако са направиле грешка каква е била за ти да си знаеш и да не ја правеш? :D:D:D
Тројцата направиле иста грешка, премалку веројатно.

Тој не ни требало да чека. Се’ се сведува на посматрање и оговарање. Тоа е жалното.
Зошто не требало да чека?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ти да си на негово место во таа ситуација после курчењето, играњето кур-ташак, откачување на тројца, билдањето на его и глумење пичкетина пред твои очи од страна на фуфиците би им се пуштила?
Ако има некаков фидбек зошто би дремела на страна и да фаќам забелешки? Може тие тројца не и се свиѓале, може баш ти и се допаѓаш, се е на може додека не отидеш да видиш што е и како е. Може да оправаме 1001 причина, али би знаеле само ако пристапиш. Може твојот пристап ќе им се допадне и дрн дрн натаму.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ако има некаков фидбек зошто би дремела на страна и да фаќам забелешки? Може тие тројца не и се свиѓале, може баш ти и се допаѓаш, се е на може додека не отидеш да видиш што е и како е. Може да оправаме 1001 причина, али би знаеле само ако пристапиш. Може твојот пристап ќе им се допадне и дрн дрн натаму.
Ко што прочитав јас фидбек имало кон сите, не само кон него.
--- надополнето: 6 март 2013 во 15:28 ---
Да, не се знае додека не отидеш, али здравата логика вели џабе ќе одиш во случајов.
Тие приказни можеби баш ти и се допаѓаш остави ги.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ко што прочитав јас фидбек имало кон сите, не само кон него.
--- надополнето: 6 март 2013 во 15:28 ---
Да, не се знае додека не отидеш, али здравата логика вели џабе ќе одиш во случајов.
Ти ептен политички гледаш кон работиве и сега знаеме дека нема иднина па идеме да гласаме :icon_mrgr:
Како го видел фидбекот кон тројцата ме интересира?
 
F

FARANG

Гостин
Денес важи правилото дека треба да си ептем за никаде ако си се решил да се понижиш и да и пријдеш на рандом женска некаде. Или мањак.
Најдобра е стратегијата проверена роба:Пристапување на рандом женска која не ја познаваш е малку глупаво, ако знаеш дека некој другар/ка кај и да е по некоја случајност ќе покани и женцки. Знаеш дека се проверени ги познава, ако е он ок и тие се ок. Значи дел од работата поефективно ти ја завршил некој друг, а ти во замена за услугата ќе му ја поправиш колата на пример.
Запознавања инаку воглавном одат некако преку некого што познава некого што познава некоја што на фејсбук видела твоја слика итн. You get the point.
Најисплатливо е значи да научиш коли да поправаш и ќе имаш успех.:icon_lol:
Дај ко у индија да ти организираат мама и тато невеста од соседното село?:facepalm: Нема промашај прво они ќе ја видат, ќе има можност да се покаже кифлички, сарма или она ти што го бараше извини прв пат од тебе дознаам за такво нешто :D
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.363
Поени од реакции
1.831
ne mozam da pstignam da odgovoram na temava na rabota sum inace fidbek imalo kon site i da sum odbival nekoja koja mi se stavala i me odbivale mi se desavalo i devojka ni ja znam ni ja poznavam da me zalapa vo sred diskoteka imalo eazni slucki moabetot mi e ajde jaki picki sme ke gi dupime maskive kolku ke ni se stavat i kolku ke odbieme da vidime
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
За да не остане со таквото у рацете .
Ојдов
Која е разликата во тоа дали ќе бидеш корпиран прв или четврт, ако не чекал тој ќе бил првиот корпиран, бидејќи очигледно на нив не им било до ништо друго освен до ладење.
Тројцата пред него не чекале, па пак останале со таквото у рацете и плус се обрукале. Бруката не важи за првиот пошо бил прв и не ја знаел ситуацијата, али треба да бидеш екстремен морон после виденото со свои очи свесно да бидеш четвртиот. А и зошто пресуди дека ќе остане со таквото у рацете поради тоа што не им пришол на шмизли кои очигледно не им било до ништо друго освен до ладење. Па не се само они со онакво меѓу нозете.

Ти ептен политички гледаш кон работиве и сега знаеме дека нема иднина па идеме да гласаме :icon_mrgr:
Како го видел фидбекот кон тројцата ме интересира?
Па мора да се разгледаат работите, не може така свесно со глава во ѕид.
И од кај тоа дека ќе идеме да гласаме :cautious: :) , ќе идат да гласаат оние мороните ко во случајов, проценуваш дека ништо не бива и пак свесно одиш со глава во ѕид.
А фидбекот кон тројцата го видел како што го видел фидбекот кон него, просто.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А фидбекот кон тројцата го видел како што го видел фидбекот кон него, просто.
Не рече дека имало фидбек кон него :)
А како го видел фидбекот кон тројцата тоа може да замислиме само :icon_lol: И тоа на далечина, во гужва, толку умешен снимател бил што мора да се честита, не мислиш така? Или незнае дали имало фидбек е точниот одговор.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.363
Поени од реакции
1.831
da nemalo fidbek kon drugite ne bi im se stavale ...
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Не рече дека имало фидбек кон него :)
А како го видел фидбекот кон тројцата тоа може да замислиме само :icon_lol: И тоа на далечина, во гужва, толку умешен снимател бил што мора да се честита, не мислиш така? Или незнае дали имало фидбек е точниот одговор.
ne mozam da pstignam da odgovoram na temava na rabota sum inace fidbek imalo kon site
Без разлика далечина, гужва... не е ракетна физика да видиш дека шмизлите на таа маса флертуваат.
На крај краева, ако велите дека немало фидбек зошто го "критикувате" што не пришол.
 
С

Спасе супата

Гостин
Дај ко у индија да ти организираат мама и тато невеста од соседното село?:facepalm:
Toa воопшто не е лоша идеја. Убеден сум дека мама и тато ми мислат најарно и се попаметни од мене. Ја имам таа несреќа да се помодерни од мене па за жал нема да ми бираат тие, но како и да е без нивна согласност нема шанси дома да приберам некоја. Од кај да знам какво ѓубре е, затоа е добро родителите да помогнат во проценката.

Нема промашај прво они ќе ја видат, ќе има можност да се покаже кифлички, сарма или она ти што го бараше извини прв пат од тебе дознаам за такво нешто :D
оффтопик. Тоа другото да го објаснам за тие што не разбрале. Значи тоа беше да исучит комат и баклава на бљуд.
Бљуд е како маса дрвена нешто огругла ама без ногалки и се клават на маса. Финтата со бљудот е шо е рамен и пубо се сучит. А комат ваљда знајш шо е. Инаку не е комплимент ако на женско и речиш во г’зот си ко бљуд напраена.
 
D

Daedalus

Гостин
Всушност на крај, заклучокот е дека машките мора да погледнат длабоко во себе. Да ги победат сите свои стравови и несигурности. Откако ќе се убедат дека се Пирс Броснан тогаш нема да останат со :drk:.

Денес живееме во модерно општество кадешто постои рамноправност помеѓу машките и женските. Дискусијата тука е еднострана и се концентрира на делот кадешто машките им пристапуваат на женските.

Зошто да не биде обратно?
Или наједноставно, тој кој ќе го примети другиот прв, тој да пристапи. Женските во глобала, барем по мое искуство со типки на моја возраст, ако им се свиѓаш, нема да ти пристапат, туку ќе чекаат ти да дојдеш додека секвенционо ти праќаат невидливи знаци кои само тие ги приметуваат.

Патем не верувам дека ако некоја ми пријде дека ќе се однесувам некултурно. Напротив, ако ми се допаѓа ќе и дадам до знаење, ако не ми се свиѓа исто ќе и дадам до знаење со тоа што ќе ја запознаам со некој мој пријател додека ги запознавам нејзините пријателки и фино ќе се оддалечам без да се осети непријатно.

Што ме интересира, дали вие женските имате проблем со тоа први да пристапувате на машки, па макар и корпа да добиете? Ако ништо друго тоа ќе ве изгради како личност. Пошто сите до сега се согласивме дека корпите не треба да делуваат на нечија самодоверба, ондак you are good to go!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom