Ејакулација при орално задоволување...

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
Не би рекол баш. Ја познавав само 4 дена а ми требаа пола саат и повеќе да се освестам и да сватам дека не само што ми дозволи се да заврши во нејзината уста туку и се тоа го голтна. Инаку секогаш продолжувавме без миење заби и случни глупости.
Ееееее....ххххххх
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ThA-BiTcH напиша:
i posle ZASTO NE PRIZNAVAAT ZENSKITE DEKA GOLTAAT!!!:star:
ама сепак.. ;)))

константин напиша:
Инаку секогаш продолжувавме без миење заби и случни глупости.
многу нормално. иначе понижување е бе. треба да се цени ебаго. башка и не е толку гадно :kez:

константин напиша:
а ми требаа пола саат и повеќе да се освестам и да сватам дека не само што ми дозволи се да заврши во нејзината уста туку и се тоа го голтна.
пеер, доблест е тоа.. озбилно, и ја така се осеќав..
бибика напиша:
а) Zenite retko goltaat,ako bas sakate da znaete i retki se tie sto go sakaat toa. Vi pravat keif.

********

б) Za zena da goltne sperma,treba da go saka tipot poise od sebe,pa da uziva vo toa.

*******

в) Sexot podrazbira razmena na sokovite na zivotot-nekogas go narekuvale - nektar.
реши се ;))))))))

бати напиша:
Некој од форумов мислам дека ми ја кажуваше случкава...
ахахаха, торчо ќе да беше..
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Офчар напиша:
ахахаха, торчо ќе да беше..
Па на кој друг ќе му текне такво нешо.... :pos:

Иначе, секоја цура готла (барем кога е под дејство на алкохол или дрога :pos: )
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
bibika напиша:
E stvarno svasta se iznacitav.xaxaxaxaaaaaa...nacisto ste odlepile,xaxaxaxaa...
Zenite retko goltaat,ako bas sakate da znaete i retki se tie sto go sakaat toa. Vi pravat keif.
Za zena da goltne sperma,treba da go saka tipot poise od sebe,pa da uziva vo toa. Ako ste vo takva vrska i uvereni ste deka taa ve saka najveke na svet,ne mora da i barate da go napravi toa.Taa sama ke ve natera vie toa da go napravite,vo nejzinata usta.Ke se cuvstvuvate Bozenstveno,no i taa isto taka.
Togas nema da vi bide gadno da ja bacite potoa i nema da ja terate da pere zubi i da dezinficira usta.Naprotiv.
Sexot podrazbira razmena na sokovite na zivotot-nekogas go narekuvale - nektar. :)
Бибика, не можеш да речеш дека жените ретко голтаат, како што не можеш да речеш дека сите жени голтаат или пак дека жените не голтаат. Без потребна генерализација. Секоја жена за себе, едни голтаат други не.. кој како сака нели?
За некои жени голтањето претставува понижување т.е. самото клекнување пред мажот и „фаќањето за работа“ за некои е понижување, затоа и не голтаат.
За другото не коментирам, на друга тема имам за тоа коментирано.
Малку е оф топик ама нема врска:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
У принцип не е толку битно дали голтаат или плукаат.
Битно е во уста да заврши :)
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
У принцип не е толку битно дали голтаат или плукаат.
Битно е во уста да заврши :)
Ова ти за тебе го кажуваш или општо за мажите?..
Да те потсетам шо си рекол пред некое време:


Озбилно, поодвратно нешто од тоа нема. Никогаш не би и свршил на некоја во уста. Бљак бе.

:party2:
Или ироничен ти е постов? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
Нормално дека e ироничен. Читај го постот кој го имам цитирано, а после читај ги постовите под тоа...

Кажувам за сите мажи. Добро, може не за сите, али речиси сите.
Поубаво е да се сврши во уста, отколку негде на страна. Најдобар филинг е да си свршиш додека ти го пуши. А дали ќе голтне, или ќе го плукне после тоа - не е баш битно :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
А дали е битно ако веднаш посака стастен влажен бакнеж ??
Сите девојки со кои сум бил имале манири, па не посакале.

Нормално дека не е битно, може да посакаат :)
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Сите девојки со кои сум бил имале манири, па не посакале.

Нормално дека не е битно, може да посакаат :)
Ako imale maniri nemalo da goltaat spermata sluzi za oploduvanje ne za goltanje:smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сите девојки со кои сум бил имале манири, па не посакале.

Нормално дека не е битно, може да посакаат :)
Манири?! Го кажуваш тоа како демек тие што посакуваат бакнеж, се некултурни и не мислат на партнерот.
Гадно да не ви е случајно? Неа не и е гад туѓа сперма да и влегува во уста, а вас гадно ви е од сопствената...
Јас за инает посакувам. Немам манири значи. :kesa: Ма ајде, уште да пробам да го бацам и да се тргне, никогаш веќе нема да најде пак засолниште во мојата уста.
Сериозно, не е првпат ваков став да чујам од машко, а страшно ме иритира. Среќа не сум налетала на таков, зошто на тој начин не само што ќе ме навреди, туку и ќе ме понижи на велико, зошто ја сум доволно low life за да му ја вкусувам спермата, додека он е од Великото Доброутро, па нема шанси да стапи ни во второстепен контакт со тоа...

Плус и онака сите си ја имате пробано, од љубопитност. Факт.

едит: И да ти беше иронично кажано, сепак се испукав за тие што сериозно држат ваков став. :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ako imale maniri nemalo da goltaat spermata sluzi za oploduvanje ne za goltanje:smir:
Девојка со манири е девојка која на секое свршување дозволува да пробаат да ја оплодат наместо да зине?

туку и ќе ме понижи на велико, зошто ја сум доволно low life за да му ја вкусувам спермата, додека он е од Великото Доброутро, па нема шанси да стапи ни во второстепен контакт со тоа...
Аха, а сакаш да ти ја лапкаат? Немој, ќе ги понижиш на велико, и од таму тече полова течност, зарем мажите се толку low life за да ти ја вкусат? :jaj:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Девојка со манири е девојка која на секое свршување дозволува да пробаат да ја оплодат наместо да зине?

Аха, а сакаш да ти ја лапкаат? Немој, ќе ги понижиш на велико, и од таму тече полова течност, зарем мажите се толку low life за да ти ја вкусат? :jaj:
Не, ние доволно сме културни откако ќе ни ја „лапкаат“ да не се тргниме кога ќе не' залапаат.
И вие голтате? Само то сакам да прашам. (Не е иронија, сериозно).
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
И вие голтате? Само то сакам да прашам. (Не е иронија, сериозно).
Па ваљда не плукаме кога задоволуваме жена орално. Или, плука твојот? Лиз, па плук, лиз, плук...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
Манири?! Го кажуваш тоа како демек тие што посакуваат бакнеж, се некултурни и не мислат на партнерот.
Гадно да не ви е случајно? Неа не и е гад туѓа сперма да и влегува во уста, а вас гадно ви е од сопствената...
Јас за инает посакувам. Немам манири значи. :kesa: Ма ајде, уште да пробам да го бацам и да се тргне, никогаш веќе нема да најде пак засолниште во мојата уста.
Сериозно, не е првпат ваков став да чујам од машко, а страшно ме иритира. Среќа не сум налетала на таков, зошто на тој начин не само што ќе ме навреди, туку и ќе ме понижи на велико, зошто ја сум доволно low life за да му ја вкусувам спермата, додека он е од Великото Доброутро, па нема шанси да стапи ни во второстепен контакт со тоа...

Плус и онака сите си ја имате пробано, од љубопитност. Факт.

едит: И да ти беше иронично кажано, сепак се испукав за тие што сериозно држат ваков став. :)
Мажите и жените различно ги дефинираат манирите, па затоа не очекувам да сфатиш :)

Сексуален манир е квалитетно да го задоволиш партнерот и да му пружиш максимално орално уживање со убав финиш (голтање или ватевр). Зошто за орален секс збориме, нели. Мене не би ми претставувало никаков проблем да ја бакнам после тоа.
Сепак: 1) мое е; 2) партнерка ми е.

Кога сме веќе кај добрите манири, само да потенцирам дека секогаш треба да се праша партнерката пред да и свршиш во уста. Или бар да и ја кажеш намерата. Ако се согласи - добро. Ако не се согласи - нема лутење.

Девојката не треба да се лути ако мажот не сака да ја баци после свршување, исто како што и мажот не треба да се разочарува ако она нејќе да голтне/плукне. Хеј, секогаш можеш да најдеш друга. Полесно е да најдеш девојка што голта овие денови, отколку што се гади од џвркотници :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom