Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Фала.Значи да поделам на 2-3 тикети да не им давам за џабе пари на дегените.:LOL:
спортлајф затоа ја делат уплатата на пример на 5 х 333 на пример заради тоа..

Кил 1
Бенфика 1
Ајакс 2
--- надополнето: 17 февруари 2013 во 14:31 ---
eve vi za efes celosen info
15:30h Galatasaray - Efes 2 @ 1.90

Derbi Turskog prvenstva i vjerojatno vrlo zanimljiva utakmica. Ja se odlučujem na pobjedu gosta u ovom meču radi trenutno forme i informacija na koje sam naišao na internetu,ali nisu provjerene 100 % pa idem sa malim ulogom. Galatasaray je izgubio u kupu od Fenerbachea,te je nakon toga doživio i poraz od Unicsa te u kombinaciji sa pobjedom Ulma Galatasaray je ispao iz Eurokupa a cilj kluba je bio osvajanje tog natjecanja i definitivno imaju i roster za to ali očito neke stvari baš ne funkcioniraju. Ako je vjerovati informacijama po internetu Cenk Akyol i Jamont Gordon danas ne igraju za Galatasaray i to je po meni veliki hendikep,pogotovo neigranje Jamont Gordona koji je motor ove ekipe,a danas nema pravo nastupa zbog suspenzije radi nesportskog faula nad Andersenom u kup utakmici. Na drugoj strani je Efes koji igra odlično i koji je tokom tjedna pobijedio Reala u Euroligi i nanio im prvi poraz u drugom dijelu Eurolige. U kupu su ispali upravo od Galatasaraya i danas imaju idealnu priliku da im se osvete za taj poraz. Ekipu predvode bivši NBA igrači Farmar, Vujačić i Semih. Tu su još i odlični Savanović, Lucas,Shipp...Vjerujem da mogu danas do pobijede,pogotovo uz neigranje ove dvojice igrača
уште од вчера го видов ова и ја имам пуштено само нема да е толку лесна..Галата има добар тим годинава Аројо,Мачван сепак се квалитетни играчи но Ефес ако игра како против Реал ќе тепа лесно.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Не е само навивачки. Две финалиња загубени на земја со ред во рок од 2 недели за него е премногу. Башка тоа Налбандиан му е редовен пациент. 5-6 пати имаат играно досега, и исто толку победи има Надал. Мислам дека коефициентов е поклон, нема да си дозволи уште едно загубено финале на неговата омилена подлога и тоа само во рок од 14 дена.
--- надополнето: 17 февруари 2013 во 13:54 ---

Не е само навивачки. Две финалиња загубени на земја со ред во рок од 2 недели за него е премногу. Башка тоа Налбандиан му е редовен пациент. 5-6 пати имаат играно досега, и исто толку победи има Надал. Мислам дека коефициентов е поклон, нема да си дозволи уште едно загубено финале на неговата омилена подлога и тоа само во рок од 14 дена.
фала мјногу. а то шо имал болки во коленото?
--- надополнето: 17 февруари 2013 во 14:41 ---
ај пиши нешо зошто надал да се игра да победи? навивачки ти е или стварно вреди да се игра? сакам на 100 е да го лупам!
цитирај ме да знам дали си ми одговорорил или не
фала и позз

инаку за сабајлечки
челзи 1 за 100 е. во сл е 1,20 коеф
челзи мора да тепа денес оти рафа лета. плус овие се од 3 лига и мислам дека нема челзи да се бламира денеска. очекувам сигурна и лесна победа од неколку разлика.
винн аген!!! :vozbud: не верувам дека за 10 мин овие ќе дадат три гола!
кој ме послуша, алал да му се парите.
во рок од 3 дена, со овој начин на уплата сум во ќар од чисти 5300 денари.

едит: 4:0 :D
 
Член од
26 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
177
пескара ако не даде гол у второ ве убив :) Valencia 2-2 ja zbucav ... fiks MZT pomalce od 149.5 :D abe gluposti
 
L

Löwe

Гостин
Абе све ќе му ебам и на едните и на другите, па и на тој дегенот српски шо праел анализа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Два натпревари по ред Галатасарај цел натпревар по 57 коша,сега 49 полувреме.5 коша само дадоа од технички.:facepalm:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Изгледа пак ке ме заебе само Наполи и тоа со 2+:tapp:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Интер 2 (3.75) што кур им е..
Атл.Мадрид 2 (2.25) Супер тип
Фенербахче 2 (2.55)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom