Најдобар антивирус?

Кој е подобар АнтиВирус: Kaspersky или Norton?

  • Kaspersky AntiVirus

    Гласови: 192 29,7%
  • Norton AntiVirus

    Гласови: 53 8,2%
  • Не знам, не можам да се одлучам.

    Гласови: 30 4,6%
  • Што е тоа антивирус?

    Гласови: 15 2,3%
  • AntiVir

    Гласови: 39 6,0%
  • Некој друг (ќе наведам кој)

    Гласови: 118 18,3%
  • NOD32

    Гласови: 199 30,8%

  • Вкупно гласачи
    646
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
изгледа толко е и салам којзнаа пиратски се тие лиценци миш они се ги купиле тие лиценци:tapp::tapp:
не се пиратски , анхоч си имаат договор со нив и добиваат некаков попуст... за битдифендер иам мислам проверено на самиот сајт колку пари е да се нарача , но мора да се земе во предвид и трошокот за превоз и такви работи :toe::costumed2
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Ахахахах што ви е бе неможе да постои најдобар антивирус затоа што постојат милион црви,вируси спамови итн. и секој антивирус е различен некој ги препознаваат едни врсти на вируси други др и така натаму така ад неможе да се докаже кој е најдобар, али најмногу врсти на црви вируси итн. што препознава е касперскиот дефинитивно го користам 2 години и до сега сум презадоволен затоа што ми има мн вируси пронајдено што други антивируси не би ги пронашле затоа ви препорачувам само касперски и ништо друго бај д веј јас сум човек со 13 годишно работно искуство со компјутери така да не би ви дал лош совет ... доста беше ајде едно поздравче =))):pos2:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.792
Поени од реакции
1.508
Еднаш замолив еден пријател да ми пушти по Скајп еден крак за една програма. Го данлоадирал кракот и ми го пушта мене, и..... WORM. Мојот Avast (бесплатниот) го препозна, додека неговиот Kaspersky спиеше.... Поради тоа, и поради други причини (не го оптеретува компјутерот многу, за разлика од Norton на пример) го препорачувам него - Avast.

п.с. Нај катастрофа од се живо што сум користел е NOD32 :) Вирусите во компјутерот журка ке си прават доколку го имате него :) Барем во мојот случај беше така.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
епа не за џабе сите што имаат бесплатни антивируси или имаат Avast или AVG ... :nesvest:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Еднаш замолив еден пријател да ми пушти по Скајп еден крак за една програма. Го данлоадирал кракот и ми го пушта мене, и..... WORM. Мојот Avast (бесплатниот) го препозна, додека неговиот Kaspersky спиеше.... Поради тоа, и поради други причини (не го оптеретува компјутерот многу, за разлика од Norton на пример) го препорачувам него - Avast.

п.с. Нај катастрофа од се живо што сум користел е NOD32 :) Вирусите во компјутерот журка ке си прават доколку го имате него :) Барем во мојот случај беше така.
Е ај сега де... Кај мене касперски ништо не најде, и неможев да отварам партиции ц, д... Го инсталирав нод32 smart security и најде 11 тројани :toe:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Е ај сега де... Кај мене касперски ништо не најде, и неможев да отварам партиции ц, д... Го инсталирав нод32 smart security и најде 11 тројани :toe:
Не си го апдејтувал касперскиот :icon_lol:
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Касперскиот мислам дека е најдобар додека користев нод 32 вриеше тројанци сеа е чист како бисер.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
AVG ----i nisto drugo licenciran e i odlicen...ne go vadete od sajtot ...go ima na torrent so vaznost do 2018
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Ихааа... видете ги способностите на NOD32 (ми најде вирус и тоа у програм за линукс) :icon_lol:



:zver:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Ихааа... видете ги способностите на NOD32 (ми најде вирус и тоа у програм за линукс) :icon_lol:



:zver:
Не си ми јасен....
“Линукс фајл“ (што и да подразбираш под ова) не може да биде инфициран со Win вирус?


Хмм.... think again!
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Не си ми јасен....
“Линукс фајл“ (што и да подразбираш под ова) не може да биде инфициран со Win вирус?


Хмм.... think again!
Абе не е работата дека неможе, може било што да има во линукс фајлот, али смешно е ова некако. Пушташ AV да скенира и ти наоѓа вирус у линукс фајл на windows.
Значи уште еднаш да кажам, не викам дека неможе, само ми падна некако смешно па реков да го постирам. :)

Едит: Ќе заборавев да спомнам... во tar.gz фајлот има само линукс програм (како го симнав од нет, така го оставив на десктоп, не сум додавал/одзимал ништо) :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Ихааа... видете ги способностите на NOD32 (ми најде вирус и тоа у програм за линукс) :icon_lol:



:zver:
не мора да значи дека tar.gz е линукс фајл, исто така може да се смета за нешто архивирано за да не зафака многу простор. Со секој windows archiver програма може да ја отпакуваш, е сега дека некој стаил windows вирус таму друга работа. + скоро секој нов антивирус скенира у архиви и ако најде вирус одма те известува :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom