Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Ау бре Але,Але.........арно излезе од Торино живот да поживееш :pos:

https://www.facebook.com/AlessandroDelPiero

со кој не стигна да се слика и каде не,кад се сељо покондури :pos:
Мислиш тие другите успеале да се сликаат со него. :)

Инаку гледам повеќето (меѓу кои и јас) мислиме дека купот е неважен. Тоа стои ама доколку се испадне во прво коло. Вака не еден меч до титула не може да се оправда Јуве дека не му било важно. Што ќе му сменеа уште 90 минути во кои ќе играше за пехар кој го нема освоено 18 години?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Scirea

Џовинко ниеден дуел не го глуми ниту пак сака да изнуди фаул, туку не е физички јак да издржи дуел и затоа паѓа, и јас да чувам некое џуџе со еден допир можам од такт да го извадам, а толку и треба само малку да го подбутнеш и тој паѓа бидејќи не е физички јак, оди Барзаљи или Киелини бутни ги да те видам ...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.648
Scirea

Џовинко ниеден дуел не го глуми ниту пак сака да изнуди фаул, туку не е физички јак да издржи дуел и затоа паѓа, и јас да чувам некое џуџе со еден допир можам од такт да го извадам, а толку и треба само малку да го подбутнеш и тој паѓа бидејќи не е физички јак, оди Барзаљи или Киелини бутни ги да те видам ...
Нема дуел, го буткаат, добро..... што кур ми себичи и оди да се дрибла кога знае дека ќе го згазат? Ако неможеш да издржиш дуел ослободувај се бегај од играчот и подавај... ама џуџето прави се обратно од ова што го пишав
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Гледам снимкава од ударите кон гол на Џовинко и Маркисио и не можам да мус е изначудам на Џовинко.
Наместо да ја шутне со „пуна“ и да ја дувне, он ја поткачи со дел од внатрешниот дел на копачката. Логиката на ударов?
Маркисио мораше да проба со лева да ја шутне, со десна од гол дури му избега. Што е, тоа е.
Фокус за со Киево сеа и да се победат магарињата. Да се спуштат мора. Доста летаат.:D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.294
Поени од реакции
16.764
Е ајде сега не го сакај Маркизио .... зверот наш 10ката за него само треба.... диши и живеј за јуве !!! секоја чест !!! Мислам дека во лојалност и срце е единствениот што ке го стигни Дел Пиеро барем блиску до него ...

“I couldn’t miss,” the Italian international commented on his Facebook page. “It was so important. I’m sorry.”

“We have to give much more, starting with myself, even if we played well. Now we have two targets left and we’ll give it our all.”
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 21:01 ---
а Џовинко ни едно извинете ни криво ми е ништо не рече ....
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.294
Поени од реакции
16.764
иначе притискаме за зверотињата Габиадини ако навистина го врати мислам во лето ке немаме мака за нов напаѓач детето е класа и прераснува во одличен играч ако веќе се притиска да го вратиме да не е само за греење на клупа да му го ебиме развојот
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Шо е ова бе цел тим во Јануари роден како е можно :pos: И после се чудиме на слабите резултати :pos::icon_lol:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Шо е ова бе цел тим во Јануари роден како е можно :pos: И после се чудиме на слабите резултати :pos::icon_lol:
Буфон, Сторари, Пелусо, Кваљарела, Џовинко, Лихштајнер, Маркисио, Бендтнер(јбг кај нас е:D) :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom