Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Последните 5 минути уклучувам да гледам и гледам даваат гол, одлично ке гледам продолженија, и тогаш бум гол, и после тоа бум-празен гол промаши, а коментаториве на спорт клуб се :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Otide taa mala nervoza so Giovinco , cestito Padroni di Roma i ako ima drugi navivaci na Lacio .

Se gledase deka go sakavte poveke od nas ovaa finale , bravo i za Petko , samo publikata vi e :facepalm: kolku samo brojna e pozadi golot CURVA SUD-NORD koja e ne znam bas dobro a samo 2 pesni celo vreme peeat ooo lazio alee :sneaky:

Pa so sreka vo finaleto :D
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.354
Би било прејако финале Рома- Лазио иако потајно се надевав на финале Јуве- Интер но шта ќеш :P
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Коментаториве на СК се епик со исклучок на еден :D Прилично досадна уткамица не ја гледав многу али последните минути беа покољ...таман се израдував продолжетци ќе има па по можност и пенали но јбг. Маркизио и Џовинко што утнаа на крај :facepalm:
Како неутрален повеќе симпатии имав кон Лацио, бидејки сакам да гледам Лацио - Рома финале :icon_mrgr:
 
Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
:facepalm: A piceto Marketi sto go mrazam uste ima muda da odi da protestira da prozbori ti ebam materot

:facepalm: :facepalm::facepalm:ако вакви пенали се судат ќе треба да ги има по 10 на натпревар... Првин види у каква мртва ситуација беше Вучинич ,а згора на тоа коа ке додадеш дека топката му помогна ,исправна беше одлуката....

Реакцијата на Конте колку ме инервира кога погодија за 1-1 ,тоа е чудо ...Ама затоа кога Флокари погоди за финале му ја замислував грдата фаца:pos:. И да голден бој Маркизио :cuc: најдобриот среден играч у Серија А промашува празна врата ,321435235 пати поголема од него :pos: Vaffanculo Juve :P ќеф ми направија навивачите на Лацио ....атмосферата :cuc: честитки за лацианиве
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Сеа и јас сакам финале Рома - Лацио, тоа ќе биде пекол :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Ајде сеа уште рома нека го тепа интер,не дека сум за рома,туку сакам,лацио-рома,финале,и лацио да ѓи плесне,онака лаганица,ко што знаат.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
:facepalm: :facepalm::facepalm:ако вакви пенали се судат ќе треба да ги има по 10 на натпревар... Првин види у каква мртва ситуација беше Вучинич ,а згора на тоа коа ке додадеш дека топката му помогна ,исправна беше одлуката....
Aко не се судат вакви пенали тогаш стварно не треба да се судат. Јас ова одма го реков после ситуацијата со Вучинич. Арно ама сепак селективно се судат, зависи кој игра. Околу 1:40 е моментот.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.131
Поени од реакции
18.066
:facepalm: :facepalm::facepalm:ако вакви пенали се судат ќе треба да ги има по 10 на натпревар... Првин види у каква мртва ситуација беше Вучинич ,а згора на тоа коа ке додадеш дека топката му помогна ,исправна беше одлуката....

Реакцијата на Конте колку ме инервира кога погодија за 1-1 ,тоа е чудо ...Ама затоа кога Флокари погоди за финале му ја замислував грдата фаца:pos:. И да голден бој Маркизио :cuc: најдобриот среден играч у Серија А промашува празна врата ,321435235 пати поголема од него :pos: Vaffanculo Juve :P ќеф ми направија навивачите на Лацио ....атмосферата :cuc: честитки за лацианиве
Значи најсериозно вие навивачите на Интер кога коментирате ситуации за Јуве имате дупли црн превез на очите. Не дека ме интересира дали дале пенал или не дале пенал ама ова што го кажуваш е глупост. Вучинич бил во мртва ситуација. Што има веза за тоа кога врз него е направен чист прекршок? Ако не е во таква ситуација, односно ако е во чиста тоа е и црвен картон на голманот! Доколку топката е во игра (значи не е надвор од теренот), а има прекршок, старт врз нозе значи тоа е пенал и жолт за голманот. Но, што ти објаснувам кога пак ќе кажеш некоја банална работа....
А, Лацио заслужено си пројде во финалето. Честитки за тоа до нивните навивачи и сега се чека финале Рома-Лацио. Тоа ќе биде неверојатно нешто :).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom