Фан Клуб: Јувентус

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Лацио бе Лацио еј,оние отепаните на три утакмици пет пати центаро го поминаја, две шанси напраја и три гола ни дадоја.
 

I.N.S.I.D.E.R

FORZA JUVE & GGMU
Член од
17 јануари 2013
Мислења
45
Поени од реакции
73
Незнам што е ова ми се плачеше кога Лацио го даде вториот гол.....Што се случува??Ама сепак треба да си останеме верни на клубот ФОРЗА ЈУВЕ
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Лацио бе Лацио еј,оние отепаните на три утакмици пет пати центаро го поминаја, две шанси напраја и три гола ни дадоја.
И во изминатите неколку натпревари се случува истото ке дадиме гол и мора да примиме .Кога веке не може да дадиме 2 гола и повеке на утакмица барем да не примама .Овој Келини се повреди и цел брод отиде надоле .
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Sramota!!! Da gubis od vakov Lazio ejj da nemozes da im ja pomines ebanata trojka nazad ccc ko kojzne koj da im e vo odbrana :mad: Sramota!!! A posle promasuvanjevo na giovinco undefined
Ваков никаков Лацио немаме победено сезонава во 3 меча. Ееееееј, 3 факинг меча немаме победа. Јас па уште будала, очекувам да го поминеме Селтик сигурно и се надевам и 1/4 финалето да го поминеме. Со кој памет бе? Ние неможеме квази екипа ко Лацио да победиме а не па некој малку посилен од нив, да не зборам за кремот во Европа. Па и да го поминеме Селтик, екипи како Шалке или Галата со право ќе се надеваат на пролаз во полуфинале против нас.
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Кога ке научат дека не се играат само последните минути од полувреме и од крајот на утакмица тогаш моземе и да се надеваме на победа.....:tapp:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Се осеќа недостатокот на Асамоа и Киелини тоа е повеќе од очигледно но исто така требаше да купиме нашаѓач уште сега.Кога може Милан Балотели да го донесе не знам овие нашиве што чекаат.И се молам искрено на Падоин да му е последен пат што воопшто го гледам.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
А убаво ви беше коа Џовинко им го збрца од слободен на Милан.. Ае ќут тамо, прав навивач го поддржува тимот и играчите и во добро и во лошо.
prav navivac naviva samo za 1 tim, a ova givinko e govance glupo i ne zasluzuva da igra za timot ja ne go racunam za del od timot i pcujam po nego i po vucinic koj se reatrdirani a so timot sum i u dobro i u loso
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.294
Поени од реакции
16.764
Фолкари изјави дека ризикувале се до крај .....

леле мрсулиииииииииииииииииии со 11 се бранеја бе лелее
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Ваков никаков Лацио немаме победено сезонава во 3 меча. Ееееееј, 3 факинг меча немаме победа. Јас па уште будала, очекувам да го поминеме Селтик сигурно и се надевам и 1/4 финалето да го поминеме. Со кој памет бе? Ние неможеме квази екипа ко Лацио да победиме а не па некој малку посилен од нив, да не зборам за кремот во Европа. Па и да го поминеме Селтик, екипи како Шалке или Галата со право ќе се надеваат на пролаз во полуфинале против нас.
ти да не заборави дека ги тепавме челзи и шахтор, сеа игравме со 3ет сотав, а лацио све волови за орање нива се и ке се стаат сите пред 16ник, знам дека преовладуваат чуствата у моментов ама уште кога го видов составот јасно беше
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Фолкари изјави дека ризикувале се до крај .....

леле мрсулиииииииииииииииииии со 11 се бранеја бе лелее
Не ти се криви Лацио што се утепани и што такви утепани успеаја со бранење да не победат.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
ти да не заборави дека ги тепавме челзи и шахтор, сеа игравме со 3ет сотав, а лацио све волови за орање нива се и ке се стаат сите пред 16ник, знам дека преовладуваат чуствата у моментов ама уште кога го видов составот јасно беше
И во првенство да не игравме со трет состав? Купов ко куп не е битен ама она што ми дигна темепература и притисок е што трет меч сезонава не го победуваме Лацио и што имаме една победа во 2013. Сега треба да одиграат без пораз до крај на Март па малку од малку да ги измијат гомната што ги оставија зад себе до сега. Или ќе играат фудбал или треба на повеќето да им биде покажана излезната врата. Многу ме нервира ова што го прикажуваат и мое е да критикувам и да кажам што не ми се допаѓа. Не сум јас некое девојче или петтоодделенче па на фејсбук да ставам статус "те сакам Јуве и кога победуваш и кога губиш. И да врне и да вее и бура да коси вистинскиот навивач Јуве во срцето го носи" и слични лигавења. Но, сето ова не значи дека јас не го сакам Јуве и токму затоа вријам од нервоза кога играат вака бедно и кога во своите редови имаат играчи кои и во Вардар мораат прво на проба да дојдат за да потпишат.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Мора бре луге да се земе уште некој квалитетен везен играч во ваква ситуација кога е густо и кога има повреди да ја преземе играта. Незнам марота што чека, ЦЕЛ ЕБАН ТИМ го купи за 0 евра фрли нешто пари да му ебам мајката падоин џакерини и исла играчи ли се за ЈУВЕНТУС?

Незнам колку сте приметиле ама сезонава сме катастрофа кога изведуваме корнери и незнам зошто. Подобри изведувачи од Пирло и Џио во Италија амин ке најдеш ама и двајцата неможат играч да погодат цела сезона. И стварно не ја сфакам логиката на Конте Барзаљи да седи назад на корнери а не у шеснаесетник, а убедливо најголем и најкрупен е од сите дефанзивци
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
И во првенство да не игравме со трет состав? Купов ко куп не е битен ама она што ми дигна темепература и притисок е што трет меч сезонава не го победуваме Лацио и што имаме една победа во 2013. Сега треба да одиграат без пораз до крај на Март па малку од малку да ги измијат гомната што ги оставија зад себе до сега. Или ќе играат фудбал или треба на повеќето да им биде покажана излезната врата. Многу ме нервира ова што го прикажуваат и мое е да критикувам и да кажам што не ми се допаѓа. Не сум јас некое девојче или петтоодделенче па на фејсбук да ставам статус "те сакам Јуве и кога победуваш и кога губиш. И да врне и да вее и бура да коси вистинскиот навивач Јуве во срцето го носи" и слични лигавења. Но, сето ова не значи дека јас не го сакам Јуве и токму затоа вријам од нервоза кога играат вака бедно и кога во своите редови имаат играчи кои и во Вардар мораат прво на проба да дојдат за да потпишат.
e dobro de i u prventsvo nemoze site utakmici da gi tepame, ova so statusive i fejsbuk stvarno ne razbiram sto sakas da kazes i'll pass, a za napadot toa e ne ispadna giovinko kako sto ocekuvavmei najverovatno ke leta zaedno so vucinic kvaja i matri
 

Kajgana Shop

На врв Bottom