Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Долго време не сум стаил тип на темава еве ви за утре добитни утакмици со околу 9 коеф: :D

Челзи @ 1.30
Ливерпул @ 1.25
Реал @ 1.20
ПСЖ @ 1.55
Галатасарај @ 1.85
Интер @ 1.55

Реал, ПСЖ и Галата може и со 3+ да се сврзи кој сака поголеми коефициенти.
ако влези ова ливче очекувај катанци на кладилниците во понеделник..па овие утакмици се меѓу најиграните утре па сигурен сум дека ќе има барем две нагазни мини како денес Лацио и Јувентус
--- надополнето: 27 јануари 2013 во 00:34 ---
Ајде коцкати кажете вие од ваша перспектива која е подобра утакмица за сингл

Шпанија-Данска-1 2.20

или пак

Бостон-Мајами 1 2.40

што мислите која вреди повеќе да се изигра ???.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Milan - 2
Fiorentina - x
Parma - 1x
Sampdoria - 1
Udineze - 1

Ојме да ги затвориме кладилницине!
 
Член од
18 ноември 2012
Мислења
189
Поени од реакции
339
Не ти менува многу Јуве нели ? Зошто да го играш на 1.20? ... Јуве против тимови од рангот на Џенова не игра со многу мотивација обично, а во овој момент има и доста повредени играчи, меѓу кој Пирло , Келини, Бонучи е под знак прашалник, Маркисио , Асамоа е одсутен ради Афричкиот куп, во нападот Кваљарела, Џовинко има ситна повреда.. да не редам, има доста проблеми и плус се ближи осминафинале во ЛШ за каде се насочени мислите. Моја препорака да не го играш Јуве. Иако може ќе тепа 4-0, не ти се исплати ризикот ради причините што ти ги кажав.
Juventus 1:1 Genoa добро што те послушав иначе ке паднев на 1.20 коеф. Фала уште еднаш. :D
 
Член од
10 декември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Јас за утре би играл:

Chelsea 2
Tottenham x2
Liverpool 2
PAOK 1
Bayern 2
Celtic 2
а може да се додаде и од понеделник Порто 1
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
ако влези ова ливче очекувај катанци на кладилниците во понеделник..па овие утакмици се меѓу најиграните утре па сигурен сум дека ќе има барем две нагазни мини како денес Лацио и Јувентус
--- надополнето: 27 јануари 2013 во 00:34 ---
Ајде коцкати кажете вие од ваша перспектива која е подобра утакмица за сингл

Шпанија-Данска-1 2.20

или пак

Бостон-Мајами 1 2.40

што мислите која вреди повеќе да се изигра ???.
Немора да значи, сите утакмици се битни.. Челзи и Ливерпул ке бараат шанса преку купот, Реал ќе сака да се доближи и нема шанси да намести и овој пат ради кладилници, Интер би требало да тепа против Торино и башка денес Јуве и Лацио кикснаа, а Галата е дерби и верувам имаат поквалитетен тим од Бешикташ и ќе сакаат да се зацврстат на првата позиција. Утре мислам Барса ќе киксне за кладилници, увек имаат тешки утакмици со Осасуна а и плус да го напраат интересно натпреварувањето.

П.С. Од тие две ја би играл на Шпанија пошо се домаќини, а и немаат лоша екипа. Агинагалде ако се распуца матер ќе им ебе. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.972
Челси не ми се сигурни ич, no Hazard, No Luiz ... и без нив играа лошо... 1х има многу мрсен коефициент...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Каљари 2-4
Парма 2-4

За дуплирање
--- надополнето: 27 јануари 2013 во 03:58 ---
Каљари 2-4
Парма 2-4

За дуплирање
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Најбитната работа е да не се полакомиш за пари....3 утакмици максимум на ливче...
Денес доцна го дознав(У кладилница) Panionis х-1 и Eastleigh 1...

Бидејки седев сам на масичка у кладилница, дојдоа уште 2-ца батки, од Скопје, јас сум од Куманово, и прашаа да седнат, им викам, слободно...

Дур си ги думав Андерлехт, Хановер, Арсенал и уште некоја за 100-че да ги пуштам, му се јавија на дечкото што седна, и на Англиски му ја изгугла некој од таму Панионис х-1...

Ја пуштија за 40 000, чекаат некој 5 минути одобрение, и си отидоа...

Ја аднав на ливче со QPR 1х... Слепец!

Nino Manchester, имам убава сума тргнато на страна... така да, да, би играл пак...
east.jpg
uste od petokot ja izigrav ovaa 1, samo mi e krivo aj vikav 3 za 3 golema rabota mozi da ne izlezi i na malku ja turiv.
--- надополнето: 27 јануари 2013 во 09:42 ---
Дали мислиш дека не интересираат твоите недобитни тикети од по едно евро тука у темава?

Дај ебате имаш на секоја страна постирано ливчиња од што си фатил у живо. Разбирам да фатиш нешто јако и да се пофалиш, ок е, ама све што си изиграл откако си го изиграл стварно не ме интересира (а верувам и многу други)
--- надополнето: 26 јануари 2013 во 22:26 ---


џабе е, све е среќа. И ја така играм еден период, бркам од 1.5 до 2.5 коеф 2-3 утакмици споени ама 3 пати паѓам на 2+ цела :(

Се држам уште, 200 евра напраив со 20 почнати ама сакам до 500 да стигнам :)

Него дај сите да постираме по еден најсигурен тип што му е во денот (нека биде и 1.2 коеф ако треба) и да си пратиме кој колку погодил (стајте у потпис или нешто слично).
Да видиме кој погодува да го пратиме пошто со типовине 2/1, 2/х и остали не се праат пари.
Ти си знаеш то, али не гледам јас да имам тикети на по 1 евро. Бујрум со мене во кладилница па да видиш на колку играм и како играм. Ако не ме познаваш лично да не ми филозофираш, а то тука што не ги оставам да се гледаат сумите го правам поради тоа што многу ме нервира ко ќе видам тикет со оставена сума за фалење колку фатил (а сликан некој тикет од сосем десети човек). Совет од мене не давај мислења за кој не си сигурен и не вреѓај на форуми луѓе кои не ги познаваш лично.
 
М

Мартин^

Гостин
ако влези ова ливче очекувај катанци на кладилниците во понеделник..па овие утакмици се меѓу најиграните утре па сигурен сум дека ќе има барем две нагазни мини како денес Лацио и Јувентус
--- надополнето: 27 јануари 2013 во 00:34 ---
Ајде коцкати кажете вие од ваша перспектива која е подобра утакмица за сингл

Шпанија - Данска 1 2.20

или пак

Бостон - Мајами 1 2.40

што мислите која вреди повеќе да се изигра ???.
Јас поарно би ти препорачал џабе да не си ги дадеш парите за Бостон - Мајами 1, затоа што таа ќе биде чиста 2 (двојка).
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Еве ви од мене некоја за денес.
Сингл 1 3 за 3
Trujillanos - Estudiantes Merida TIP 2 koef: 4,80
Сингл 2
Galatasaray - Besiktas GG3+ (1.95)
Сингл 3
Сетубал-Национал 2 2.35
Single 4
Aves-Porto B 1 2.3
Single 5
Barcelona B- Real Madrid B GG3+ 1.9; GGpp 4
Single 6
Rizesport-Adana Demispor T1 2+ 1.95
Double
PAOK-Xanti 1 1.5
Paulista-Uniao Barbarense GG 1.7


 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Betis X било кога or X
Bilbao 1 or 1x
Palermo 2 or x2
Bordo 2 or x2
----------------

Barca B - Real B 2
Stutgard - Bayern 1
Parma - Napoli 2
PSG - Lille 2+ I
 

Kajgana Shop

На врв Bottom