Каква кола имате/сакате?

Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Ова го имам

А покрај ова, да се разбереме од кадетот не се отказувам но покрај ова би сакал и нешто вакво, бмв 850 цси не е нов модел ама е буквално најдобро технолошко остварување во своето време. А и реално може некогаш да се купи не се многу скапи и покрај тоа што се одлични.



--- надополнето ---



Еј досега ја сакав а после темава си ја гледам како мое возио во иднина не е многу скапа од 5000 па до 12000 се движат цените во германија.
Пример видете ја оваа убавица за 9000 евра:)
линк
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Имав можност да видам вакво BMW во Грац, Австрија.. иако колата беше стара околу 15 години изгледаше толку напредна нешто што може да се спореди со денешниве коли.. и однадвор и одвнатре... КОСКА... би сакал и јас нешто вакво :) Инаку колку што се информирав од газдата троши негде ~25L/100 ама да имам ваква воопшто не го жалам бензинот :)

@kimi брат.. за таа пара ова е гром! Ја како идна кола гледам кадет Ц хехе ама после тоа може BMW E46 или вакво ко ова ти што го покажа...
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Има вакво BMW така оставено во Аеродром во близина на стара Стела. Црна боја!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Има вакво BMW така оставено во Аеродром во близина на стара Стела. Црна боја!
Ако се сеќаваш пред 5-7 години имаше вакво златно во Битола на Баљари... заврши трагично - му го запалија.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Ако се сеќаваш пред 5-7 години имаше вакво златно во Битола на Баљари... заврши трагично - му го запалија.
Е де...се проврткаја едно 2-3 низ Битола вакви. Имаше и црно и црвено ...едната 840...другата 850 мислам беше
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Е де...се проврткаја едно 2-3 низ Битола вакви. Имаше и црно и црвено ...едната 840...другата 850 мислам беше
И црвеното беше на Баљари, ама незнам шо го напрај... не му остана долго кај него.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Абе се знај за кабадаите... TDS само :)))
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Знам дека има едно вакво црно во скопје дури ако не се лажам и на пазар3 го имам видено. А најжалосно е дека и мвр има едно вакво запленето и така пропаѓа и на снег и на дожд и на сонце стои надвор без да го никој допре. Жално за колата.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
реално, или ајде да сонуваме? баш бев загреан за една Форд Фиеста 1.4 Тренд со овие предновогодишни попусти, ама изгледа ништо, ќе се почека уште малку. Алас, можеби догодина ќе начекам попуст на некој од оние сјајните модели на Фабија со 1.2 ТСИ мотор - дури и попримамливо (но и малку поскапо) од Фиестата.

а фантазија? мислам дека ЦЛС-от (стариот) веќе го спомнав некоја страна назад.
 
Z

Zoza

Гостин
imam pezo 206 i si ja sakam kolickava a i za mene kako zensko e dovolna...a bi sakala i edno mece ama samo sakam ne velam da mi se kupi :helou:
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Имам Daewoo Racer (еден од 3-4те хеџбека во Битола) и моментално е кола која ги задоволува сите мои потреби како тазе шофер :wink:

А инаку каква кола сакам... скромно во рамките на можностите би преферирал некој французин Renault конкретно (Megane или Laguna) или во предвид доаѓа Шкода Јети, која ми изгледа како совршено возило за не многу пари :smir:
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
немам кола а ни татко ми нема имаме комбе хундај тип незнам не се ни замарам не ме интересраат коли и такви глупости а би сакал да го имам она најновото БМВ :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom