Фан Клуб: Јувентус

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
не уште официјално,ама многу блиску бил за на позајмица со можност на откупвање. Пак ќе речам,дури не го видам да се слика со Ањели не вервам
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Конечно ми се оствари желбата да го вдам во мојот тим!!:vozbud::vozbud:
не уште официјално,ама многу блиску бил за на позајмица со можност на откупвање. Пак ќе речам,дури не го видам да се слика со Ањели не вервам
Позајмица и налето ќе мора да го купиме за 9М :D:vozbud:
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Еве линк од денешната пресконференција на Ањели и Буфон (англиски)


 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Sky je javio da smo postigli i dogovor sa Shangaiom za Drogbu i da cekamo jos Drogbinu odluku oko dolaska na posudbu

La Gazetta di Parma javlja da ce Luca Marrone na ljeto ici na dvogodisnju posudbu u Parmu. Parma ce imati pravo otkupa pola njegovog ugovora.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Sky je javio da smo postigli i dogovor sa Shangaiom za Drogbu i da cekamo jos Drogbinu odluku oko dolaska na posudbu

La Gazetta di Parma javlja da ce Luca Marrone na ljeto ici na dvogodisnju posudbu u Parmu. Parma ce imati pravo otkupa pola njegovog ugovora.
Првото до некаде доаѓа на ред ама вториот дел од постот не ми се допаѓа ба....
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Првото до некаде доаѓа на ред ама вториот дел од постот не ми се допаѓа ба....
Особено вториот ми се допаѓа. Нека се изгради Мароне како играч кај нив и ќе им бидам благодарен макар и на него да ќарат уште некои 10М
Реално, Мароне ако остани во Јувентус ќе пропадни како играч. Ретко добива прилики а со оглед на конкуренцијата и како ги користи и тие ќе испаднат дека му се премногу. Му треба простор за грешки и собирање на искуство. Се чудам како досега не пробале да го пуштат некаде туку го чуваат да греј клупа.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Еве што објави Буфон на фб,после потпишувањето на новиот договор

I chose to wear Juventus shirt even when, after winning the World Cup, I followed those colours in Championship B showing that the choice made seven years ago as a world champion, was only due to my personal history and it obeyed the hearts and ideals and not the commercial logic with which, too often, people from the outside want to paint who is a main character in football.

I took this decision because seven years ago I had a dream: to take those colours at the top of Europe.

After seven years I am not losing the desire to dream and I take this decision because I believe that this dream is going to be true.

Today the satisfaction of reaching this goal will be so big only if I will achieve it with my team-mates, with this society and with these supporters and not taking easy shortcuts to realities that are built to win thanks to economic dominance without history.

I believe in the success of this project that will lead up to the most important continental trophy through hard work and heart. A project that speaks Italian.
A project that involves everyone and makes them feel part of this unique context where everything is possible.
For this reason I chose to stay.
For this reason I chose to continue fighting in a field where Juventus flags fly without choosing for more comfortable alternatives that could lead to a "gold-bearing" end of career.
Maybe this could be the choice of a dreamer...maybe

But as De Gaulle said, For glory gives herself only to those who have always dreamed of her.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Лион се согласил на позајмица со цел на лето да мора да го откупиме а нашиве несакале да мора да го купат туку ако покажи добри настапи...:tapp:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Абе го гледавте Барзаљи...?











ЅВЕРОТИЊА :vozbud::cuc:
Она вчера на Барзаљи беше СОВРШЕНСТВО! Таква утакмица да изигра некој не памтам од кога. Не загуби ниту еден дуел со Флокари, имаше 5 чисти лизгачки стартови, не направи фаул, спаси чист гол, долгата топка на Матри, стартот кај корнер и нафрлувањето за Видал, секоја пресечена топка ја носеше до центар минимум.....

Треба да си ја спуштат сите тренери утакмицата и да ја пуштаат на децата пред тренинг :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom