Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.282
Поени од реакции
86.161
да не грешам душа со споредбава оти по квалитет не се споредваат, ама типот го доживувам како песото и бириндели. вечито тука за клубот кога првотимците и второтимците се повредени.
со фарбањето на џипчето летово се покажа дека е главен шизик во торино.
Де Чеље е третотимец :pos:
Добар е бе, остај го барем се труди и го сака клубот ако ништо друго
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Прочитав дека бил повреден Џовинко па може да ми каже некој колку време ке одсуствува ?
За утрешниот меч во купот со Лацио ни останува само Матри а со Вучиниќ не сака да ризикува Конте .
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.282
Поени од реакции
86.161
Анализите покажуваат дека менувањето на тренерот и одличната политика на купување квалитетни, но и "гладни" играчи за успех си го направија своето. Под водство на Дел Нери Јувентус со 4 играчи во одбранбената линија на 38 меча прими 47 гола, а минатата сезона со тројца стопери прими само 20.(y)

Клик
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Анализите покажуваат дека менувањето на тренерот и одличната политика на купување квалитетни, но и "гладни" играчи за успех си го направија своето. Под водство на Дел Нери Јувентус со 4 играчи во одбранбената линија на 38 меча прими 47 гола, а минатата сезона со тројца стопери прими само 20.(y)

Клик
Да ама тогаш немавме средина и одма доагааа топките пред гол .Минатата година имавме супер средина и топките не ни доаѓаа до одбраната .
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
apidrone

Злато и за Јуве си?
Изгледа не ти се повеќе интересни Манчестер и Реал. :icon_lol:
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Поради фактот што сите напаѓачи се повредени освен Матри и Вучинич(кои не е 100% фит) можно е да почнат Матри и Јакинта.Сеа незнам колку е точно ова ама така видов по ова фв-во!
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.178
Поени од реакции
6.843
шпекулираат.чисто се сомневам дека Јакинта е подготвен за натпревар.....иако сакам да го гледам во дресот на Јуве
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Ако ова со Јакинта се оствари... мило ќе ми биде, после толку време да го видам повторно на теренот.
Да не постигни утре некој хек трик, па после овие од управа да речат еве го вистинскиот напаѓач нема да носиме други! :vozbud:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.282
Поени од реакции
86.161
Да не постигни утре некој хек трик, па после овие од управа да речат еве го вистинскиот напаѓач нема да носиме други! :vozbud:
Marotta Style :cool:. После тоа нема да ме чуди и да го откаже трансверот на Љоренте во Јувентус :pos:

 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Абе нели и Џакерини мозе да игра у напад ? Рецимо као втор напаѓач..мозе и така утре да се проба ...кога веќе само Матри е фит
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Каков Јакинта бе, не треба да отвараме стари рани. Сигурно може да се најде млад напаѓач или пак да се игра со Џакерини во напад заедно со Матри. Не би било лошо утре на Пелусо да му се даде шанса да се поправи, па и Исла да започне од прва минута.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
За Исла и јас викам од поодамна,нека се покуша со него пред Де Чеље. За вечерашнава утакмица очекувам пак 0:0 исто ко првенствената,освен ако нема некој индивидуално да ја реши ко Погба ама не ми се верва. За напад јас би почнал со Матри и Вучинич и би се надевал на брз гол па после можи слободно Вучко да си излези па нека се трансформират во 4-5-1 и да се поигра малку така,да видиме како ќе изгледа една таква формација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom