СП Шпанија 2013: Македонија - Данска 18.01.2013 20:15 часот

B

Borg_Drone

Гостин
Значи никој овде не вика дека нашите само треба да излезат на терен и добиен е натпреварот. Сите сме сложни дека нашите ќе мора добро да го испотат газот и да дадат максиум за да победат. Данска секако ќе игра опуштено и со комбиниран тим (остај го ти селекторот нивни што кажува, тоа му е работа него, сигурно нема да речи: Ветувам дека ќе изгубиме од Македонија). Комбиниран и опуштен тим на Данска против нашите кои ќе мора да изиграат најдобро што знаат за да победат. Тоа е утрешниот дуел
Па каде сум го напишал јас тоа?
И овие две работи не одат. Неможе ако го потат газот нашите за победа да наидат тогаш на опуштен и комбиниран тим.Тоа значи дека ќе имаме работа со јак тим.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.080
Поени од реакции
7.884
Мислам дека треба на овие утре на почетокот да му се речи на Ацо, Велко и компанија даму се мани некој поопасен старт на тие бековите за да се подуплашат и да подзастанат малце...тоа ни е шансата
ако ги чекаме или мазиме ќе не цапнат.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Зошо цело време праиме муабет да се избегне Франција?

Јас дури мислам дека Франција може да падне, дури и полесно од незгодната Германија и секако судиите у пакет со неа.

Барем со Франција ќе нема судии на нивна страна, и онака се во немилост во моментов на ЕХФ.

Со ваков Карабатиќ, со лош Гигу, со спориот Фернандез, со НАрцис кој ја погодува секоја трета топка од 9 метри, имаме и те како шанси.

Единствената светла точка на првенстовово им е БАраше, ама за него валда ќе најдат решение.

И со малку ксмет да Омејер нема свој екстра ден, не би ме чудело Македонија да ги добие.
Pa ti samo sto gi nabroja pette najdobri rakometari u svet.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Зошо цело време праиме муабет да се избегне Франција?

Јас дури мислам дека Франција може да падне, дури и полесно од незгодната Германија и секако судиите у пакет со неа.

Барем со Франција ќе нема судии на нивна страна, и онака се во немилост во моментов на ЕХФ.

Со ваков Карабатиќ, со лош Гигу, со спориот Фернандез, со НАрцис кој ја погодува секоја трета топка од 9 метри, имаме и те како шанси.

Единствената светла точка на првенстовово им е БАраше, ама за него валда ќе најдат решение.

И со малку ксмет да Омејер нема свој екстра ден, не би ме чудело Македонија да ги добие.
А Абало? Или не игра тој на ова првенство?
 
Член од
23 април 2012
Мислења
75
Поени од реакции
16
Инаку што се однесува до статистиката Дејан Манасков по статистика засега е рамо до рамо со можеби најдоброто лево крило во светот Линдберг од Данска.
Двајцата се на 21 гол од 28 обиди односно 80% реализација и делат 8 место на листа на стрелци.
da ama site promasuvanja na manaskov se od cista pozicija
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.494
Поени од реакции
11.244
Па каде сум го напишал јас тоа?
И овие две работи не одат. Неможе ако го потат газот нашите за победа да наидат тогаш на опуштен и комбиниран тим.Тоа значи дека ќе имаме работа со јак тим.
Секако Данска е јака. Али со втор тим па и опуштен ако вложиме максиум ќе тепаме. Да излези Данска со прв тим и со мотиви за победа па и да им треба утакмицата има да не згазат, та џабе потењето ќе ни биди. Вака имаме големи шанси да ги сомелиме само треба нашите сериозно да си ја сфатат работата а не да мислат дека победата сама ќе дојди
--- надополнето: 17 јануари 2013 во 19:35 ---
Зошо цело време праиме муабет да се избегне Франција?

Јас дури мислам дека Франција може да падне, дури и полесно од незгодната Германија и секако судиите у пакет со неа.

Барем со Франција ќе нема судии на нивна страна, и онака се во немилост во моментов на ЕХФ.

Со ваков Карабатиќ, со лош Гигу, со спориот Фернандез, со НАрцис кој ја погодува секоја трета топка од 9 метри, имаме и те како шанси.

Единствената светла точка на првенстовово им е БАраше, ама за него валда ќе најдат решение.

И со малку ксмет да Омејер нема свој екстра ден, не би ме чудело Македонија да ги добие.
Баш оваа репрезентација на Франција
2008 Олимписки Шампион
2009 Светски шампион
2010 Европски шампион
2011 Светски шампион
2012 Олимписки шампион
Нека ме поправи некој ако грешам
Го владеат ракометот овие седи не заебавај далеку сме од нив
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Секако Данска е јака. Али со втор тим па и опуштен ако вложиме максиум ќе тепаме. Да излези Данска со прв тим и со мотиви за победа па и да им треба утакмицата има да не згазат, та џабе потењето ќе ни биди. Вака имаме големи шанси да ги сомелиме само треба нашите сериозно да си ја сфатат работата а не да мислат дека победата сама ќе дојди
--- надополнето: 17 јануари 2013 во 19:35 ---

Баш оваа репрезентација на Франција
2008 Олимписки Шампион
2009 Светски шампион
2010 Европски шампион
2011 Светски шампион
2012 Олимписки шампион
Нека ме поправи некој ако грешам
Го владеат ракометот овие седи не заебавај далеку сме од нив
Да не го мислеше ова истово и пред година дена?:)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Секако Данска е јака. Али со втор тим па и опуштен ако вложиме максиум ќе тепаме. Да излези Данска со прв тим и со мотиви за победа па и да им треба утакмицата има да не згазат, та џабе потењето ќе ни биди. Вака имаме големи шанси да ги сомелиме само треба нашите сериозно да си ја сфатат работата а не да мислат дека победата сама ќе дојди
Абе човек, и вака и така ние ќе бидеме згазени кога-тогаш, сигурно дека нема да станеме светски прваци, работата е во тоа да го дадеме од нас најдоброто.
Данска ќе излезе со прв тим сакал ти или нејќел, и нема он да ги штеди играчите прво зошто публиката негова пред се тоа нема да го дозволи, второ зошто не ти се соседи, а трето зошто и самиот неколкупати најави дека тоа нема да го дозволи и во тие најави не се работи за никакви пораки со некакво си преносно значење од типот на „ќе играме со втор тим“ итн. туку тоа е реалноста, замисли он после овие изјави се појави со втор тим, што ќе речат неговите во неговата земја?Селектор е на држава, не е тоа клубот на мајка му и татко му, му зависи и работното место од тоа.Во Србија ни играа со првиот тим па едвај не победија, на среќа зошто ние покажавме квалитет.
Јас за тоа ти зборувам, и да изгубиме важно е да покажеме на крај квалитет да им пружиме борба каква што никогаш нема да заборават.
Само ај, џабе паламудиме и ја и ти, утре ќе се види на крај крајава со каков состав ќе играат........
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Ај без плачење.Ако се сметаме кадарни за понатака, да сметаме дека ќе играме против стандард прв состав на Данска.А така и послатко е до победа.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Сител за утре планирале да имаат отворено студио:vozbud:,пазите, планирале:tapp:,секако ако им дозвољат турците.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ај без плачење.Ако се сметаме кадарни за понатака, да сметаме дека ќе играме против стандард прв состав на Данска.А така и послатко е до победа.
Па тоа велам и јас цело време, во Србија што, против третолигашки ракометен тим да не игравме?Не.
Мене најмногу ме вади од такт што нашите не го даваат максимумот (во последниве неколку натпреварувања со исклучок на Русија) тоа мене највеќе ме вади од такт, да го дадат максимумот и да изгубат поради тоа што немале среќа, ништо ќе ми биде пак жал ама тоа е тоа, нема да бидам толку изнервиран и пак ќе бидам на еден начин задоволен од прикажаното на нашите ракометари.Како и повеќето од тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom