СП Шпанија 2013: Македонија - Данска 18.01.2013 20:15 часот

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Можда ќе биде тесна утакмиц, колку да се речи дека сме се бореле, ама пак на крај ќе си изгубиме ко попчиња и ќе се тешиме дека сме изгубиле од европскиот првак во добра игра. Тоа е кога не си ги користиме шансите, ќе се вадиме сега со Данска, my ass...:D
п.с. дај боже да грешам, ќе се цитирам самиот утре
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
јас би да изгубиме утре од Данска и да си играме фино лепо со Франција,пошто во тој случај да ги добиеме после вкрстуваме со првиот од група Ц (кој во осмина-финале ќе игра со четвртиот од Д и би требало да помини) највероватно Србија. Ако влезиме како третопласирани и играме со Германија па ја поминиме,после во четвртфинале одиме на Шпанија
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
јас би да изгубиме утре од Данска и да си играме фино лепо со Франција,пошто во тој случај да ги добиеме после вкрстуваме со првиот од група Ц (кој во осмина-финале ќе игра со четвртиот од Д и би требало да помини) највероватно Србија. Ако влезиме како третопласирани и играме со Германија па ја поминиме,после во четвртфинале одиме на Шпанија
Џабе ова го збориш ако утре од 6 часот Германија победи нас не ни требаат бодови.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Џабе ова го збориш ако утре од 6 часот Германија победи нас не ни требаат бодови.
ако подзапнат можи и ќе победат. Ги гледав со Црна Гора сношти,да не беа судите во второто ко магариња ќе изгубеа,дури се играше регуларно првото се мачеа ко ѓаоли за секој гол
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Ветувам дека ќе ја победиме Македонија
Danski izbornik Ulrik Wilbek sljedećim riječima je prokomentirao susret s Islandom: "Utakmica je bila vrlo dobra. Islandska reprezentacija je bila jako dobra u napadu, a mi moramo poboljšati svoju obranu za sljedeće utakmice", rekao je.
Wilbek se zatim osvrnuo na sljedeću utakmicu svoje momčadi: "Obećavam da ćemo pobijediti Makedoniju", poručio je.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ветувам дека ќе ја победиме Македонија
Danski izbornik Ulrik Wilbek sljedećim riječima je prokomentirao susret s Islandom: "Utakmica je bila vrlo dobra. Islandska reprezentacija je bila jako dobra u napadu, a mi moramo poboljšati svoju obranu za sljedeće utakmice", rekao je.
Wilbek se zatim osvrnuo na sljedeću utakmicu svoje momčadi: "Obećavam da ćemo pobijediti Makedoniju", poručio je.
А бе да излезе неговото ко предизборни ветувања на политичар. После избори никаде ги нема...
Сите знаеме дека се сила, ама не мора сега до толку драми, па ветувања...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
А бе да излезе неговото ко предизборни ветувања на политичар. После избори никаде ги нема...
Сите знаеме дека се сила, ама не мора сега до толку драми, па ветувања...
Ова испаѓа како комплимент за нас европскиот шампион да излезе на прес и да вети дека ќе ја победи Македонија значи си имаат тие страв од тој дуел во Белград :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Најдобриот учинок споредено со времето минато на паркетот вардаровиот пикер го имаше со Исланд, кога за 12,51 минути постигна четири гола од пет обиди, и тоа само во првиот дел,а потоа несфатливо беше оставен на клупата цело второ полувреме. Звонко Шундовскине даде одговор зошто тоа го сторил, а Македонија загуби од Скандинавците.
http://www.mkd.mk/90939/sport/stole-stoilov-dosega-promasi-samo-dvapati/

Географија, ЕЛЕМЕНТАРНА географија, алооооооооооооооооо....:tapp:
Каков аматеризам има на нашиве портали значи... немам коментар!!!!!!!!!!:mad:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594


Шундо како помошник го учи занаетот од најдобрите
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ако ние играме на таа карта да ни ја пуштат и да играат со втор тим, тогаш ние автоматски докажуваме со тоа дека сме коркачи и дека немаме ни грам самодоверба в себе.А таков ракометарен тим јас воопшто не сакам, ниту пак навивачи
На крај крајава и да изгубиме нема врска, сме дале се од себе и готово.Исто како во Србија, дадоа на пример сè од себе нашите против Данците, ама немаа среќа на крајот.
Не знам што толку драматизирате, и поразите се дел од таквите игри нема тука ништо страшно во тоа.
Сега на пример мене лично би ме изнервирало ако гледам дека губиме поради тоа што нашиве не вложуваат ни малку труд за да го добијат мечот, тогаш и јас би се изнервирал.Јас и поради тоа најмногу се нервирав последниве неколку утакмици кога ги гледав нашите......Но ако гледаш на пример квалитетен ракомет, ракомет во кој и двете екипи даваат сè од себе, тогаш нема зошто да се нервирате едноставно едниот имал повеќе среќа и тоа е тоа, ти и така ќе постигнеш на еден начин успех, ќе бидеш запаметен кај противничките играчи и тренери како квалитетен тим и сите во иднина ќе имаат страв и почит пред тебе, и ќе те гледаат со почит.Вилбек што мислите, зошто на секоја прес-конференција ја споменува Македонија?Зошто ја памети по добрата игра...Ние треба и кон тоа да се стремиме најмногу.
Така да и да изгубиме не е важно, важно е нашите да го дадат срцето на теренот, па и ако изгубиме тоа е тоа, важно знаеш дека нашите дале се од себе.А не сега тука читам коркачки коментари, да играле со втор тим ќе ја добиеме и така натаму.Малку пооптимистички настроени бидете, разбирам дека се ѕверови Данците, ама и ние имаме што да понудиме ако сакаат нашиве играчи нормално, не дека неможат.
Мене тоа најмногу ме нервира на ова светско првенство кај нашите....
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.494
Поени од реакции
11.244
Ако ние играме на таа карта да ни ја пуштат и да играат со втор тим, тогаш ние автоматски докажуваме со тоа дека сме коркачи и дека немаме ни грам самодоверба в себе.А таков ракометарен тим јас воопшто не сакам, ниту пак навивачи
На крај крајава и да изгубиме нема врска, сме дале се од себе и готово.Исто како во Србија, дадоа на пример сè од себе нашите против Данците, ама немаа среќа на крајот.
Не знам што толку драматизирате, и поразите се дел од таквите игри нема тука ништо страшно во тоа.
Сега на пример мене лично би ме изнервирало ако гледам дека губиме поради тоа што нашиве не вложуваат ни малку труд за да го добијат мечот, тогаш и јас би се изнервирал.Јас и поради тоа најмногу се нервирав последниве неколку утакмици кога ги гледав нашите......Но ако гледаш на пример квалитетен ракомет, ракомет во кој и двете екипи даваат сè од себе, тогаш нема зошто да се нервирате едноставно едниот имал повеќе среќа и тоа е тоа, ти и така ќе постигнеш на еден начин успех, ќе бидеш запаметен кај противничките играчи и тренери како квалитетен тим и сите во иднина ќе имаат страв и почит пред тебе, и ќе те гледаат со почит.Вилбек што мислите, зошто на секоја прес-конференција ја споменува Македонија?Зошто ја памети по добрата игра...Ние треба и кон тоа да се стремиме најмногу.
Така да и да изгубиме не е важно, важно е нашите да го дадат срцето на теренот, па и ако изгубиме тоа е тоа, важно знаеш дека нашите дале се од себе.А не сега тука читам коркачки коментари, да играле со втор тим ќе ја добиеме и така натаму.Малку пооптимистички настроени бидете, разбирам дека се ѕверови Данците, ама и ние имаме што да понудиме ако сакаат нашиве играчи нормално, не дека неможат.
Мене тоа најмногу ме нервира на ова светско првенство кај нашите....
Значи никој овде не вика дека нашите само треба да излезат на терен и добиен е натпреварот. Сите сме сложни дека нашите ќе мора добро да го испотат газот и да дадат максиум за да победат. Данска секако ќе игра опуштено и со комбиниран тим (остај го ти селекторот нивни што кажува, тоа му е работа него, сигурно нема да речи: Ветувам дека ќе изгубиме од Македонија). Комбиниран и опуштен тим на Данска против нашите кои ќе мора да изиграат најдобро што знаат за да победат. Тоа е утрешниот дуел
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.568
Поени од реакции
82.207
http://www.mkd.mk/90939/sport/stole-stoilov-dosega-promasi-samo-dvapati/

Географија, ЕЛЕМЕНТАРНА географија, алооооооооооооооооо....:tapp:
Каков аматеризам има на нашиве портали значи... немам коментар!!!!!!!!!!:mad:
Ова заради Исланд/Скандинавци ти е?

Ако ти е заради тоа, да знаеш дека не е баш чиста работата. Скандинавски земји е термин кој потекнува од називот по полуостровот, но не се однесува само на земјите кои се наоѓаат таму, туку културолошка е врската што ги спојува.

Така на пример, во потесното значење, во скандинавски земји спаѓа Данска (која не е на полуостровот). Но, поширокото значење на терминот, не го исклучува ни Исланд.
Не е терминов стандардизиран и се употребува на различни начини.

Ова од Вики за терминот:
Terminology and use




The three monarchies (Denmark, Norway and Sweden) that compose Scandinavia according to the strictest definition
The possible extended usage: Iceland and the Faroe Islands on account of their populations being largely descended from Scandinavians, the Åland Islands for its ethnic Swedish population, Finland on account of its historical association with Sweden and its Scandinavian minority.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Инаку што се однесува до статистиката Дејан Манасков по статистика засега е рамо до рамо со можеби најдоброто лево крило во светот Линдберг од Данска.
Двајцата се на 21 гол од 28 обиди односно 80% реализација и делат 8 место на листа на стрелци.
 
P

PewDiePie

Гостин
Инаку што се однесува до статистиката Дејан Манасков по статистика засега е рамо до рамо со можеби најдоброто лево крило во светот Линдберг од Данска.
Двајцата се на 21 гол од 28 обиди односно 80% реализација и делат 8 место на листа на стрелци.
Исфорсиран е тој,поим нема од ракомет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom