СП Шпанија 2013: Македонија - Данска 18.01.2013 20:15 часот

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.755
ne se samo ovie scenarija . Ima i 4-to: Francija da izgubi posledno kolo od Germanija i da bide vtora. Ako nekoe ima najvekje verojatnost toa e sigurno 4-tovo , pa posle 1-voto. drugite dve mi se chinat epteeeeen malku verojatni
Не не интересира нас што се случува во другата група.Ние само да влеземе по мотивирани во дуелот со Данска и да извлечеме каква таква победа па после ќе видиме на што сме..
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Колку убав вовед има темава. После денес, некако оптимистички ќе го чекам натпреваров, макар што нејќам премногу да се надевам. Камо да сум комплетна грешка во поглед на очекувањата и да победиме, макар и сто дијазепами да треба да испијам.

Може ќе се смее некој, ама мене најмногу ме плаши Ландин. Каков голман е тоа човече.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Од тие сценарија на курир најреално е првото. Данска нема да ни пушти ама и да загуби од нас пак е прва па ќе биде поопуштена.
Ако победевме денес е тогаш Данска ќе мораше да не победи вака со ремиво засега се е перфектно!
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Не не интересира нас што се случува во другата група.Ние само да влеземе по мотивирани во дуелот со Данска и да извлечеме каква таква победа па после ќе видиме на што сме..
Neznam shto ti znachi "interes za drugata grupa" ama shto i da znachi sekako deka ne interesira shto se sluchuva vo nea. Sigurno ne sme do tolku ludi da ako Francija izgubi od Germanija, se utepame da ja pobedime Danska za da igrame so Francija.
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 20:12 ---
ustvari barem mene me interesira
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.755
Neznam shto ti znachi "interes za drugata grupa" ama shto i da znachi sekako deka ne interesira shto se sluchuva vo nea. Sigurno ne sme do tolku ludi da ako Francija izgubi od Germanija, se utepame da ja pobedime Danska za da igrame so Francija.
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 20:12 ---
ustvari barem mene me interesira
Чекај сакаш да кажеш дека ако изгуби Франција ти нема да сакаш после да ја победиме Данска и да се реваншираме за тоа што ни направија на последното Европско??
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Кире на плоштад изјави: Данци доаѓаме во Лоднон ќе ви го вратиме долгот. Ова не е Лондон ама ја сакам да се исполни ветеното, кога некој нешто ќе си вети мора да си исполни. :)

Се надевам дека ќе соберат момците сили и ќе ги победат. Очекувам тенкот Столе да ги руши а конечно сите да функционираме како едно. Наумче мора да се крене и да даде се од себе. Кире ќе биде мотивиран и очекувам капитенска партија од него.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Колку убав вовед има темава. После денес, некако оптимистички ќе го чекам натпреваров, макар што нејќам премногу да се надевам. Камо да сум комплетна грешка во поглед на очекувањата и да победиме, макар и сто дијазепами да треба да испијам.

Може ќе се смее некој, ама мене најмногу ме плаши Ландин. Каков голман е тоа човече.
Дека Ландин е голман од светски калибар, нема збор ама кога ќе ми текне дека додека траеше ЕП во Србија некои девојчиња од форумов викаа дека бил да го грабнеш и да бегаш од што бил убав, ми иде да си пукам у глава:). Ко далматинец е у фаца со тоа бемките, ко сипаници да има:)
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Znaci kako i da vrtime birame medju francija i germanija :eek:)....c c c poloso od ova i da sakavme nemozevme da birame..
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.913
Ние значи не можиме никако да бидиме пред Русија или грешам?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Ние значи не можиме никако да бидиме пред Русија или грешам?
Пред Русија не, ама можеме да бидеме пред Данска ако вечерва Данска изгуби, а во последното коло Исланд изгуби од Катар а ние ја тепаме Данска.. Научна фантастика. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ние значи не можиме никако да бидиме пред Русија или грешам?
Aко имаме исто бодови со Русите, решава гол разликата бидејќи меѓусебен дуел заврши нерешено.. Е сега, ние треба 10 разлика да ги тепаме Данците а Русите да го тепаат Чиле помалце од 2 разлика хахахаххахаххахахаххахаххаххахаххаххах
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ние значи не можиме никако да бидиме пред Русија или грешам?
1.Ако ние ја совладаме Данска , а Русија изгуби од Чиле;
2.Ние ја совладаме Данска а Русија ремизира со Чиле:
3.Ние ремизираме со Данска а Русија изгуби од Чиле.

Т.Е Смешни се комбинациите со Чиле :icon_lol:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
подобро Данска да го тепа Исланд, а ние да ја тепаме Данска и да бидеме пред Исланд. Франција е битно да ја избегнеме , мислам оти Германците ќе ги тепаме...
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Чекај сакаш да кажеш дека ако изгуби Франција ти нема да сакаш после да ја победиме Данска и да се реваншираме за тоа што ни направија на последното Европско??
Ti seriozen si??? Da sme se revanshirale za Evropskoto???? Pa za mene nema podobar revansh za toa Evropsko od polufinale na svetsko. Toa mi e satisfakcija, bidejkji toa go zasluzhivme. Ne mi e satisfakcija da ja pobedime Danska i da izgubime odma u 1/8 finale od Francija. Sakam da igrame minimum 1/4 finale.
A bidi siguren i deka nikoj od igrachite vo reprezentacija nema posebna zhelba da se tepa so francuskine misiri. Taka da ako eventualno se ispolni ova scnenario (shto e rechisi neverojatno) ima so slast da izgubime. Garantiram!!!
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 21:02 ---
na krajot i samite igrachi ne sakaat da bidat treto mesto zaradi treto mesto, tuku zaradi podobro vkrstuvanje. A francija e definitivno najloshoto od site mozhni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom