Фан Клуб: Јувентус

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Оваа е живот !Зима 100 000 евра неделно а си го прче курот
и нормално дека нема да сака да си замине
http://fcjuventusbalkan.weebly.com/1/post/2013/01/iaquinta-odluio-ostati-u-juventusu.html
Овој е уште подобар живот :)


Се знаеше дека ќе остане Јакинта,која будала би одбила ваква можност да не игра,а да заработува по 100 000 неделно.Така да не му се замарај многу,на крај краева не се твои парите што му ги даваат,они нека му ја мислат :D
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Лисандро Лопез се спомнува како солуција за нападот ! Anybody ?!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Лисандро Лопез се спомнува како солуција за нападот ! Anybody ?!
Одилчен играч, ударот од ногата му е како од топ кини мрежи знае да игра со двете нозе., но нема да ни го дадат за 8 милиони како што го бараме ние нешто што ми се допаѓа е мн мн лојален на својот тим и за својот дрес дава максимум како во порто така и во ОЛ. има добра игра и со глава. Многу е брз и е способен да игра како крило и напаѓач. Исто така има предобро чуство за позиционирање и за гол но е мн брз. Аргентинец класичен професионалец
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Да да добар и играч само што ја друго сакав да прашам:D Муабетот ми беше дали е сериозно ова со Лопез или уште некоја тешка шпекулација...мада и тоа е релaтивно јбг...не знам ни ја што сакав да прашам бе:D:D:D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Да да добар и играч само што ја друго сакав да прашам:D Муабетот ми беше дали е сериозно ова со Лопез или уште некоја тешка шпекулација...мада и тоа е релеватно јбг...не знам ни ја што сакав да прашам бе:D:D:D
Сериозен е муабетот ни одбија една понуда од 6 милиони + позајмица но председателот на ОЛ рече дека нема и не сака да го даде на позајмица туку бара сериозна сума како 10 милиони оти го купија за 28 мил ... ете на мојот форум навивач и жител од таа област што кажа

OLpower напиша:
Juventus wanted to take Lisandro on loan.

Lyon's president refused.
OLpower напиша:
I don't know. The president said that if an offer came in relation with his pricetag (he costed us 24 millions in 2009), he would look at it, saying that it was a talisman player.

Lisandro will be 30 in March, but I doubt Aulas would sell him for less than 10 millions.
OLpower напиша:
It would be a big loss, for sure, but we know we have to sell a player. And in this market , it is either Bastos , Gomis or him.
This season he has been injured, has been out of form but still scored 9 goals so far.

With Gomis, Lacazette and the young Benzia we would not be left with nothing. But Lisandro is one of my favourite player, a true leader and I am totally sure it is only a matter of time before he come back fully. I would rather sell Gomis but I am not the one deciding.

He gave back the armband (Gonalons is the new captain), because he was not happy with the way he was playing and did not feel he deserved the captain spot.
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Ако го пуштат за 10 мил дека вреди да го земеме....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.164
Еден голем поздрав до тие што велеа дека Буфон треба да се продаде


Е вака треба да се однесува еден спортист... верувајте ако ви се исполни желбата и го дадеме Буфон ( А тоа нема да се деси :P ) е тек дури тогаш ќе ја приметите разликата помеѓу стативите.
Впрочем ние веќе го осеќаме тоа, но во нападот. Сите фанови на Јувентус сакаа Дел Пиеро да остане, макар и да грее клупа, но инатот на Ањели и Марота гледате до кај не доведе. Жити се не му даваат нов договор на Дел Пиеро, кој би играл за кило семки за Јувентус, и го носат Бадентер што еден Сандерленд не го пушташе во игра, и таму грееше клупа. Сетете се дека минатата година Дел Пиеро ги решаваше поголемите клубови, Лацио, Интер, Милан...
Ако веќе решиле да го даваат Дел Пиеро, почекај да донесат колку-толку добро засилување, а не во 5 до 12 ми го носат Бендтнер маме им ебам. Ако, нека губиме бодови заради неефикасноста на нападот, дочекавме средината и одбраната да го спасува газот, малку ни е, јас сум рекол и 45 години нека има играчот, ако е класа нека седи кај нас, со еден потег ќе реши натпревар.
Буфон ви бил крив, како да не...
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Еден голем поздрав до тие што велеа дека Буфон треба да се продаде


Е вака треба да се однесува еден спортист... верувајте ако ви се исполни желбата и го дадеме Буфон ( А тоа нема да се деси :P ) е тек дури тогаш ќе ја приметите разликата помеѓу стативите.
Впрочем ние веќе го осеќаме тоа, но во нападот. Сите фанови на Јувентус сакаа Дел Пиеро да остане, макар и да грее клупа, но инатот на Ањели и Марота гледате до кај не доведе. Жити се не му даваат нов договор на Дел Пиеро, кој би играл за кило семки за Јувентус, и го носат Бадентер што еден Сандерленд не го пушташе во игра, и таму грееше клупа. Сетете се дека минатата година Дел Пиеро ги решаваше поголемите клубови, Лацио, Интер, Милан...
Ако веќе решиле да го даваат Дел Пиеро, почекај да донесат колку-толку добро засилување, а не во 5 до 12 ми го носат Бендтнер маме им ебам. Ако, нека губиме бодови заради неефикасноста на нападот, дочекавме средината и одбраната да го спасува газот, малку ни е, јас сум рекол и 45 години нека има играчот, ако е класа нека седи кај нас, со еден потег ќе реши натпревар.
Буфон ви бил крив, како да не...
Знаеш како викаат,кога ке го изгубиш човек тогаш свакаш колку ти е потребен.Така и со Дел Пиеро кога го изгубија видеа дека додека собирале камења (Бентнер ) изгубиле дијамант !
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.180
Поени од реакции
6.846
заради ова го засакав црно белиот дрес

ravaneli badzo viali.png

кога уште еднаш вакви ѕвезди и мајстори ??

едноставно ВРШАЧИ !!!
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Имобиле ке се врати...наскоро и официјално...
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Gabiadini... v]pak gol ... slicen kako protiv napoli.... ovoj da go vratime :D mislam bolji zavrsnica ima od kvaja i matri zaedno na kvadrat


a i sorensen dobro igra
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Кој имобиел кој бакрачи ! Габиадини или Боакје .... зверотиња Габиадини дриблер, смртоносен каква контрола како само игра . !!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom