Фан Клуб: Јувентус

Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Озбилни сте со муабетиве дека ни треба нов голман ?!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Алоо, БУФОН го имаме на гол, кој Лорис жити се.:pos:
А бе, добро. Нели бараат замена(други, според мене не ни треба). Тоа се само идеи кога Буфон веќе нема да брани. Ја не би го мењал Буфон, се додека е во Јувентус.

Да не се разбереме погрешно.
п.с. Буфон е единствен играч кој не го шиткам на ПЕС, без разлика на годините:D.
 
F

FuckYouAll

Гостин
А бе, добро. Нели бараат замена(други, според мене не ни треба). Тоа се само идеи кога Буфон веќе нема да брани. Ја не би го мењал Буфон, се додека е во Јувентус.
За 2-3 години кога ќе се пензионират Буфон ќе го заменит некој млад од школата на Јуве, не вервам да дает пари за некој друг.

Леали, Бранеску, имат и еден хрват исто добар е, од овие еден ќе го биват.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Кој голман?
Лорис би бил супер, ама го собраа Тотенхем.
АкинфееВ е исто супер, ама тешко ЦСКА да го пушти ефтино.
Де Геа е млад, но уште не ми е некако сигурен. Дури и да се реши за шиткање САФ, тешко да дојде за мала пара.
Други и не ми текнуваат више, или пак се многу млади.
Буфон пред се за авторитетот никој тренер на светот не би го ставил на клупа плус тоа има 5 милиони евра плата !
Наместо да речеш со тиа 20 милиони евра да земеме напаѓач ке те разберев !
п.с Сега ја гледав табелата на топ 20 стелци во Срериа А....НИТУ ЕДЕН ОД ЈУВЕНТУС НАПАЃАЧ !Тука е јасно што фали .
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не е на ниво Буфон, тоа е факт ... Бај д веј, се жалиме на голманот и одбраната а забораваме дека сеуште имаме најмалце примено голови во првенството :icon_lol:
И ти да спиеш по 90 минути на меч нема да си во форма.
Можи треба да го пуштиме на калење во преодниов рок кај некој шо играт бункер да стекни искуство
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 18:54 ---
Буфон пред се за авторитетот никој тренер на светот не би го ставил на клупа плус тоа има 5 милиони евра плата !
Наместо да речеш со тиа 20 милиони евра да земеме напаѓач ке те разберев !
п.с Сега ја гледав табелата на топ 20 стелци во Срериа А....НИТУ ЕДЕН ОД ЈУВЕНТУС НАПАЃАЧ !Тука е јасно што фали .
Овај не е касиљас :D бе шо ти е тебе
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Нов голман? - Италијанците стално ваделе најдобри голмани нема промаш барем за тоа и дефанзивец.
Зошто би купувале кога го имаме малото чудо

 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
И ти да спиеш по 90 минути на меч нема да си во форма.
Можи треба да го пуштиме на калење во преодниов рок кај некој шо играт бункер да стекни искуство
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 18:54 ---


Овај не е касиљас :D бе шо ти е тебе
Мене не ми е ништо тој ама му ја знам цената на пазарот !Верувај му на чичо !
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Буфон пред се за авторитетот никој тренер на светот не би го ставил на клупа плус тоа има 5 милиони евра плата !
Наместо да речеш со тиа 20 милиони евра да земеме напаѓач ке те разберев !
п.с Сега ја гледав табелата на топ 20 стелци во Срериа А....НИТУ ЕДЕН ОД ЈУВЕНТУС НАПАЃАЧ !Тука е јасно што фали .
Побараа голман, и им дадов неколку идеи.
Пишав погоре, се дур Буфон е во Јуве, не би го сменил воопшто.
За напаѓач ич не се замарам. Инаку, да, сакам да се купи некој кој ќе дава голови. Желби се едно, можности друго.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Побараа голман, и им дадов неколку идеи.
Пишав погоре, се дур Буфон е во Јуве, не би го сменил воопшто.
За напаѓач ич не се замарам. Инаку, да, сакам да се купи некој кој ќе дава голови. Желби се едно, можности друго.
Има желби има можности !
Значи на лето ни веруваа напаѓач од 25 милиони евра не земаа ништо што значи има пари .Оваа не е управа како минатата за Мело имаше клаузула тогаш од 25 милиони евра го посакаја и го купија иако вредеше 15 милиони евра,само што немаа стрека да се снајде .
Мора оваа управа малку похрадбро ,го изгубивме Агуеро ,минатото лето и Ван Перси за 25 милиони евра .
п.с И самиот Конте има изјавено дека клубот има пари за напаѓач од 40-45 милиони евра што се многу пари (само 4 напаѓачи коштат повеке Меси,Роналдо ,Фалкао,Кавани )
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Се повеќе сум сигурен дека за 4/5 сезони откако Буфон ќе реши да стави крај на неговата кариера наш иден голман ќе биде Леали.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Da se pametni use sega Mattia Perin da go zemat :)
Никола Леали е многу подобар (y)

п.с. можно е да го вратиме од сега Чиро Имобиле а во Џеноа ќе отиде Падоин .

Исто така Матри ќе излегува пошто нема место во оваа наша екипа/формација .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom