Хорор филмови

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Го гледав The Omen ама тој од 2006, супер филм ама со никаков крај.Сеа кажувај овај од 76та дали е подобар да го гледам :)
Тој од 1976 е за Оскар. Мој совет, увек коа гледате нови хорори на имдб, видете да не е римејк на некој постар. И обавезно постариот, макар и црно бел бил.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Супер беа и двата, само кажав еднаш крајот ми беше многу глуп,можеше да го скине детето хехе...а и уште нешто, давајте уште ако знаете се заразив со овие со демониве :D
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Режисерот на филмов имал проблеми со законот поради сомнение дека убиствата во филмот се вистински :)

Sent from my Nexus
Премногу реално беше чудоно.........пример сцената со желката и лилјаче, што ли беше, пишав некаде, она мора да е вистински. Се случи на стрелкава да помотам за прв пат филм на сцена онака од неубо чувство што ми наби. Нз како да речи чоек за филмот...
 
M

Mamba.

Гостин
Rec (2007)

Интересно филмче ама...

Pabloo ke pasooo ke pasooo ? no see Angela no see

no puedo no puedo - aiii porfavor kalmate kalmate - aki aj algo mas jo no puedo este memsudhsudhsauhda

јазикот ме уби у пичку матер
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Ај бе дајте некој хорор мистерија, онака цело време непредвидлив. Не мора да е реален, можи и со натприродни работи да е во стилот на вампирчиња, вештерчиња и слично. Сакам да има некоја помрачна атмосфера, онака со магла, со добро музиче во позадина, со изолирано гратче, село како и да е :icon_lol:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ај бе дајте некој хорор мистерија, онака цело време непредвидлив. Не мора да е реален, можи и со натприродни работи да е во стилот на вампирчиња, вештерчиња и слично. Сакам да има некоја помрачна атмосфера, онака со магла, со добро музиче во позадина, со изолирано гратче, село како и да е :icon_lol:
Вампирчиња и вештерчиња не ми текнува моментално, ама еве ти нешто од пред некоја страна што го правевме муабетот со Srcee за шпанските хорори/ трилери:

The Uninvited Guest
Fermat's Room
Timecrimes
The Hidden Face

Било кој од овие да го гледаш, нема да згрешиш.
 
А

Анноун

Гостин
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Ај бе дајте некој хорор мистерија, онака цело време непредвидлив. Не мора да е реален, можи и со натприродни работи да е во стилот на вампирчиња, вештерчиња и слично. Сакам да има некоја помрачна атмосфера, онака со магла, со добро музиче во позадина, со изолирано гратче, село како и да е :icon_lol:
Silent Hill.
Описов ти беше баш како за филмов. Ама верувам дека го имаш изгледано. :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.702
Ај бе дајте некој хорор мистерија, онака цело време непредвидлив. Не мора да е реален, можи и со натприродни работи да е во стилот на вампирчиња, вештерчиња и слично. Сакам да има некоја помрачна атмосфера, онака со магла, со добро музиче во позадина, со изолирано гратче, село како и да е :icon_lol:
Dead & Buried
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Silent Hill.
Описов ти беше баш како за филмов. Ама верувам дека го имаш изгледано. :)
Да, гледан ми е, го чекам најновиов на добра снимка. Воедно голем фан на игрите сум :)
Го видов дека го имаше пишано и го изгледав и пишав дека го изгледав и ми стегна ми се допаѓа, ама си заборавил :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.702
Сум заборавил, стареам.. фб предлог кој ќе ви го спакувам и вам како предлог, посебно Psyside ме интересира за мислење :P (sekako kolku pomalku znaete tolku podobar ke vi se vide, I za 720p bluray x264 angliskiot prevod ne cini, poso filmot ne e od anglisko govorno podracje)

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Ќе го погледнам деновие, ако не ти е тешко потсети ме само :)
 
L

Lu

Гостин
На Канал 5 плус, моментално се дава The Ring првиот дел (http://www.imdb.com/title/tt0298130/)
Филмот е на почеток, почна пред 15 минути.
Одлично хорорче, на кој не му е гледан, моја препорака :)

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

Kajgana Shop

На врв Bottom