Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ауу каква утакмица за нашите. Само Мароне ме разочара, подобро е Конте да го игра како дефанзивец.
Џовинко и Џакерини ( Кој денес изиграваше Маркизио на терен, го имаше насекаде ) се издвојуваат како најдобри. Касерес на ниво, за Бонучи и Барзаљи да не збориме. Сторари се здиве, а Исла денес покажа солидна партија.
Ештон Качер имаше исто така добар натпревар, направи асистенција за вториот гол ( Ни тој самиот не знае како ја направи :pos: ) и одлично го проигра Џакерини, кога овој сам со голман му избега топката.

Се на се... :cuc:
Подобро за Мароне е Конте никако да не го игра и да го испрати во Емполи. Според она шо го покажа повеќе од јасно е дека мора зимава да се размислува за да му се најди чаре. Последниве сезони губи премногу со греење на клупата.

За Исла дека имал солидна партија не би се сложил.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи требало да го изберат Сторари за голман на 21 век
Не, туку тоа значи да се седне малце Буфон на клупа, бидејќи од 3 шута 2 гола прима, а и не сега на оваа со Сампа утакмица и на други утакмици сум приметил колку тапа голови прима, да му се даде шанса на Сторари и да биде прв голман оној кој е во подобра форма ...
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Не, туку тоа значи да се седне малце Буфон на клупа, бидејќи од 3 шута 2 гола прима, а и не сега на оваа со Сампа утакмица и на други утакмици сум приметил колку тапа голови прима, да му се даде шанса на Сторари и да биде прв голман оној кој е во подобра форма ...
Ниту Сторари, ниту било кој друг голман не може да биде прв пред Буфон во Јувентус, освен на куп натпревари. А дали е некој во подобра форма не можеме ниту јас ниту ти да знаеме подобро од тие стручни лица на кои што тоа им е работа. Едноставно можеме да кажеме само кој нас повеќе ни се допаѓа :). И мене ми се допаѓа како брани Сторари, меѓутоа Буфон е докажан голман со константна форма и капитен на тимот.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Само Бог и Јувентус се над Буфон,и октопод да стаат на гол не би го мењал за Џиџи.Мислиш Интер го држат Занети толку години пошо е многу јак?Единствено е незаменлив како човек,лидер,може не е у најјака форма последно време али после онаа верност што ја докажа 2006-та и сакат да биде пак би го оставил да ни биде прв на гол.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Парма нема пораз дома.Епа време е за првиот пораз:D


Сум приметил дека кога го гледам ова preview секогаш губиме ... Еве сега нема да го гледам па да видиме дали ќе тепаме ...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Многу ретко бе гледаш preview :D:D
Само против Интер и Милан гледав ме интересираше дека дерби беше и изгубивме ... Со сампа не гледав али таа местена е и затоа :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom