Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Не игра пирло грешка во преносот до новинарите беше

- Difetto di comunicazione: gioca Marrone, non Pirlo
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Мајсторски слободен удар.Учеше од најдобрите малиов,прво од Дел Пиеро,годинава и од Пирло
 
F

FuckYouAll

Гостин
Не е лошо досега, Џак заеба неколку контри, Касерес и Мароне не се многу активни, ама имаме игра, би требало головите сами да дојдат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Ако забележав добро Џак е замената за Пирло оваа утакмица и ми се допаѓа иако некогаш прави грешки и се мести за прекрошок наместо за подавање како и да е одлично според мене се снаоѓа во позиција која не е за него.

Матри денес е одличен се бори, трча назад во одбрана еднаш го видов како бек на левата страна плус подава само нека продолжи вака. Исла е ок згреши на почеток мн ама како што тече утакмицата се поудобно му излгеда на левата страна. сакам пелусо да го видам и погба
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Мароне ме разочара(n).На Исла му треба психолог за да му помогне за самодовербата пошто моментално му е не 0 туку у минус.Како и да е катастрофално прво полувреме.Да се надеваме дека второво ќе почнат да играат.Единствени две позитивни работи од првото полувреме се голот на Џовинко :cuc: и играта на Џакерини.Е вака се користат шанси.Но глобално досега тимот потфрли.Во второ очекувам Погба или Пирло да влезат во игра,исто и Вучинич.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Тимот не игра посесивен фудбал не го граме нашиот претпознатлив фудбал денес тоа е тактиката на конте и успева ја користиме брзината на Џио и Џак и високата одбрана на Милан, тимот игра на ниво само тактиката е променета. Мароне не ја игра улогата на Пирло та беше само тактика на Конте таа изјави, кој забележа добро Мароне ја игра улогата на Маркизио додека Џакерини ја има таа на Пирло досега.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ajde Cestito :)))) , Isla beeee ushte malku ajde bori se poveke , aa kakov rezerven golman imame :) , Caceres sekogash igra super so golemite klubovi , Mirko e mnogu vazhen za nas , a za Matri slabo nesto ne i odi .

p.s. aaaa kakov stadion be imame :) i navivacite do 120' super peenje zabava se :D

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.283
Поени од реакции
86.163
Ауу каква утакмица за нашите. Само Мароне ме разочара, подобро е Конте да го игра како дефанзивец.
Џовинко и Џакерини ( Кој денес изиграваше Маркизио на терен, го имаше насекаде ) се издвојуваат како најдобри. Касерес на ниво, за Бонучи и Барзаљи да не збориме. Сторари се здиве, а Исла денес покажа солидна партија.
Ештон Качер имаше исто така добар натпревар, направи асистенција за вториот гол ( Ни тој самиот не знае како ја направи :pos: ) и одлично го проигра Џакерини, кога овој сам со голман му избега топката.

Се на се... :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom