Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
ја мислам дека постојат........еднаш 4итав една книга за мистерии и имаше еден пример е вака...
у некое школо не се секаам каде слетало НЛО, и сеа не веруеле од полицијава или шо и да биле, и ги стаиле сите деца од сите оделениа у посебни соби и сите дури и првооделенците кажале се исто, па така да со воа и со многуууууууууу други примери се докажуе.:nesvest::nesvest:
 
Член од
10 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Хм како прво никој не знае дали постои НЛО освен НАСА али НАСА не кажува и да знае ги крие информациите хм и како знаете дека НЛО доагаат тука за да не предупредат и слични работи можно е да не испитуваат какви сме за да можат полесно да не уништат ја испитуваат нашата технологија градбата на телото и.т.н никој не знае...
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
ја мислам дека постојат........еднаш 4итав една книга за мистерии и имаше еден пример е вака...
у некое школо не се секаам каде слетало НЛО, и сеа не веруеле од полицијава или шо и да биле, и ги стаиле сите деца од сите оделениа у посебни соби и сите дури и првооделенците кажале се исто, па така да со воа и со многуууууууууу други примери се докажуе.:nesvest::nesvest:

Друже малку по опширно каде , кога??Јас сум заинтересиран за вакви работи но за оваа прв пат слушам...
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Ова го слушал на unexplain mysteries,
ВО западна африка се случило ова и го видел 63 деца.
и сите кажуваат дека спаднале вонземјани кои биле многу слаби а имале страшни оци.
И некако вонземјаните телепатски комуницирале со децата и им кажале дека овде доаѓаат да ја предупредат човечката раса дека нешто страшно ќе се случи.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
Друже малку по опширно каде , кога??Јас сум заинтересиран за вакви работи но за оваа прв пат слушам...

e sry ама не се сеќавам како се викаше книгава...ама не беше само за НЛО беше за секакви мистерии.....ќе пробам да ја најдам пак и ќе ти кажам како се викаше. ОК?:helou::helou:
 
B

BELIEVE ME

Гостин
За случајот силно се заинтересирани луѓето од MUFON (Mutual UFO Network), кои околу куќата намерно поставуваат надзорни камери. Дали навистина ќе им успеат да го снимат вознемјанините, е главното прашање.
vonz-e-mjani-01.jpg
Виетнамскиот ветеран Мајкл Роувли и неговиот син Шејн во Флорида, изјавиле пред камерите на NBC дека околу нивната куќа се ’мотаат’ вонземјани.

Во тоа мало гратче се доселиле во април, и оттогаш доживеале, барем така тврдат блиски средби со третиот вид.

“Човек може да се навикне на се, па така и на сретнување со суштества со големи црвени очи. Навистина, необично е да се видар, се појавуваат кога сакаат, но верувам дека овде се мирни.“- рекол Мајкл, па на новинарите им понудил два докази дека не измислува,

Еден е отпечаток земен од местото каде наводно се сретнал со вонземјанинот, а вториот е снимка од него како брза во спалната соба,

Или доказите на Мајкл се доволно добри да можеме да му веруваме оценете самите.

 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Еј да бе, и кај мене, во задње време чудни ствари се дешаваат, почна да се запушува канализацијата, сигурно се вонземјани, и редовно некој во 4 саат сабајле пушта вода во веце, вонземјани ке да се.

Американциве се ке напраат само да ги има по телевизија.
Како не се појавуваат толку вонземјани на други места, зашто 90% од случаевите мора да се у Америка?
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
За случајот силно се заинтересирани луѓето од MUFON (Mutual UFO Network), кои околу куќата намерно поставуваат надзорни камери. Дали навистина ќе им успеат да го снимат вознемјанините, е главното прашање.
Прегледај го приврзокот 12335
Виетнамскиот ветеран Мајкл Роувли и неговиот син Шејн во Флорида, изјавиле пред камерите на NBC дека околу нивната куќа се ’мотаат’ вонземјани.

Во тоа мало гратче се доселиле во април, и оттогаш доживеале, барем така тврдат блиски средби со третиот вид.

“Човек може да се навикне на се, па така и на сретнување со суштества со големи црвени очи. Навистина, необично е да се видар, се појавуваат кога сакаат, но верувам дека овде се мирни.“- рекол Мајкл, па на новинарите им понудил два докази дека не измислува,

Еден е отпечаток земен од местото каде наводно се сретнал со вонземјанинот, а вториот е снимка од него како брза во спалната соба,

Или доказите на Мајкл се доволно добри да можеме да му веруваме оценете самите.




Бог да чува..И јас ќе викнам А1 и јас синоќа во дворот видов очи кој светат па потоа излезе дека било маче..Ама нема везе барем ќе ме има на телевизија..Нема да кажам дека било маче туку вонземјани..:tapp::tapp::tapp:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Бог да чува..И јас ќе викнам А1 и јас синоќа во дворот видов очи кој светат па потоа излезе дека било маче..Ама нема везе барем ќе ме има на телевизија..Нема да кажам дека било маче туку вонземјани..:tapp::tapp::tapp:
и јас имам видено вакви работи (посебно козата и којнот на комшијата) што да правам? каде да се обратам? please help !
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Доволно за искуствата со домашните животни во мракот... ве сфативме. Продолжете по темата.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Мислам дека постојат но не можеме ние лугето да замислиме како изгледаат сигурно се понапредни од нас и живеат на некоја планета прилагодена за нивните потреби за живот...
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
57
Поени од реакции
0
зарем не мислите дека пренаивно е да мислиме дека во ваков универзи или збир на универзуми ние сме сами никој нема само ние сме добиле лото и сме се зачнале на планетава земја па мислам....................колкава треба да ти е интелегенцијата или превезот на очите за тоа да го речиш? секако дека постои и постојат,и повеќе од јасно е дека мн организации и влади знаат за нив мозе и имаат тела најдено и слично ама јавната паника е превисока цена да се плати подобро мит него вистина,таа е реалноста
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Поверојатно е тие "вонземјани" да се земјани. Некои топ сикрет летала на големите сили одколку да се некој дојденци. Инаку логички е да не сме само ние во универзумот но искрено не верувам да сме стапиле во некој контакт. Треба да го најдам документарецот за тоа дали е можно некоја друга раса (вонземјани) да дојде на Земјата.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
зарем не мислите дека пренаивно е да мислиме дека во ваков универзи или збир на универзуми ние сме сами никој нема само ние сме добиле лото и сме се зачнале на планетава земја па мислам....................колкава треба да ти е интелегенцијата или превезот на очите за тоа да го речиш? секако дека постои и постојат,и повеќе од јасно е дека мн организации и влади знаат за нив мозе и имаат тела најдено и слично ама јавната паника е превисока цена да се плати подобро мит него вистина,таа е реалноста


Никој не рекол дека вонземјани не постојат..И јас мислам дека има организации што ја користаат нивната технологија..Затоа пред 50 и кусур години немавме ништо а сега сме (бомбардирани) од технолошки достигнувања..Јас мислам дека за тоа се заслужни вонземјанците и нивната технологија..
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Такви не верувам дека постојат. Не верувам дека суштества од било која планета би можеле да комуницараат со луѓето- на различни нивоа се.

Да ги видиш да, но да воспоставиш било каква комуникација со нив...?
ако сме далеку назад зад нив во технологијата и комуникацијата,веројатно штом се толку паметни ќе ги “одработат“ светските јазици за секунда,нели?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom