Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
додека не видам со мои очи за вонземјаните никогаш нема да верувам...зошто никогаш во Македонија,Балканот се немаат снимано вакви работи секогаш е Америка,Велика Британија.......

Многу е глупаво да се верува дека во бескрајната вселена постојат живи суштества само на земјата.А за тоа за НЛО и Вонземјани секој ден нови слики покажуваат ама во последно време сите слики ги прават на фотошоп.Вистинските фотографии се кријат во архивите на НАСА,ЦИА,КГБ и сл. и ги има во огромен број но не смеат да се покажат бидејки се плашат да не настане паника меѓу луѓето.

Кои докази? Кажи ми еден конкретен доказ што потврдува дека вонземјани постојат и ја посетиле нашава планета? Во универзумот можно е да има живот но не ми се верува да се дојдени тука воопшто.

Поздрав
Епа нема докази досиејата се отвараат по 50 год.Не смеат да ги покажуваат бидејки ако секој случај се открие на ТВ ке настане огромна паника.Инаку имаше во последно време Француските тајни служби ги отворија архивите за НЛО и имаше многу интересни слики.

Факти кои укажуваат дека во Roswell 1947год стварно се урнал бродот. И дека вонземјаните веднаш биле префрлени во базата, а самото место забрането за пристап на било кој. Инаку Rosswel se cuva vo tajnost 60 god





MACARTHUR’S WARNING
“The nations of the world will have to unite for the next war will be an inter-planetary war . . . The nations of the Earth must someday make a common front against attack by people from other planets . . . ”
(Statement printed in the New York Times by General Douglas MacArthur in 1955.)
We speak in terms of harnessing the cosmic energy . . . of ultimate conflict between a united human race and the sinister forces of some other planetary galaxy.”
(Statement in his address to West Point Military Academy by General Douglas MacArthur in 1962.)

[Letter received 4-16-54]
Mr. Meade Layne, San Diego, California
My dear friend: I have just returned from Muroc. The report is true—devastatingly true!
I made the journey in company with Franklin Allen of the Hearst Papers and Edwin Nourse of Brookings Institute
(Truman’s erstwhile financial advisor) and Bishop McIntyre [sic]of L.A. (confidential names, for the present, please.)
When we were allowed to enter the restricted section, (after about six hours in which we were checked on every possible item, event, incident and aspect of our personal and public lives) I had the distinct feeling the world had come to an end with fantastic realism. For I have never seen so many human beings in a state of complete collapse and confusion as they realized their own world had indeed ended with such finality as to beggar description. The reality of “otherplane” aeroforms is now and forever removed from the realms of speculation and made a rather painful part of the consciousness of every responsible scientific and political group.
During my two days visit I saw five separate and distinct types of aircraft being studied and handled by our air-force officials—with the assistance and permission of The Etherians!
I have no words to express my reactions.
It has finally happened. It is now a matter of history.

Овa писмо е испратено лично од претседателот Dwight D. Eisenhower ( 34 претседател на USA )

Army Officer Confess Saw Roswell Aliens


Lt. Walter Haut at the Roswell Army Air Field during the infamous Roswell UFO incident wrote a letter and instruct the caretaker to be open it after his death confess that it is not an air balloon but some kind of flying saucer from space.
Не бе па ти што збориш све е ова монтажа :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:.Има милиони вакви докази ама прост народ се верува на медиумите кои ги цензурираат властите.

Човече знаеш мислев дека халуцинирам.. Онака да видиш и другарите почнаја да викаат ејј ејј... Чудооо:S
Само шо дојдов дома почнав да барам на интернет и по форумите.. Не знам шо се дешавашее:uvo:
Баш и јас го видов тоа ако мислиме за истото помина метеор со виолетово-плава боја.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Ја сум видел жолт објект како лета нешо како коцка нз тоа со кажуваа над Штип било видено изгледаше мн вистинско!!!!:toe:
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
јас мислам дека постојат бидејки толку луѓе викаат дека виделе чак има и видеа од нло па не мозат сите да лазат
:toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
Многу е глупаво да се верува дека во бескрајната вселена постојат живи суштества само на земјата.А за тоа за НЛО и Вонземјани секој ден нови слики покажуваат ама во последно време сите слики ги прават на фотошоп.Вистинските фотографии се кријат во архивите на НАСА,ЦИА,КГБ и сл. и ги има во огромен број но не смеат да се покажат бидејки се плашат да не настане паника меѓу луѓето.


Епа друже и на мене не ми е јасно како некои мислат дека во таа бескрајност постоиме само ние :toe:.А за доказите треба да сватите дека Американската влада прави се и сешто само да не се дознае за постоењето на вонземјани,Како на пример што ги блокираа некој видеа на Youtube или на My Space.
Јас ви изнесов некој докази,ваше е дали ке верувате или не.Поздрав :baeh:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Многу е глупаво да се верува дека во бескрајната вселена постојат живи суштества само на земјата.А за тоа за НЛО и Вонземјани секој ден нови слики покажуваат ама во последно време сите слики ги прават на фотошоп.Вистинските фотографии се кријат во архивите на НАСА,ЦИА,КГБ и сл. и ги има во огромен број но не смеат да се покажат бидејки се плашат да не настане паника меѓу луѓето.


Епа друже и на мене не ми е јасно како некои мислат дека во таа бескрајност постоиме само ние :toe:.А за доказите треба да сватите дека Американската влада прави се и сешто само да не се дознае за постоењето на вонземјани,Како на пример што ги блокираа некој видеа на Youtube или на My Space.
Јас ви изнесов некој докази,ваше е дали ке верувате или не.Поздрав :baeh:
нема докази, се е тоа лук и вода...и си има рационално објаснение, едноставно заради огромните растојанија, нема шанса да се сретнат цивилизации со слично ниво на развиеност...т.е. генерациски слични за да може да комуницираат... неживата интелигенција...која е вечна , за која не важи време и простор.....НЕ ЈА ИНТЕРЕСИРАМЕ... :)
од друга страна космосот е сигурно МАСОВНО населен, во БЕСКРАЈНОСТА мора да има има БЕСКРАЈНО многу разноразни облици на живот и разни цивилизации, ама тоа никогаш нема да го дознаеме...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
нема докази, се е тоа лук и вода...и си има рационално објаснение, едноставно заради огромните растојанија, нема шанса да се сретнат цивилизации со слично ниво на развиеност...т.е. генерациски слични за да може да комуницираат... неживата интелигенција...која е вечна , за која не важи време и простор.....НЕ ЈА ИНТЕРЕСИРАМЕ... :)
од друга страна космосот е сигурно МАСОВНО населен, во БЕСКРАЈНОСТА мора да има има БЕСКРАЈНО многу разноразни облици на живот и разни цивилизации, ама тоа никогаш нема да го дознаеме...
Можеби ние НЕ ама затоа можеби нашите пра пра пра пра... внуци ќе бидат сведоци на ова.
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Ја сум видел жолт објект како лета нешо како коцка нз тоа со кажуваа над Штип било видено изгледаше мн вистинско!!!!:toe:
Borg??? Само на боргите, коцките се зелени.... :raz:
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Руската морнарица за време на своето делување снимила непознати објекти различни од било што познато направено од човечка рака.
Снимките датираат од времето на делување на советските морнарици, а дело се на специјалните групи кои собирале податоци за необјасниви појави. Групата ја предводел командантот Николај Смирнов, а документите кои ги собрале сведочат за бројни случаи на појава на НЛО, пишува Russiatoday.

Владимир Ажажа, поранешен поручник во руската морнарица и познат УФО-лог, тврди дека собраниот материјал има непроценлива вредност.

„50% од среќавањата на НЛО се поврзани со океани, а другите 50% со езера. Нема сомнение дека вонземјаните ја сакаат водата“, објаснува Ажажа.

Едно од местата каде честопати е пријавувано присуство на НЛО е руското езеро Бајкал. Тамошните рибари сведочат за силно светло кое доаѓа од длабочината и понекогаш може да се види на површината на езерото. Во 1982. година нуркачи за време на тренинг на Бајкалското езеро забележале група на човеколики суштества во сребрени одела. Ова се случило на длабочина од 50 метри, а нуркачите се обиделе да ги фатат необичните суштества. Притоа, тројца од нив смртно настрадале, додека останатите четворица поминале со повреди.

„Ми паднало на памет дека вонземјаните имаат бази под вода. Ваквата опција воопшто не е исклучена“, заклучи Ажажа.
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15


Немој да ми кажеш дека и овоа е кукла
повеќе од очигледно е, нема што да се дискутира ..:tapp:

а за тоа дали постојат вонземјани можам само да кажам дека е невозможно да сме сами во толкав гоолем простор„..:helou:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Руската морнарица за време на своето делување снимила непознати објекти различни од било што познато направено од човечка рака.
Снимките датираат од времето на делување на советските морнарици, а дело се на специјалните групи кои собирале податоци за необјасниви појави. Групата ја предводел командантот Николај Смирнов, а документите кои ги собрале сведочат за бројни случаи на појава на НЛО, пишува Russiatoday.

Владимир Ажажа, поранешен поручник во руската морнарица и познат УФО-лог, тврди дека собраниот материјал има непроценлива вредност.

„50% од среќавањата на НЛО се поврзани со океани, а другите 50% со езера. Нема сомнение дека вонземјаните ја сакаат водата“, објаснува Ажажа.

Едно од местата каде честопати е пријавувано присуство на НЛО е руското езеро Бајкал. Тамошните рибари сведочат за силно светло кое доаѓа од длабочината и понекогаш може да се види на површината на езерото. Во 1982. година нуркачи за време на тренинг на Бајкалското езеро забележале група на човеколики суштества во сребрени одела. Ова се случило на длабочина од 50 метри, а нуркачите се обиделе да ги фатат необичните суштества. Притоа, тројца од нив смртно настрадале, додека останатите четворица поминале со повреди.

„Ми паднало на памет дека вонземјаните имаат бази под вода. Ваквата опција воопшто не е исклучена“, заклучи Ажажа.


Можеби на нимната планета нема вода па ја нашле нашата планета полна со вода..Арно до сега не не истребиле...
 
B

BELIEVE ME

Гостин
hihihi Не не истребиле.
Сите авиони 4-5 што се срушија сите паднаа во океаните.
Колку бродови исчезнале ууу ме фаќа старв да се воза со авион и брод.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
hihihi Не не истребиле.
Сите авиони 4-5 што се срушија сите паднаа во океаните.
Колку бродови исчезнале ууу ме фаќа старв да се воза со авион и брод.
Сакаш да кажеш оти сите овие авиони што паднаа во последно време (3-4 месеци) виновни се вонземјаните и литачките чинии!?
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Незнам кажи ми па да ти кажа
Епа ти кажувам и јас оти не се...

По некоја логика... Постојат вонземјани (тоа сигурно е)... Ама ме интересира... По кој модел ги замислувале и ги претставувале вонземјаните... Со такви чудни глави и тоа... Мора некогаш некој да има видено...
 
Член од
24 јули 2009
Мислења
23
Поени од реакции
1
Значи веројатно постојат, зашто да сме единствени суштества во цела галаксија ?
А како изгледаат .. па како мала ги замислував мали зелени , а сега , незнам ..
Можеби се слични со нас , а можеби не :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom