Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Абе нема вонземјани не се секирајте , нема цврсти докази дека има вонземјани а и не сум видел и таков човек што ако не видел со свој очи не веруе.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Шо знам, ако видам ќе верувам дефинитивно, вака според фоткиве кои се воглавно матни дамки не ми се верува баш, ако видам некое НЛО благовремено ќе ве известам...а да и цврсто ќе верувам дека постојат вонземјани! :vozbud:

P.S. Се рачунаат ли другариве кои не се однесуваат како да се баш од земјава?! :)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Шо знам, ако видам ќе верувам дефинитивно, вака според фоткиве кои се воглавно матни дамки не ми се верува баш, ако видам некое НЛО благовремено ќе ве известам...а да и цврсто ќе верувам дека постојат вонземјани! :vozbud:

P.S. Се рачунаат ли другариве кои не се однесуваат како да се баш од земјава?! :)
Se racuna, ama zavisi sto simptomi imaat.:vozbud:
 
П

Паган-др

Гостин
[zEUs];1683392 напиша:
Абе нема вонземјани не се секирајте , нема цврсти докази дека има вонземјани а и не сум видел и таков човек што ако не видел со свој очи не веруе.
Зеус ако гледаме така нема ни цврсти докази дека не постојат. Има. Постојат. Зошто да бидеме само ние цивилизација во универзумот. Што викаш нема цврсти докази. Нема толку цврсти ама има доволно добри докази дека постојат. Дека ги има. Објасни ги сите тие појави во полињата со пченка, во пустините. Јас сеуште верувам дека има и тешко некој да го смени моето мислење.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Ubeden sum deka postojat ... Nema da raskazuvam sluchki zashto bez dokazi site te praat budala :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Зеус ако гледаме така нема ни цврсти докази дека не постојат. Има. Постојат. Зошто да бидеме само ние цивилизација во универзумот. Што викаш нема цврсти докази. Нема толку цврсти ама има доволно добри докази дека постојат. Дека ги има. Објасни ги сите тие појави во полињата со пченка, во пустините. Јас сеуште верувам дека има и тешко некој да го смени моето мислење.
И јас верувам оти има ама тоа што викаш за полињата со жито овие мистериозни кругови... и јас мислев дека се креатори некоја друга цивилизација на тие работи ама случајно еден ден сретнав на тв објаснуваат како се прават и стварно 2 луге направија во жито една необична слика (необичен круг) што значи и ние може тоа да го правиме.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
јас верувам во нло, ако постојат објаснуваат многу неразрешени мистерии, единствен проблем е што не објаснуваат целосно, зошто прашањето дали постојат е само уште една мистерија
кој разбра - разбра
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Видете го тоа така они можда постојат али уште не немат посетено и не се во облик како што ги замислуваме ние луѓето значи во нашиот сончев систем нема но во нашата галактика Млечен Пат можно е да има или во некоја друга галактика но ние сме многу слаби со технологијата така да немаме цврсти докази за тоа. А тоа дека сме посетени или такви чуда Нло дека е видено на земјата не верувам тоа го прават се медиумите за да им се продава списанието/весникот..
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Објасни ги сите тие појави во полињата со пченка, во пустините. Јас сеуште верувам дека има и тешко некој да го смени моето мислење.
Дело на некои заебанти кои што немаат попаметна работа и го уништуваат житото. :)
Не велам дека не постојат, ама не можиш да ме убедиш дека тие ги прават круговите во полињата.
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Да дефинитивно постојат вонземјани и НЛО. Имам искуство еднаш кога седевме покрај Вардари јас и мои 2ца другари го приметивме.
Беше баш како што се опишува по книгите, во разни бои. Јас помислив дека прво халуцинирам, ама после и другариве се јавија дека видоа.
Баш пред некое време ја читав една книга Најголемите Светски Мистерии и ме заинтригира за НЛО и има премногу факти и сведоци за нив.
Ти дете си роден за режисер , несомнено македонија има плодна почва за вакви професии..иначе верувам во вонземјани бидејќи покрај милијарди милијарди галаксии, со милијарди милијарди ѕвезди, не верувам дека ние сме единствени..:smir:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ти дете си роден за режисер , несомнено македонија има плодна почва за вакви професии..иначе верувам во вонземјани бидејќи покрај милијарди милијарди галаксии, со милијарди милијарди ѕвезди, не верувам дека ние сме единствени..:smir:
Така е. Само не ми е јасно зошто до сега не сме оствариле никаков контакт со нив (или можеби? НАСА??? хмм).
 
Член од
8 август 2008
Мислења
73
Поени од реакции
0
на две- на три сум со мислењето за НЛОата. Туку ме чуди фактот дека секој лет и од американската и од руската и незнам од која друга страна, се регистрирани си има податоци за нив, точности, документации,кога и каде ги пуштале таквите летала, но интересното е дека има голем број луѓе кои сепак виделе, сретнале(?) такви објекти а ниту е пуштано тој и тој ден ниту на тие локации каде сведоците кажуваат дека виделе. Интересно е кога си на 2, на 3 :toe:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
zdravo!

go citam forumot, pa rekov aj i jas neso da napisam, ili barem da prasam:

dali slucajno nekoj ima gledano del od dokumentarnite serijali, snimeni po memoarite na nil amstrong i edvin-baz oldrin?
i dali nekoj voopsto znae sto se slucuva so tie luge?
sum slusnal deka vo tie emisii se kazuva za nivni sredbi so vonzemjani, a isto sum slusnal deka posle 3tata epizoda serijata e zabraneta, a amstrong i oldrin se vo nekoja mentalna institucija, i nikoj nemal pravo na pristap do niv...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
zdravo!

go citam forumot, pa rekov aj i jas neso da napisam, ili barem da prasam:

dali slucajno nekoj ima gledano del od dokumentarnite serijali, snimeni po memoarite na nil amstrong i edvin-baz oldrin?
i dali nekoj voopsto znae sto se slucuva so tie luge?
sum slusnal deka vo tie emisii se kazuva za nivni sredbi so vonzemjani, a isto sum slusnal deka posle 3tata epizoda serijata e zabraneta, a amstrong i oldrin se vo nekoja mentalna institucija, i nikoj nemal pravo na pristap do niv...
Ехеее колко вакви емисии има, само што не ги дават. :nesum:
Тие од наса многу тајни чуват
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Сум гледал полно такви емисии, сеа пред неко време гледав на тв за слетувањето на месечината и за сето тоа дека било фејк лазно,показуваа некои сенки што се вишок што појаснува дека имало и некои рефлектори, што значи дека се снимало во студио,многу теории..:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom