Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
29 јули 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Abe se e mozno od kade da znajme tocno dali postoat toa treba nogu da se istrazuva ne sme ni sami na via univerzum moze ima i nekoi drugi civilizacii porazvieni odnas ili ponerazvieni na toa prasanje seuste nemoze da se odgovore iako jas mislam deka postojat
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140


Јас мислам дека постојат вонземјани...А оваа слика не ми изгледа како фотомонтажа.:toe::toe::toe:
 
Член од
3 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
znaete li kolku dokazi postojat za NLO vonzemjani i slicno ama tie sto znaat so sigurnost ne smeat da kazat oti na planetava zemja ke nastane XAOC...
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2






Можно е и да постојат. И тие се обидуваат нас да не проучуваат.:helou:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Според мене не постојат...зошто ако постојат,нема на Марс,Јупитер,Сатурн,Нептун и тн. и тн....сеа сите ќе ми речите дека нема услови за живот таму....а кој рече дека за да има живот.треба да има услови како на земјава,од -50 до +50???Тоа се вика адаптација....оти да нема живот на -200 до +200???Едноставно ние сме се адаптирале на овие температури,ај да видам нека насади некој банани на сибир,ке успеат?Нормално дека не,тие се адаптирале на 30 40 степени да живеат пр.Тогаш оти нема на другиве планети живот,оти таму да нема адаптацијата на +200 до -200 пример....
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
можеби ги има можеби не
ама кој вонземјан би сакал да се дружи со лугето

тоа ти е исто да македонец биде најдобар другар со грк

прво лугето се агресивни све се тепаат мрзат цело време војни силување све шо е убаво, тепање све што е послабо

боље ке идат да се самоубијат него со лугето да се дружат
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А ако се погодат некои вонземјани како шкотите на пример :toe:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564

сеа верувате или не :vozbud::salut:
Ова е една од подобрите монтажи...доказ дека е монтажа гледај внимателно во палмите,че видидиш дека сите се ПОТПОЛНО исти!!!

Сума сумарум,пак не верувам:baeh:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Според мене не постојат...зошто ако постојат,нема на Марс,Јупитер,Сатурн,Нептун и тн. и тн....сеа сите ќе ми речите дека нема услови за живот таму....а кој рече дека за да има живот.треба да има услови како на земјава,од -50 до +50???Тоа се вика адаптација....оти да нема живот на -200 до +200???Едноставно ние сме се адаптирале на овие температури,ај да видам нека насади некој банани на сибир,ке успеат?Нормално дека не,тие се адаптирале на 30 40 степени да живеат пр.Тогаш оти нема на другиве планети живот,оти таму да нема адаптацијата на +200 до -200 пример....
Чоек да до негде држи вода тоа. Ама било какво растение што сака нека е не може на +200 -200 степени да издржи. Не е се црно и бело толку едноставно да звучо о да тврдиме на тоа. Еве има некои планети што ќе ги најдеш дека се потполно облеани со течна лава. Сеа на таа планета очекуваш живот? Како може да има живот ако се гори или е смрзнато.
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Да дефинитивно постојат вонземјани и НЛО. Имам искуство еднаш кога седевме покрај Вардари јас и мои 2ца другари го приметивме.
Беше баш како што се опишува по книгите, во разни бои. Јас помислив дека прво халуцинирам, ама после и другариве се јавија дека видоа.
Баш пред некое време ја читав една книга Најголемите Светски Мистерии и ме заинтригира за НЛО и има премногу факти и сведоци за нив.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
Да дефинитивно постојат вонземјани и НЛО. Имам искуство еднаш кога седевме покрај Вардари јас и мои 2ца другари го приметивме.
Беше баш како што се опишува по книгите, во разни бои. Јас помислив дека прво халуцинирам, ама после и другариве се јавија дека видоа.
Баш пред некое време ја читав една книга Најголемите Светски Мистерии и ме заинтригира за НЛО и има премногу факти и сведоци за нив.


абе и јас бев на вардар тогаш на тој ден

ги видов еј

бродовите им беа у облик на банани
се зачудив просто:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom