Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Е само ова


хахахахахахха
Сампдорија!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Мава пречка, утиња од метро ипол. Тешко вака и до реми.


Славеле нова Година заедно ЈуБенташиве и Шинтерашиве, па не се уште отрезнати и тако даље.:icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.007
Поени од реакции
112.310
Секогаш кога Интер ќе го изеде од некој потпросечен тим на Интерашите им е побитен хуморот отколку тоа што навистина ги снашло. Ако толку сакате хумор пуштете си некоја комедија дома, овде се прави озбилен муабет за бедниот денешен меч на Интер. Нема тука простор за смеење кога ситуацијата е жална. Не оди да му се смееш на некој во невоља.
Слободно друже влези во нашиот фан клуб ќе видиш како и ние самите се реметиме. Свесни сме каква е ситуацијата во тимот, муабетот не дечкото му беше дека ви се бајати форите, овој Сладоледџија едно 55 пати до сеа го има стаено истиот статус на ФБ и го има пишано истот на форум: Ја викале Интер зашо многу го примала и ја викале Милан зашо многу го примала. Не мислиш дека малце е досадно тоа?
П.с. Тоа ако беше за втор жолт картон ондак јас сум Чак Норис.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Па види, со купувањево на Роки и најверојатно продавањето на Снајдер, Морати има смисла за хумор колку сите нас заедно.

Нормално е после вакви нуклеарки, ништо да не ви биде смешно
Масонски договор е ова на големата 3ка, вакви потези на Интер до лани Јуве правеа и Милан, чудна работа најискрено, чудна.

Инаку кој е овој Икарди, колкав е ? Многу јак гол овој вториов аиии, ваков финиш контра Буфон неам видено одамна.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
требаше бар уше 10 мин да им дадат продужение на јуве :D
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.860
Поени од реакции
2.730
^Не биди слепец,виде дека во тие 4мин продолжение,имаше прекини од 2минути,мораше да се доиграат :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Масонски договор е ова на големата 3ка, вакви потези на Интер до лани Јуве правеа и Милан, чудна работа најискрено, чудна.

Инаку кој е овој Икарди, колкав е ? Многу јак гол овој вториов аиии, ваков финиш контра Буфон неам видено одамна.

Mauro Emanuel Icardi Rivero Fonseca Nacimiento (born 19 February 1993 in Rosario, Santa Fe Province) is an Argentine footballer who plays as a striker for Italian club Sampdoria. Icardi holds an Italian passport.

:eek:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Не беше хумано она што му го направија на Маркизио...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Слободно друже влези во нашиот фан клуб ќе видиш како и ние самите се реметиме. Свесни сме каква е ситуацијата во тимот, муабетот не дечкото му беше дека ви се бајати форите, овој Сладоледџија едно 55 пати до сеа го има стаено истиот статус на ФБ и го има пишано истот на форум: Ја викале Интер зашо многу го примала и ја викале Милан зашо многу го примала. Не мислиш дека малце е досадно тоа?
П.с. Тоа ако беше за втор жолт картон ондак јас сум Чак Норис.
Tи изгледа слабо гледаш или апла си ќор .. Кај виде да напишам статус за интер и милан на фб ...
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Di Natale им посака Buone Natalе на интерашите ...

П.с Се извинувам веќе не кажувам шеги, дека навивач на Јуве не кажува убави шеги, бајати се, од времето на татко ми кога во 6то одделение кога ги кажувал ...
Икарди вас шо ви посака? :D :D :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Утре Икарди на мета на ПСЖ и Манчестер Сити :icon_lol:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Mauro Emanuel Icardi Rivero Fonseca Nacimiento (born 19 February 1993 in Rosario, Santa Fe Province) is an Argentine footballer who plays as a striker for Italian club Sampdoria. Icardi holds an Italian passport.

:eek:
сеа глеам се поврзуел периодов со Интер, за ваша жал а и наша, изборот падна на Роки, ем Интер ќе земеа младо талендирано фудбалерче, ем Јуве ќе тепаа.
Чудно функционира универзумов. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom