Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Четворката е просек, обична акција, ако се гледа како посебен филм. Ако се гледа како продолжение е катастрофа зашто нема врска со претходните делови.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.439
Поени од реакции
58.507
Не знам дали претходно некој ги има предложено , без разлика: The Fountain Number Pi Requiem for a dream Од ист режисер (Дарен Аронофски) , имено истиот кој го направи The Black Swan. Нема потреба од коментар.. Само гледајте ги! :)
Нема потреба од коментар овде, а во Предлог за филм мислењето ти е избришано. Разгледај наоколу да видиш што е како е.
Добредојде ;)
 
Член од
19 декември 2012
Мислења
9
Поени од реакции
15
Добро ве најдов. Ете како за први пати и тоа треба да се случи.Ништо страшно
Но пак би рекла дека излишно е да дадам коментар за тие филмови, едноставно човек треба да ги гледа :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.439
Поени од реакции
58.507
Се е во ред, ни се случуваат и полоши работи. Влегува нов член и вика: дечки, што сум гледал еден јак филм, Хобит се вика, страшно добро филмче. Според книга е правен, има уште три филма не знам дали сте ги гледале, Lord of the Rings се викаат. Обавезно да ги изгледате...

Шала на страна, Аронофски е коментиран на долго и на широко. Оваа тема ни е за неврзани муабети и тука можеш да си почнеш било каква дискусија за филм. За темите Предлог за филм и Последен гледан филм правилата ни се строги, значи таму пишуваш само рецензија или нешто што личи на рецензија/препорака. Со задолжителен коментар од неколку реченици.

Тоа е засега. Не сме многу лоши, само не ни е сезоната... :)
 
Член од
19 декември 2012
Мислења
9
Поени од реакции
15
Утешително... :icon_lol: Туку не само што не сте лоши, форумов е едно од ретките мк нет-места на кои човек може да најде било каква тема за која што сакал да зборува, но немал прилика, ниту соговорник за истата. Фала во секој случај :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Се согласувам јас. Филм и ТВ е најдоброто место за дискусија поврзана со филмови во Македонија и пошироко. Претпоставувам ова е поради добрата работа на модераторите, посебно на Ио.
рандом Ане


(сакам да му ја спојлнам на еден д килинг, па уште предвреме си се спремам :D)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
What???
Очај беше. Очај!!! Дигитализирано срање, брука за Die Hard трилогијата. И продолжението на Индијана Џонс со Шија ЛеБуф беше подобро од оваа мизерија. Од првите три дела до четвртиот има светлосни години разлика.

Туку добро, ти и Њотот сте фанови на лимени канти, за вас нема ништо лошо, се се јаде. Анти-хипстери сте вие, немој случајно да сте исхејтале нешто... :)
Е сега шиата немој да го споредуваш со Брис Вилис. Вилис без труд и без маки е подобар во сите можни аспекти на актерството од овој. Шиана едино во Дистурбиа ми беше арен, другото се беше трагично.
И нели ти стана досадно веќе ова со кантиве бре? :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.439
Поени од реакции
58.507
(сакам да му ја спојлнам на еден д килинг, па уште предвреме си се спремам :D)
Знам и на кој, само нека се пожали...

Е сега шиата немој да го споредуваш со Брис Вилис. Вилис без труд и без маки е подобар во сите можни аспекти на актерството од овој. Шиана едино во Дистурбиа ми беше арен, другото се беше трагично.
И нели ти стана досадно веќе ова со кантиве бре? :)
Скраја да е, не ги споредувам актерите, она лиглето не ни може да се нарече актер. Само сакам да доловам колку беше лош DH4.
Кантите ми се некако дно на дното ама сега кога спомна, размислувам дали да престанам со нив и да почнам да те хејтам за Disturbia :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Џанго Анчеинд ќе го даваат од 17ти Јануари во кино.
Сега за сега добива позитивни реакции филмот а некои го нарекуваат дури и вториот најдобар филм на Тарантино за Палп Фикшн па ќе треба да се види филмчево дефинитивно :).
Е сега треба да пазам да не си го оверхајпнувам филмот пошто од Кил Бил очекував многу па на крај добив рандом филмче што и не до толку лошо ама не е ни нешто ептен добро.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.439
Поени од реакции
58.507
Најлош убедливо, не е поради очекувањата од него. Pulp Fiction и Reservoir Dogs, не знам дали некогаш пак ќе направи такви филмови...
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ќе ви се убацам во муабет...

Само што го изгледав Stardust. Лош филм одамна не сум гледал, ама ете, денеска се случи и тоа. Како приказна можда е топ, али глума и сцени некако не ми штимаат.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ќе ви се убацам во муабет...

Само што го изгледав Stardust. Лош филм одамна не сум гледал, ама ете, денеска се случи и тоа. Како приказна можда е топ, али глума и сцени некако не ми штимаат.
Белким не мислиш на овој филм. За мене многу океј бајка. :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Белким не мислиш на овој филм. За мене многу океј бајка. :)
Тој е. Приказната е стварно супер и баш такви сакам. Глумата и дијалозите ми беа некако сувопарни, а и глумата не беше нешто посебно. Единствено Роберт Де Ниро добро се покажа. Можеби многу очекував од овој филм, стварно незнам, ништо посебно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom