Wizz Air летови од/до Македонија

M

macgowan

Гостин
Ако е повратниот лет до 7 дена, можеш да си го чекираш и него унапред, јас така направив.
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
ах да направеа за Франкфурт една линија :(
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали ја чекира и за назад? Некој од претходните коментари кажа дека може да се чекира ако е повратниот лет е за помалку од 7 дена??? Ме интересира дали е можно тоа или треба најпрво да се реализира летот во едниот правец, па дури тогаш да се чекира за назад.

И уште нешто. За колку време ти стигна на мејл откако ја чекира?
Откако ке ја цекираш ке мозеш веднаш да ја испринташ.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
@Mirko15
Ако мислиш на автобуската карта, таа на мејл ми стигна пред да се чекирам, независно од чекирањето.
 

CUCULIGA

Баксуз
Член од
12 август 2012
Мислења
84
Поени од реакции
53
На сајтот им стои а пуштиле и реклами дека има лет Милано од аеродромот Бергамо - Скопје, но нема ниту една возможна дата, резултира дека не може да се направи резервација, пробав со повеќе датуми. Има ли некој информација од кога ќе е достапно ова ?
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
decki edno prasanje:imam rezervirano povratna karta za od 26 do 30 sept. skopje-venezia-skopje... sega moram da odam na 24sept. so druga kompanija nataka vo eden pravec.. Dali mozam da ja koristam povratnata karta samo za nazad ??? ???
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
decki edno prasanje:imam rezervirano povratna karta za od 26 do 30 sept. skopje-venezia-skopje... sega moram da odam na 24sept. so druga kompanija nataka vo eden pravec.. Dali mozam da ja koristam povratnata karta samo za nazad ??? ???
Да, секако дека можеш. Само треба да направиш онлајн чекинг неколку дена пред полетување.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
На сајтот им стои а пуштиле и реклами дека има лет Милано од аеродромот Бергамо - Скопје, но нема ниту една возможна дата, резултира дека не може да се направи резервација, пробав со повеќе датуми. Има ли некој информација од кога ќе е достапно ова ?
Тие летови почнуваат од 31 октомври. Провери после 31 Октомври ќе видиш дека има летови
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089

Над 15 илјади патници ја искористиле можноста за летање кон една од шесте европски дестинации со нискотарифните летови на „Виз ер“, воведени од крајот на октомври



Според податоците на Министерството за транспорт и врски, вкупно 15.565 патници ги искористиле нискотарифните летови на „Виз ер“ за Малме, Дортмунд, Ајндховен, Базел, Тулуз, Минхен и за Милано, кои стартуваа на 28 октомври годинава, со помош на проектот на Владата на Република Македонија за поттикнување и развој на воздушниот сообраќај.

Најголем број патници на новите дестинации се регистрирани на летовите за и од Малме (Шведска) - вкупно 2.802 патници и Дортмунд (Германија) - 2.665, кон и од Ајндховен (Холандија) се регистрирани 2.643, Базел (Швајцарија) и Тулуз (Франција) - 2.633, Минхен (Германија) - 2.427 и Милано (Италија) - 2.395.

„Виз ер“ оперира од скопскиот аеродром од јуни минатата година, почнувајќи со лет кон Лондон, а од септември и Венеција. Вкупно досега има превезено 112.244 патници. По реконструкцијата и модернизацијата на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, која заврши во септември минатата година со изградба на нова терминална зграда за пречек и испраќање на патниците, бројот на компании што оперираат на нови дестинации и бројот на патници континуирано бележи пораст. Со имплементирањето на проектот на Владата за финансиска поддршка за поттикнување и развој на воздушниот сообраќај се очекува бројот на патници дополнително да се зголеми. Од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје оваа година досега се превезени 830.109 патници, што е за 70.181 или 9,2 отсто повеќе од вкупниот број патници што биле превезени во текот на целата 2011 година.
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=113012163168&id=10&prilog=0&setIzdanie=22744
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
5
Kolku steki cigari se dozvoleni? znam deka do lani koga odev preku bugarija , bea 2. ali sega nesto citam:
within the European Union you can take free of duty up to
200 cigarettes, or
100 cigarillos (small cigars weighing not more than three grams per piece),
or 50 cigars,
or 250 gram of tobacco for smoking,
or any mix of the above goods in proportional form.

Toa znaci deka 1 samo e dozvoleno?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Kolku steki cigari se dozvoleni? znam deka do lani koga odev preku bugarija , bea 2. ali sega nesto citam:
within the European Union you can take free of duty up to
200 cigarettes, or
100 cigarillos (small cigars weighing not more than three grams per piece),
or 50 cigars,
or 250 gram of tobacco for smoking,
or any mix of the above goods in proportional form.

Toa znaci deka 1 samo e dozvoleno?
Ја сеа кога одев однесов 3 и никој ништо не ми рече
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
44
Поени од реакции
22
да ве прашам дали има ефтини летој спрема украина или романија фала однапред
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Дали некој има информација за плаќање преку банка за лет?
Во случајов, резервирав лет во петок и платив преку Комерцијална Банка 30 минути подоцна, а еве понеделник сме и сеуште немам добиено потврда дека уплатата е примена.
Бројот кој е назначен како контакт за Македонија ( 059030440 ) ми дава можност за бирање на кој јазик да правам муабет, но нема македонски (има српски, англиски, бугарски, шпански, италјански, германски ...), па не знам ни дали би можел тој контакт центар да ми каже. Btw, бројот е достапен само од мобилен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom