Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Може и така да се рече, иако и од 2те страни имаше сељачки потези.
Whatever, колку и да сакаме да има фер-плеј, фудбалот не е фудбал(или поубаво, Ла Лига не е Ла Лига) без такви ривалства, провокации, дуели, конфликти. Ел-Класико тепачките веќе не се интересни, на ред се Атлетико-Реал и Барса-еспањол. Како и Бетис-Севиља, Атлетик-Сосиедад, Селта-Депор и уште неколку.
Само неможем да сфатим, се утепа од провоцирање цела утакмица и на крај се изнагуши со нив како да му се браќа...каков дебил, страшна работа :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.992
Поени од реакции
24.840
На крајот се поздравија сите, дури и Диего Коста со Рамос и со Пепе. (y)
Не знам дали ќе се случеше истото, доколку Реал не победеше во натпреварот. ;)

П.С.
Овој Диего Коста ми станува еден од поомилените играчи. (y) Синоним за антимадридизам.
Кога се шири антимадридизам ваквите луѓе се легенди, ѕверови и се користат за нив епитети кои ги величат и истите вакви ситуации се оправдани. Додека кога се шири мадридизам ваквите потези се дебилни и луѓето кои ги прават овие потези се дебили, идиоти и незнам што уште.. fuck logic right?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.423
Поени од реакции
22.046
Кога се шири антимадридизам ваквите луѓе се легенди, ѕверови и се користат за нив епитети кои ги величат и истите вакви ситуации се оправдани. Додека кога се шири мадридизам ваквите потези се дебилни и луѓето кои ги прават овие потези се дебили, идиоти и незнам што уште.. fuck logic right?
А, шо те чуди? Би било чудно, ако тоа што го кажуваш е општоприфатено правило, а не само чувство на одредени луѓе(во кои веројатно спаѓам и јас).
Никој не спори дека Диего Коста направи неколку неспортски, па и дебилски потези на дербито, ама мене како антимадридиста тоа не ми штети. Исто како на тебе не би ти штетело кога се шири мадридизам, како што велиш ти. ;)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.423
Поени од реакции
22.046
Каде со муабетов бе???:facepalm:
Ај, не биди партибрејкер. :P
Кул муабет, провокации и отровни стрелички, без притоа користење на навредливи зборови и меѓусебни омаловажувања. (y)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А после седмиот гол - Пепе материјал!
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Во полседниве 3 натпревари тимот на Севиља добил 5 црвени картни. :confused:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Aiii koj im dal 2 gola na Real :eek:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom