Се утешил кај другарка му...

  • Креатор на темата Macedonian-Sun
  • Време на започнување

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Секој со својата смисла, што би рекол еден паметен форумџија.
Мене тоа исто така ми е безмислено, а и искрено јас не сум сретнала таков пар. Дека има, има. И дека има многу козервативни средини, има.
Но тој муабет е без врска. Мене не ми е јасно што подразбира Мисис В. под запад. Менталитетот на луѓето во Париз е сосема различен од менталитетот на некој што живее во некое село во Франција. Менталитетот на еден Шпањолец е неспоредлив со менталитетот на еден Швеѓанец, а неспоредливи се Австијците и Италијаните кои граничат.

Мисис Веселинова во воведниот пост спомна дека на запад се прави нешто што е незамисливо за Македонија. Тоа е тресење од ракав. Јас знам еден куп примери во Македонија каде што некој е 20 години е брак и исто толку долго се е+ава настрана, и тоа сите го знаат, вклучувајќи ја и неогвата жена и децата, ама додека тој си доаѓа дома, тогаш никому ништо.

На оној запад што мене ми е познат, ако некој сака да има секс со некого, ќе му даде до знаење. Нема да му симнува ѕвезди, ниту ќе и/му кажува дека ќе се земат на крајот на приказната, туку само дека ќе имаат секс.
На овој болдираниов дел имаш право има голема разлика и потполно се согласувам со тебе. Мислам дека девојката што ја отвори темата се основаше на запад (Америка) според логиката на образложенијата што ги даде. Еден форумџија те цитираше со образложение дека Мисис Веселинова нема живеано на запад затоа така наведува.....Иначе на запад ако се рачуна на Америка се случуваат работи незамисливи за Македонија и мислам дека не и е баш тресење од ракав, секоја втора е мајка на 14 години, повеќето животи се права драма (ја силувал таткои избегала од дома завршила со очувот и дрн дрн јариња).
Во однос на темава отишол кај другарката и завршило ко што завршило не е оправдание утехата. Или тие двајца чувствувале нешто еден за друг или чувствата доаѓале од кај другарката па тој ја искористил приликата да си ја крене самодовербата наместо да си се соочи со девојката. Како и да и девојката и другарката после ова треба да го откачат. А за сите оние случаи каде постојат такви "другарки за утеха" немам коментар.....
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Браво каков мангуп еј, сите треба да се дивиме на неговиот херојски подвиг и да ги следиме неговите стапки, а женска му треба да му прости и плус да му го испуши еднаш.
Ама да се работеше за девојка која после кавга се утешила кај другар и`, е тогаш ќе беше курва, бештија, ороспија, дрољетина и слично.
Вака типот е фраериште. (y)
Ма калаштура невидена бре. Се знае, ако еден клуч отвара илјада брави - ондак е master клуч. Ако една брава ја отвараат илјада клучеви, ондак е shitty брава.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Ох, „кутричкиот“ тој се скарал малку со девојката и правец кај другарка му.Па тој ако бил вистински маж прво како човек ќе си го решел проблемот со девојката, оти со неа и имал некакво несогласување, а не кукавички да постапи и да изигрува „жртва“ па некој да мора да го теши.Ако не ја сакал веќе требало да си каже јасно и гласно и крај!Ама за тоа требаат мадиња а секој ги нема.Толку.
Така си е! Се слагам ама до точка со ова:)
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Demek site ke gi izebes, ebac eden. Idi smeni gaki ti pokapalo posle mocenje, detule edno.
Kolku vakvi likovi se pojavija vo temava, edno cudo.
Зашо бе го закара?
Убо си вика, with a little help from his friends. Ко Ринго Стаrr. Ак беше фукар, не ќе му тр-ебеа другачки, per. :icon_lol:
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Ма калаштура невидена бре. Се знае, ако еден клуч отвара илјада брави - ондак е master клуч. Ако една брава ја отвараат илјада клучеви, ондак е shitty брава.
Ај дека не можете сите да ја искористите оваа аналогија на оваа тема. Бидете малку креативни и не користете вакви излитени одговори - не држат вода. Ни пенисот ти е клуч, ни вагината е брава.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Demek site ke gi izebes, ebac eden. Idi smeni gaki ti pokapalo posle mocenje, detule edno.
Kolku vakvi likovi se pojavija vo temava, edno cudo.
Хахахахха поштуем како му се истури :) Искрено за другарки јас па не фантазирам до толку, освен ако ептен не е некоја да ме запали и да ја мислам цело време...ама дури и во тој случај не би се обидел да расипам другарство.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Demek site ke gi izebes, ebac eden. Idi smeni gaki ti pokapalo posle mocenje, detule edno.
Kolku vakvi likovi se pojavija vo temava, edno cudo.
добро знам дека си нервозен што ме фати дома со мајка ти и сестра ти ама не мора бе овде да ја покажуваш лутината o_O поарно ела удри ми шамар од колку да го трпиме, цел форум, твоето однесување на штотуку излезен човек од бардовци :icon_lol: еб*ч сум по душа....што ќе ми правиш :icon_lol:

your girlfriend is next :D (just saying)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
добро знам дека си нервозен што ме фати дома со мајка ти и сестра ти ама не мора бе овде да ја покажуваш лутината o_O поарно ела удри ми шамар од колку да го трпиме, цел форум, твоето однесување на штотуку излезен човек од бардовци :icon_lol: еб*ч сум по душа....што ќе ми правиш :icon_lol:

your girlfriend is next :D (just saying)

Ако имаш нешто да ми кажеш, кажи ми лично.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
Е ако де. Заб за заб, око за око. И јас знам да се тешам, и тоа кај неговите најдобри пријатели, нема фрка. :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Кога ти е тешко ако не ти даде тогаш никад нема да ти даде, не за џабе викаат другарите ( во овој случај другарката ) во тешкото се познаваат какви се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom