Се утешил кај другарка му...

  • Креатор на темата Macedonian-Sun
  • Време на започнување
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
На Запад пријателствата не се како кај нас, значи не е воопшто чудно маж и жена да се во брак, или во врска, и да имаат и други партнери за секс.
Исто така, има средини на Запад во кои попот и учителот се главни фаци во селото и се многу поконзервативни од Македонците.

Офтопик: секоја чест на исклучоците, но мажите во Македонија се многу лицемерни. Од една страна, би е+еле и мртов Турчин, ама за жена си сакаат невина девојка. Што е најинтересно, јас во Македонија не гледам ни невини, ни немажени, ни нее+ени. Кој кого е+е, д квешчн ис нау!:sneaky:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
На Запад пријателствата не се како кај нас, значи не е воопшто чудно маж и жена да се во брак, или во врска, и да имаат и други партнери за секс.
Исто така, има средини на Запад во кои попот и учителот се главни фаци во селото и се многу поконзервативни од Македонците.

Офтопик: секоја чест на исклучоците, но мажите во Македонија се многу лицемерни. Од една страна, би е+еле и мртов Турчин, ама за жена си сакаат невина девојка. Што е најинтересно, јас во Македонија не гледам ни невини, ни немажени, ни нее+ени. Кој кого е+е, д квешчн ис нау!:sneaky:
Мариче, не се македонците некрофили па да ебат мртви турци.
 
R

Randy

Гостин
На Запад пријателствата не се како кај нас, значи не е воопшто чудно маж и жена да се во брак, или во врска, и да имаат и други партнери за секс.
Исто така, има средини на Запад во кои попот и учителот се главни фаци во селото и се многу поконзервативни од Македонците.
Добро бе има ли некој нормален таму?
Не мислам само на овој кометар и темава и во други теми и низ муабети со пријатели се имам изнаслушано за ексцеси од западнјаците.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.747
Поени од реакции
8.006
Ох, „кутричкиот“ тој се скарал малку со девојката и правец кај другарка му.Па тој ако бил вистински маж прво како човек ќе си го решел проблемот со девојката, оти со неа и имал некакво несогласување, а не кукавички да постапи и да изигрува „жртва“ па некој да мора да го теши.Ако не ја сакал веќе требало да си каже јасно и гласно и крај!Ама за тоа требаат мадиња а секој ги нема.Толку.
Е добро де, може му била најдобра другарка... па човекот немало на кого да се искажи, па ете на неа. Шо има лошо у тоа кога ти е тешко да го кажеш на некого проблемот? Вие женските меѓусебе си кажувате милион проблеми, и тоа доста сериозни кога ги имате со дечковците... па никому ништо.

А ние машките демек место срце, камен имаме ставено. Па и не чуствуваме некој работи... :facepalm:

Проблемот е и кај двајцата. Но сигурно ова и ќе се случило порано или подоцна, штом биле и двајцата разгорени за то меѓусебе, само одбрале лош момент.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Divider
Јас мислев ти у исклучците ќе се најдеш...

Randy
Тоа што го напишав не е типична слика, само сакав да појаснам дека секаде има се! Тоа што го стави како тема мисис веселинова не се случува на секој чекор, а поимот факфренд јас го чув во Македонија.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Divider
Јас мислев ти у исклучците ќе се најдеш...

Randy
Тоа што го напишав не е типична слика, само сакав да појаснам дека секаде има се! Тоа што го стави како тема мисис веселинова не се случува на секој чекор, а поимот факфренд јас го чув во Македонија.
Јок Маријо Магделееева

Јок....јас турцки не.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
На Запад пријателствата не се како кај нас, значи не е воопшто чудно маж и жена да се во брак, или во врска, и да имаат и други партнери за секс.
А што прават со брачните партнери тогаш ? Дали ако сопругот има секс со својата сопруга се смета дека ја изневерил партнерката за секс ? Не разбирам навистина, прашувам затоа . :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А што прават со брачните партнери тогаш ? Дали ако сопругот има секс со својата сопруга се смета дека ја изневерил партнерката за секс ? Не разбирам навистина, прашувам затоа . :)
Ах тој запад клет.
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
А што прават со брачните партнери тогаш ? Дали ако сопругот има секс со својата сопруга се смета дека ја изневерил партнерката за секс ? Не разбирам навистина, прашувам затоа . :)
Секоја дешавка од сексуален карактер каде што не се присутни сите засегнати страни е неверство. Дали се работи за двајца, или тројца, во случајов е ирелевантно:LOL:
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Е добро де, може му била најдобра другарка... па човекот немало на кого да се искажи, па ете на неа. Шо има лошо у тоа кога ти е тешко да го кажеш на некого проблемот? Вие женските меѓусебе си кажувате милион проблеми, и тоа доста сериозни кога ги имате со дечковците... па никому ништо.

А ние машките демек место срце, камен имаме ставено. Па и не чуствуваме некој работи... :facepalm:

Проблемот е и кај двајцата. Но сигурно ова и ќе се случило порано или подоцна, штом биле и двајцата разгорени за то меѓусебе, само одбрале лош момент.
Се сложувам со тебе дека тиквата ќе пукнела порано или подоцна, меѓутоа требало проблемот прво да се реши па после кај му очи таму и глава.Не е проблемот во тоа што се „утешил“, туку требало да биде фер и да си каже што му лежи на душичката.А за тоа дека женските си ги кажуваат проблемите меѓусебно во право си, па аналогно на ова типот требало да го сподели проблемот со другар му, а не со другарка ;) Тоа дека вие имате камен место срце кажа ти, не јас.Јас не мислам така:)
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Секоја дешавка од сексуален карактер каде што не се присутни сите засегнати страни е неверство. Дали се работи за двајца, или тројца, во случајов е ирелевантно:LOL:
Машала еј :LOL: Ах што волим тај запад :)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.747
Поени од реакции
8.006
Се сложувам со тебе дека тиквата ќе пукнела порано или подоцна, меѓутоа требало проблемот прво да се реши па после кај му очи таму и глава.Не е проблемот во тоа што се „утешил“, туку требало да биде фер и да си каже што му лежи на душичката.А за тоа дека женските си ги кажуваат проблемите меѓусебно во право си, па аналогно на ова типот требало да го сподели проблемот со другар му, а не со другарка ;) Тоа дека вие имате камен место срце кажа ти, не јас.Јас не мислам така:)
Па сеа, може детето си немало некој поблизок другар, колку што била другарката :) Ама туку-така не може да биде, сигурно требало да има нешто повеќе од другарство, не може таквите работи да се случуваат баш кога имаш љубовни проблеми. Место девојката да го утешила на друг начин, таа со секс -.- А овај па толку му требало, баш у најтешки моменти му се идело на секс :facepalm:

Како и да е, спротивностите привлекуваат.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
А што прават со брачните партнери тогаш ? Дали ако сопругот има секс со својата сопруга се смета дека ја изневерил партнерката за секс ? Не разбирам навистина, прашувам затоа . :)
Секој со својата смисла, што би рекол еден паметен форумџија.
Мене тоа исто така ми е безмислено, а и искрено јас не сум сретнала таков пар. Дека има, има. И дека има многу козервативни средини, има.
Но тој муабет е без врска. Мене не ми е јасно што подразбира Мисис В. под запад. Менталитетот на луѓето во Париз е сосема различен од менталитетот на некој што живее во некое село во Франција. Менталитетот на еден Шпањолец е неспоредлив со менталитетот на еден Швеѓанец, а неспоредливи се Австијците и Италијаните кои граничат.

Мисис Веселинова во воведниот пост спомна дека на запад се прави нешто што е незамисливо за Македонија. Тоа е тресење од ракав. Јас знам еден куп примери во Македонија каде што некој е 20 години е брак и исто толку долго се е+ава настрана, и тоа сите го знаат, вклучувајќи ја и неогвата жена и децата, ама додека тој си доаѓа дома, тогаш никому ништо.

На оној запад што мене ми е познат, ако некој сака да има секс со некого, ќе му даде до знаење. Нема да му симнува ѕвезди, ниту ќе и/му кажува дека ќе се земат на крајот на приказната, туку само дека ќе имаат секс.
 
F

FARANG

Гостин
Секоја дешавка од сексуален карактер каде што не се присутни сите засегнати страни е неверство. Дали се работи за двајца, или тројца, во случајов е ирелевантно:LOL:

Не баш. Има случаеви каде што со благослов на партнерот може да се има секс на страна, отворена врска. Има случајеви кога партнерот сака само да гледа, некогаш и преку интернет, не е во иста држава ;)
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 15:46 ---
Секој со својата смисла, што би рекол еден паметен форумџија.
Мене тоа исто така ми е безмислено, а и искрено јас не сум сретнала таков пар. Дека има, има. И дека има многу козервативни средини, има.
Но тој муабет е без врска. Мене не ми е јасно што подразбира Мисис В. под запад. Менталитетот на луѓето во Париз е сосема различен од менталитетот на некој што живее во некое село во Франција. Менталитетот на еден Шпањолец е неспоредлив со менталитетот на еден Швеѓанец, а неспоредливи се Австијците и Италијаните кои граничат.

Мисис Веселинова во воведниот пост спомна дека на запад се прави нешто што е незамисливо за Македонија. Тоа е тресење од ракав. Јас знам еден куп примери во Македонија каде што некој е 20 години е брак и исто толку долго се е+ава настрана, и тоа сите го знаат, вклучувајќи ја и неогвата жена и децата, ама додека тој си доаѓа дома, тогаш никому ништо.

На оној запад што мене ми е познат, ако некој сака да има секс со некого, ќе му даде до знаење. Нема да му симнува ѕвезди, ниту ќе и/му кажува дека ќе се земат на крајот на приказната, туку само дека ќе имаат секс.
100% се слагаме. Очигледно Мисис В нема живеено на страна. Има ОГРОМНА разлика од човек до човек и глупо е да се етикира цела нација или запад. Муабетот повеќе држи вода ако кажеш големите светски метрополи него запад на пример. Истокот (дури и блискиот исток) има свој дух и шеми кој се бетер од западниве. Прошетај низ азиските градови, низ јужна америка и она во УСА или Европа (со чест на ретки икслучоци) ќе ти дојде ко дизниленд. Споредба на Бангкок, Патаја, Манила, Џакарта, Рио, Картагина, Меделин со било кој град од запад бар кога е у прашање секс е смешно.
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
167
Превише драма се прави за еден секс. Добри другар и другарка ке си останат во тајност се додека е само секс. Љубов, врска, симињање звезди целосно почитувам. Али почитувам и кежуал секс со другарка ако може да се одвива сето тоа како што треба. Сигурен сум дека може да нема мешање на емоции во еден секс и за двата пола. Само девојчињата кај нас повеќе се потресуваат на таа помисла за fuck buddy... сакам мислење од девојките на форумов .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom